Klimatizace-doplnění chladiva

Od: Datum: 08.05.13 15:21 odpovědí: 3 změna: 08.05.13 20:32
má někdo dobrou zkušenost s nějakým autoservisem v centru ostravy na naplnění klimatizace? mám peugeot 306 97r.v. benzín,do loňska fungovala bezvadně,dnes jsem ji zapl a nic moc nechladila dik
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.13 15:23
avatar
Sledoval bych Slevomat, je to tam běžná nabídka: čištění a doplnění chladiva. Ale ono se neztratilo jen tak, spíš bude potřeba servis, ale uvidíte.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: laybor*
Datum: 08.05.13 17:04

Je to uplně normální ,že ubývá časem chladivo ,

Běžný motorista ani nepozná, že klimatizace začíná ztrácet na účinnosti. Náplň klimatizace, chladivo R-134a, totiž ze systému ubývá pomalu a i účinnost klesá pozvolna. Činnost klimatizace většinou zastaví až bezpečnostní systém, který vyhodnotí příliš velkou tlakovou ztrátu v systému.

Samotné ubývání chladiva nemusí být známkou špatné klimatizace. U nových automobilů s plně funkční klimatizací také dochází k úbytkům chladiva. Je to dáno velkými pracovními tlaky (cca 2MPa), také těsnění a hadice mohou být porézní.

Kontrolní interval klimatizace je u nových vozů po 4 letech a dále pak každé 2 roky. Kontrolu a údržbu klimatizace provádějí servisy pomocí speciálních zařízení. Automatický plnící přístroj nejdříve chladivo odsaje a zároveň vyčistí, pak klimatizaci vyvakuuje (tím se odstraní vlhkost) nakonec doplní zpět vyčištěné chladivo. Mechanik také zkontroluje těsnost systému a doplní kompresorový olej. Tento servis trvá zhruba 3 hodiny a stojí 700 _ 1000 korun.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: murio
Datum: 08.05.13 20:32

Takže k věci. Byl jsem loni velice spokojen v servise Carpneu.com Nyní se přestěhovali,no snad tam pracují stejní lidé. Jinak bych zkusil Auto-kozelsky.cz Jinak ten servis trvá jen cca hodinu. A cena je různá,300-500Kč,plus samotné doplnění chladiva pokud je potřeba a tam je cena vesměs všude stejná 1Kč/1gram. Množství je různé dle typu auta,může být 600g,ale i 950g.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.