Skutr nestartuje

Od: Datum: 05.05.13 12:26 odpovědí: 8 změna: 05.05.13 22:34

Dostal jsem skutr peugot SV 50. Nelze ho nastartovat,vyčistil jsem karburator,vyměnil benzin,svíčka háže jiskru, přesto ho nenastartuji.U sedla je nejaká nádobka, nevím co vní má být. Tipnul bych si že fridex? Prosím o radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.13 12:34

v nádobce u sedla má být olej do dvoutaktního motoru a nemáš na pravím řídítku vyplej červenej vypínač,jestli tam teda je

Ohodnoceno: 2x

Od: macino*
Datum: 05.05.13 12:48

Diky za odpověd,na pravé straně řídítek mám pouze tlačítko na startování a přepínač na světla.Ještě jsem se dočetl,že by neměl být skůtr na stojánku,prý tam může být nějaká pojistka.Tak jsem to zkusil a žádná změna.Jo a ta nádobka je fakt na olej?Podle TP nepoznám jestli to je dvoutakt nebo čtyřtakt.Jako palivo se tam píše BA.Rok výroby 1993

Datum: 05.05.13 13:25

Není na víčku třeba olejnička? nebo nápis oil? nevím jestli se to dá poznat ale podíval bych se jestli je mastnej výfuk =D jestli jo tak je to dvoutakt,ale možná nemusí být mastnej ani u dvoutaktu to nevím

doplněno 05.05.13 13:26:

a taky 50ccm motory bývají většinou 2t

doplněno 05.05.13 13:35:

taky to vlastně poznáš podle tvaru výfuku, čtyřtakt má normální trubky a dvoutakt má výfuk jakoby nafouklej...teď nevím jak to líp popsat =D

doplněno 05.05.13 13:49:

a že nejde nastartovat,to může dělat i špatná baterka,zdá se že točí dobře,ale přesto nanaskočí,zkoušel jsi startovat nakopnutím?

Ohodnoceno: 0x

Od: olaf71*
Datum: 05.05.13 12:45

to nebude na Fridex, ale k ostřikovačům *haha*

Od: macino*
Datum: 05.05.13 12:53

dík za tvoji inteligentni odpověd,koukám že rád rozdáváš rady

Od: olaf71*
Datum: 05.05.13 13:32

je to snad vodou chlazený motor?

jinak rady rozdávám rád, proto jsem tady a ne třeba v cukrárně

Od: bruca*
Datum: 05.05.13 18:57

Takhle na dálku rozpoznat poruchu je dost nepravděpodobné. Může to dělat hodně věcí. Asi bych se nejdříve podíval jestli je svíčka mokrá. Jestli je po prošlápnutí motoru suchá, hledej závadu v palivovém systému. Svíčka sice může házet jiskru, ale nehodí ji třeba pod tlakem když je našroubovaná na motoru. Zkusil bych novou svíčku. Jestli aní to nezabere spíše se obrať na servis.

Od: nu*
Datum: 05.05.13 22:34

sundej výfuk, chytne to

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.