Koupě vozu

Od: Datum: 08.05.13 02:20 odpovědí: 5 změna: 08.05.13 23:15

Dobrý den,chci koupit auto,,ale pán mi řekl,že auto není v dohlášce,že ho má od kamaráda.To znamená,že on je pouze držitel,ale není to osba na kterou je polo přepis :-/ ..Nejsem si jistá zda mi řekl rok nedohlášené ..

Kdybych auto vzala,co to pro mě bude znamenat,,EKo je zaplacené,ale co mám napsat do smlouvy koho..Navíc ho podaruji matce,která si ho na sebe přihlásí sama.Pak to bude uplně zamotané,,Co se bude dít na úřadě až ho na sebe bude přihlašovat a dá kupní smlouvu,kde bude mé jméno atd,,a pak uvidí,že prodávající není vůbec uveden do přepisu,,Moc Vám děkuji snad jsem se vyjádřila srozumitelně,,Andy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 08.05.13 20:02

1.) Kupní smlouva by měla být podle občanského zákoníku

2.) na registru vozidel se bude přihlašovat ten, kdo hodlá auto provozovat

Ohodnoceno: 0x

Od: aandy*
Datum: 08.05.13 22:15

Ok tak vytisknu kupní dle občanského zákoníku,,ale není mi jasné,jak pak až ho my přihlásíme budou koukat na to,že mi ho prodal,někdo kdo prostě není v tom polopřepise :(.Nebudu ho kupovat od té osoby co je částečně na ní vuz psán :( ale od osoby,co ho asi od něj kupoval nebo nevím :(

Datum: 08.05.13 22:25

doporučuji mít smlouvu i mezi tím co je v mezikolonce a prodejcem, stačit by měla kopie...na registru vozidel se neřeší vlastnické vztahy, ale oprávněným žadatelem je vždy ten kdo je uveden v TP...

Také vůbec nevíte zda auto skutečně kupujete od majitele...pak by byla vaše smlouva neplatná

Naštěstí tzv. "polopřevody" s novelou zákona skončí a kdo na sebe auto nedoregistruje do 6 měsíců, tomu bude auto ze zákona vyřazeno...a to navždy, zůstane jen hromada plechu či náhradních dílů...

Ohodnoceno: 0x

Od: aandy*
Datum: 08.05.13 23:04

Děkuji,,No asi bude lepší,když se na to vybodnu,,Může si vymysket toho kámoše,,muže to byý nějaký pdovod..Jinak souhlas,,jen at ten registr pořádně ošetří,,Toto je opravdu děsné :( jeden prodá a auto má hned 3 majitele ,,zmatek bordel..Moc děkuji a já na to prostě prdím ..

Datum: 08.05.13 23:15

Buďte opatrná, já bych si v ČR nekoupil ani poklici...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.