Tyčky řízení, ložisko?

Od: Datum: 04.05.13 22:47 odpovědí: 7 změna: 06.05.13 15:09

Ahojte, tak jsem na autě už povyměnoval čepy ramen, ložiska tlumičů, uložení ramen, po každé opravě jsem doufal v zlepšní hlavního problému - naprosto otravnýho klepání do volantu při brždění, ale i při jízdě (to je slabší). Nepiště prosím o kotoučích, ty by kopaly do pedálu, v pedálu nic necítím. Po výměně silentbloků ramen se začalo opět ozývat ložisko a to naprosto příšerně už i v nižších rychlostech (50kmh). Tak mě zajímá jestli by mohlo být příčinou toho klepání a nebo to bude tyčkama řízení (prohledával jsem fora a radilo se tam tohle) i když si nemyslím, že bych je měl vadné, vůli v řízení nemám. Jinak auto brzdí skvěle a rovno, jen to klepe do volantu a karoserie a po té výměně silentbloků ramen jak se začalo ozývat ložisko se zároveň extremně zhoršily ty vibrace, už je to neunosný, jak kdyby se to auto mělo rozpadnout..

doplněno 05.05.13 12:27:

Nikdo nic?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.13 13:11

já jsem měl podobný případ, vyměnil jsem i poloosu a nakonec až po výměně kol to přestalo, nakonec to byl naražený trochu disk a takové problémy mi to dělalo, zkoušeli závadu najít dobří mechanici , ale toto nikoho nenapadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.05.13 15:21
avatar

objeví-li se jakékoli vibrace,začít určitě koly(vyvážení apod.) pak až třeba na zvedáku prozkoumat kde co má vůli ...Ložisko se ozývá(hučí) které,v kole? Nebo to měněné horního uložení...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 05.05.13 18:48

Jde o levé ložisko, mám ho špatný už strašně dlouho ale vyběhaly se ramena tak jak lítaly kola tak ho nešlo slyšet, teď jak ramena drží pevně tak se ozývá naprosto hlučně už při pomalé jízdě, brždění se zhoršilo spolu s ním. Kola jsem vyvažoval a měnil a nic.

Od: zabu
Datum: 06.05.13 00:31

Nenapsal jste typ auta, tak jednu moji zkušenost s mým Fordem Galaxy. Stejná závada. Kopání do řízení, a žádné do pedálu. Nakonec to byly vyrezlé kotouče, měly necelých 15tis. km. A byly v nich 1mm hluboké vyrezlé díry z jedné strany, po celé ploše kotouče. Na P i L kole. Po výměně kotoučů vše OK. Tvrdíte, že to tím není, asi to víte líp, ale neplatí, že to MUSÍ být cítit na pedálech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 06.05.13 15:09

No nejlépe to nevím, jen že zvlnění to podle mě není, ale klidně to můžou být ty kotouče, už mají něco za sebou, zkusím po výplatě vyměnit ložisko, jak to nepomůže tak i kotouče.

Od: grmolec
Datum: 06.05.13 14:27

Podle mě to jsou ložiska. Jestli to zároveň i hučí, tak se mrkout po nových.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 06.05.13 15:08

Ložisko budu měnit každopádně, to hučí hrozně, bratr dělá ve specializovanym obchodě, čili to už mám zařízené, jen mě zajímalo jestli mi to pomůže, nebo to bude něčím jiným.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.