Neprávem odtažen

Od: Datum: 06.05.13 20:22 odpovědí: 6 změna: 06.05.13 22:33

V Plzni se mi stalo, že jsem zaparkoval jako první v řadě u křižovatky u zdravotnického zařízení. Pracuji jako distributor a mám za čelním sklem označení Zdravotnické zásobování se zdravotnickým křížem a na předních dveřích polepy firmy. V místě nebyl žádný zákaz! Přímo před zdravotnickým zařízením je zákaz stání a vyhrazené stání pro zásobování, či stání na dobu pouze 15 minut! V tu dobu, kdy jsem přijel zde stály 3 vozy.Vozidlo, i přezto, že bylo označeno mi odtáhli z důvodu stání v křižovatce (existuje předepsaná vzdálenost 5m od křižovatky) V okolních ulicích bylo cca 40 vozidel, které toto pravidlo porušovalo. Policista při sepisování přestupku doznal, že se jednalo o odtah na udání - nikomu jsem nebránil v projetí či odparkování! Výsledek: pokuta s odtahem 2.000 Kč S pokutou a odtahem nesouhlasím a hledám opravný prostředek - poraďte, prosím. Rád bych se stkal s autorem telefonátu a upravil mu nosní přepážku - tahle republika je plná chudáků, hlavně na mysli :o)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.05.13 20:35

To, že tě odtáhli na základě ´bonztelefonu´ je smutné. *smich*
Ale to, že jsi zaparkoval na zákazu (a žádná značka na 5 m od hranice křižovatky být nemusí, zákaz prostě platí), že neznáš nebo úmyslně nerespektuješ zákon - je tvůj problém.
To, že následky svého prohřešku chceš ´očůrat´ a bagatelizovat či shodit na jiné (jak s tím souvisí i jiní přestupci a jejich auta stojící v zákazu - fakt netuším).
To, že se chceš mstít tomu, kdo na té protiprávní jednání upozornil, je také signifikantní.
Ano, "tahle republikaje plná chudáků", kteří si myslí, že ´voni sou king´ a v případě konfliktu se vymlouvají, lžou a namísto, aby si šáhli do svědomí hledají, na kom si vylít zlost. *bzum*
Pokud jde o mně, doufám, že konečná pokuta bude vyšší, aby sis pamatoval, že i pro "distributory" s polepy na autě platí zákony. Jestli jsou tedy popis a dotaz ´reálné´, skoro mi připadá, že taková drzost je i na ´čecháčka´ docela dost. *zed*

doplněno 06.05.13 21:08:

Majterjoe: Mne takoví lidi se*ou...

Taky překračuju zákon(y) - ale vím které a kdy a proč - a v případě přistižení ´sklopím uši´ a zaplatím. Navíc mám vyzkoušeno, že pokud se k policajtům chovám slušně, nikdy nejdou na horní hranici postihu (krásný fórek třeba byl, když mi při překročení o asi 125 km/h odlehčil policajt o litr se slovy - "dnešní rekordman" ;) ).

doplněno 06.05.13 21:10:

Sorry, sorry - to doplnění je pro 2masoni, ne pro Majsterjoe... *hi**ee*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.05.13 20:54
avatar

mowlo,

teď jste mu naložil... ale s drtivou většinou souhlasím!

distributore:

§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
a) v nepřehledné zatáčce a v její těsné blízkosti,
b) před nepřehledným vrcholem stoupání pozemní komunikace, na něm a za ním,
c) na přechodu pro chodce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před ním,
d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní;
tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace
autoškolu jste prospal? na školení řidičů nechodíte? zaplatit na místě by vás, v tomto případě, vyšlo levněji!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 06.05.13 20:48

tady se vrácení peněz nedobereš. uveřejni tel.číslo, aby se Ti mohl ozvat ten bonzák, ale možná budeš rád, že přijdeš sám jen o tu přepážku v nose. předpokládám, že máš slevu na plastiku, když děláš do toho zdravotnictví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.13 21:12
avatar

jo je to hnus , asi naky duchodce co nema co delat a cumi furt z okna a bonzuje jak stb ... je to ale smutne vtom , ze zasobujete zdravotnicke zarizeni... *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.13 21:55

A co je to zdravotnické zásobování?Záchranka?Nebo něco jiného kde existuje výjjimka?Problematika je mi velmi blízká,ale nic podobného jsem nikde nezjistil.Jinak jestli to dobře chápu,tak došlo k vyřešení přestupku v blokovém řízení,proti kterému není řádný opravný prostředek přípustný.Jedinou možností je rozklad a to soudem tak zvažte zda to máte chuť absolvovat.A uvědomte si to,že Váš ukřivděný pocit nemá nic společného se zákonným rozhodnutím o přestupku což dle výše uložené pokuty a nařízení odtahu nepochybně bylo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 06.05.13 22:33

Myslím, že slovem "neprávem" bych se neoháněl. Když stojíte v křižovatce (ve vzdálenosti kratší, než 5 metrů od hranice), ovlivňujete výhled řidičům vyjíždějícím z vedlejší na hlavní pozemmní komunikaci. A ten, co Vás udal, tak možná proto, že v minulosti kvůli vozidlu parkujícímu v křižovatce někoho přehlédl, nedal mu přednost a následky třeba nese ještě dnes (vozidlo parkující v křižovatce nehodu nezaviní, ale ten, co kvůli němu nekoho přehlédl a nedal přednost).

Jinak bych chtěl bych vidět tu čtvrť, kde 40 vozidel mimo Vás stálo v křižovatce Musí tam být křižovatek, že by se na letecké mapě daly hrát piškvorky*smich*

Jinak nějaká cedulka za sklem a nějaké polepy Vás neomlouvají. Cedulku si udělá na PC každý a polepy na dveře pořídíte v každé větší vesnici. Omlouval by Vás pouze modrý maják, kdy hasiči, záchranka, policajti nemohou brát ohled na parkování např. právě u dopravní nehody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.