Platnost STK

Od: Datum: 09.05.13 13:33 odpovědí: 16 změna: 12.05.13 16:49

Ahoj, měl bych otázku ohledně platnosti STK. Když mám v TP platnost do 16.5.2013, je to myšleno jako 16.5 včetně, tzn. že 16.5. mohu ještě vyjet bez hrozby sankce? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: aroff
Datum: 09.05.13 13:34

Ano, včetně 16.5.

Ohodnoceno: 0x

Od: sarkaona*
Datum: 09.05.13 13:58

Pokuste se zamyslet... do není po.

Ohodnoceno: 1x

Od: nu*
Datum: 09.05.13 16:55

do 16.5. do 24.00 hod.

Od: danecekdan*
Datum: 09.05.13 23:07

Sankce od policie Vám nehrozí. Policie zaokrouhlujeperiodickou technickou kontrolu na měsíce. Pokud tedy máte na známece "vycvaknuto" 05/2013, nebudete mít problém.

Problém by ale mohl vzniknout s pojišťovnou, pokud by se něco stalo. Pojišťovny jsou "..." a chytají se každého stébla, aby nemusely plnit.

Datum: 10.05.13 00:03

Možná to rovnou zaokrouhlí na celý rok 2013! *smich*

Od: buss®
Datum: 09.05.13 23:51

No co se tak podívat na známku, je tam i den? Vozíte s sebou snad TP, osvědčení o měření emisí? Vyskočíte z z auta s s kříkem Já to už příště neudělám..? Tak klid. Na STK neřeší jak jste přijel.

Od: jen*
Datum: 11.05.13 16:07

Nikdo nic neřeší, nikdo nic neví...*smich* Co třeba CRV? tam je vše zapsané a je tam i přesný den, takže pokud pojedeš den po platnosti technické, tak to policajti řešit budou a ty pojedeš s pěknou pokutou a na podvalu:D

Od: jarda3*
Datum: 11.05.13 19:59

Zas tak horky to nebyva, co se to stalo znamym tak cca petikilo nebo i domluva a jelo se dal ;)

Od: buss®
Datum: 11.05.13 20:30

Člověk nesmí být předposraný, jel jsem na STK po lhůtě a jsou i tací, co prošvihli i několik měsíců a OK. Jiná věc je, když zastaví policista a zjistí..., to je na umění komunikace.
Pokud chcete přesnou odpověď, tak je ve správním řádu - počítání lhůt.

Datum: 11.05.13 20:36

Hlavně to tady nehroťte,STK je sice do ,ale na známce je vyznačen měsíc ne den,policie bere do konce měsíce pokud narazíte na blba,tak ani mepomůže čerstvá technická!Něco jiného by bylo pkd by se s ním bouralo!

Jinak osobně jsem jezdil přes tři roky bez STK a nikdy se na spz nekpoukali do kdy ji mám!Zatímco pitomí měšťáci chtěli buzerovat kolegu že měl tři dny propadlou STK a auto tam stálo přes týden.(veřejné parkoviště,ožral se,auto tam nechal a pak si nemohl vzpomnět kde!

Od: danecekdan*
Datum: 11.05.13 22:57

Dennysi, nemějte strach z policajtů a nedejte na některé příspěvky - jak jsem psal, ti tolerují technickou do konce měsíce. Ve Vašem případě tedy do konce května. Mají na to pokyn. Ale pozor na všechno na silnici v případě, že budete jezdit bez nové technické i ke konci měsíce.

Datum: 12.05.13 01:43

Bylo by možné prezentovat tento "pokyn"?

Od: jen*
Datum: 12.05.13 16:43

Kterýpak pokyn toto upravuje?*smich* vozidlo bez platné technické kontroly je technicky nezpůsobilé pro provoz na poz. komunikacích a je úplně jedno jak dlouho tk není platná! ale policajtům je to fuk přece, ověření platnosti tk trvá cca. půl minuty

Od: nero33*
Datum: 12.05.13 11:31

Znamená to do 16.5. přesně. Později né, a je jedno, jestli máte na nálepce vycvaknutou celou pětku. ;)

Od: danys*
Datum: 12.05.13 16:47

Nepřál bych vám způsobit nehodu s autem bez technický.Nebo někoho zranit,nevim co by řekla pojistovna,ale asi byste si slušně vydělal

Od: jarda3*
Datum: 12.05.13 16:49

Pokud by pojistovna neprokazala pricinnou souvislost s nehodou, nemelo by to mit na nic vliv. Ale samozrejme je lepsi jezdit s platnou STK, proto jsem taky minuly tyden koupil jine auto, kdyz me prekvapilo, ze uz 3 mesice jezdim bez ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.