1x

Dovoz auta z Holandska. Jak na to?Zkušenosti?

Od: Datum: 08.05.13 13:55 odpovědí: 8 změna: 10.05.13 13:02

Zdravím všechny,

rád bych si přivezl auto z Holandska. Je to ze seriozního autobazaru. Jedná so méně běžnou značku, a je lehounce ťuknuté (pouze plech), což mi nevadí. Výsledek je, že cena je velmi výhodná.

Nemám však žádnou zkušenost. Najde se někdo, kdo ji má a poradil by? Na jakém úřadě je nutno jaké papíry vyřídit, kolik to stojí, jak je to s DPH (jsem soukromý uživatel), jaký je postup, atd. Dá se to zvládnout za jeden den?

Moc děkuji za jakoukoliv zkušenost a radu.

Marian

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sarkaona*
Datum: 08.05.13 14:00

Musíte mít jako první povinné pojištění, pak musíte na celní úřad a na technickou u nás plus emise. Tam vám vystaví i náš techničák.

doplněno 08.05.13 14:03:

a za jeden den to určitě nestihnete, protože jsem zapomněla, že si musíte ještě obstarat naše značky a přeju vám pevné nervy u registru.

Ohodnoceno: 1x

Od: noxx*
Datum: 08.05.13 14:29

Což o to, u nás v ČR už spěchat nebudu a trpělivostí se obrním.

Já bych spíš potřeboval vědět, co přesně za kroky a na jakých úřadech je potřeba udělat v tom Holandsku. Jak, kde a za kolik získat převozní SPZ - co k tomu je potřeba za papíry. Zda současně s tím lze pořídit i povinné ručení pro přejezd do ČR. Zda je potřeba ještě něco specifického (vyřadit v NL vozidlo z evidence, apod.?).

Marian

Datum: 08.05.13 14:35

Já si vezla svůj vůz, který jsem tam měla pojištěný a pak jim jen zavezla značky, když jsem získala naše - spojila jsem si to s výletem. Takže jsem převozní ani neměla.

Tam jsem je odložila na silničním magistrátě a tím to tam skončilo.

Ohodnoceno: 0x

Od: nu*
Datum: 08.05.13 19:59

1.) Holandsko je jen částí Nizozemského království

2.) Nizozemsko je v EU, takže se nechodí na žádný celní úřad...jedním z pilířů EU je bezcelnmý volný pohyb zboží, to píšu pro ty méně chápající

3.) je nutné získat ka autu originální nizozemské doklady, mají několik částí, takže techničák s ústřižkem plus s růžovým ústřižkem

4.) V ČR se absolvuje tehnická prohlídka, tehnická kontrola, auto se pojistí na VIN, pak požádáte o schválení TZ a registraci

5.) Za den se to dá zvládnout, ale vzhledem k nefunkčnosti systému "registr vozidel " to bude tak na týden

doplněno 08.05.13 20:00:

předpokládám že v "dobrém" NL bazaru vám prodejce vše vysvětlí

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.05.13 20:35

Pravdou je, že jsem skutečně přivezla auto ze země mimo EU... a proto jsem musela absolvovat tu celnici

Od: nu*
Datum: 08.05.13 20:40

Tazatel poveze auto z Nizozemska do ČR, a ptá se na postup.

Pochopitelně auto ze třetí země se musí proclít.

Od: noxx*
Datum: 08.05.13 21:21

Díky.

Konečně mi odepsali, že s odbavením vozidla pomohou. Nicméně zmiňují ještě "We have to make a german letter because otherwise you have to pay luxury taks in holland of about 3500 euro. The price for german letter is 200 euro. If you want to look at the car first than we can make export immediately if you decide to buy. The german letter we can sent to you later, takes about 1 a 2 days before it is in our place."

Což ale bude zřejmě také nějaká již standardní porocedura, byť ten polatek se mi zdá celkem vysoký.

M.

Datum: 10.05.13 13:02

"The price for german letter is 200 euro".

Co to je za kravinu? Auto musite v NL docasne pojistit, aby mohlo jet po vlastni ose. Pojistka, treba na 14 dni, nebo na mesic, plati s vyjimkami po cele EU. Ja kdyz pred 7 lety si vezl auto z SRN, tak jse si koupil 14 denni pojistku asi za 60 E. Vyrizeni pojistky trvalo asi 15 minut, vyrizenni prevozni znacky asi 30 minut ( baba Gertruda stricila plech prede mnou do lisu, nasadila raznice, 2x slapla a podala mi 2 jeste teple SPZ za asi 20 Euro) , finalni pak byla kontrola autorizovanym nemeckym technikem, obdoba naseho dopravniho inspektoratu, ktery na prevozni znacku nalepil placku-znamku a jel jsem do Prahy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.