Koupit vrak, co už je papírově zlikvidován?

Od: Datum: 03.05.13 19:06 odpovědí: 9 změna: 06.05.13 18:05

Zdravím všechny,

mám nabídku za litr si vzít nepojízdnou Škodu Favorit na náhradní díly

majitelovi někdo zařídil papíry jako by auto nechal již ekologicky zlikvidovat - tak mne i prosil, až si to vezmu, ať odstraním výrobní číslo, aby z toho neměl problémy

Kamarád mi radí to vzít, nechat si to na zahradě, že to postupně rozebere na díly a na šrot.

Já však otálím, neboť se obávám problémů:

1) po dobu, co mi bude stát vrak auta na zahradě, na kterém buď zlikviduji výrobní číslo, jak majitel žádal, nebo tam nechám výrobní číslo oficiálně zlikvidovaného vozu, nehrozí z toho nějaké problémy?

2) až odeberu díly, co chci, mohu ten zbytek prostě prodat do šrotu na železo, aniž by bylo podezření, že jsem to ukrad apod?

3) co s součástmi, které nejdou do šrotu? Kdybych to pak chtěl nechat ekologicky do-likvidovat (ale nepotřeboval už papíry o likvidaci, ježto ta "byla provedena"), budu za to ještě muset platit?

Činím správně, že se pro tyto obavy levného "vraku na díly" raději vzdám?

Děkuji za rady
doplněno 05.05.13 23:22:

Děkuji za rady, už jsem moudřejší. Dnes vyšlo najevo, že podobný vrak stojí u skoro-souseda, tak nemusím nic řešit a vezmu pár dílů od něj :) Jo, třeba víc chodit a všude se ptát...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.13 19:18
avatar

A s čím byste chtěl mít problém? Pokud se Vám ten vrak hodí tak nevidím problém a pokud nevylejete olej z motoru a převodovky do trávy,stejně tak ostatní provozní kapaliny,tak se nic neděje,do smlouvy si nepište soubor ND a hotovo,pokud vyříznete kousek s VIN kódem tak Vám nehrozí nic,pkd ne tak Vám taky nic nehrozí max pův majiteli(který to nechal vyřadit z evidence) a osobě co vydala papír o ekolikvidaci!

doplněno 06.05.13 18:15:

To Endyfrog-vidíš a já za nebožku Stopátou dostal ve sběrně 3 000kč -ale dal jsem si tu úpráci a rozebral co šlu -zvl.lehké slitiny (převodovka a blok) zvlášt masivní kusy železa (klika,poloosy,hlava...) a zvlášť kastle na kusy max 0,5m x 0,5m.

Ostatní-skla,plasty ,tapec atd šlo na sběrný dvůr-zadara!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.05.13 21:49

VIN vyříznout hned. Jinak je to bez problému, pokud to bude na vašem pozemku. Plasty ap jsem hodil do sběrného dvora, zbytek zpeněžil v sběru..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 22:50
avatar

Pozemek nemusí být "VÁŠ" , ale rozhodně by měl být veřejnosti nepřístupný!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 03.05.13 21:49

Takové auto rozeberete za odpoledne. Kastli rozřežu, a nikdo nic nevidí. Ve šrotu je jim to jedno. Sedadla a další : Počkáte, až ve vsi bude přistavený kontejner na odpad, a naházíte to tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 03.05.13 22:10

Já nevidím problém, už chtějí ve sběrně doložit, kde se ke šrotu přišlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.13 22:23

Akorát ve sběrnách nechtějí brát staré sedačky a plasty palubních desek a různé podobné součástky z aut. Nevím proč, ale je to tak. Když jsem měnil interiér, musel jsem jet do podnikatelské sběrny a tam za ten šmelc zaplatit asi 100kč.

Příště bych si počkal na nějakou sběrovou sobotu a mrsknul bych to do kontejneru na ulici.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 04.05.13 20:54

to buss Po cikánech to také nechtějí

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.05.13 00:30

Moje zkušenost je taková.Měl jsem doma favorita odhlášeného nabízel jsem cokoliv z auta nikdo nic nechtěl tak jsem se rozhodl minulý týden radikální řez odstrojil roseknul na půl naložil odvezl do šrotu a dostal jsem 2700.- za 4-5.hodin práce takže za 1000.-bych už ted taky neváhal použil bych co potřebuji a zbytek do šrotu plasty atd vám vemou v každém sběrném dvoře .

doplněno 06.05.13 00:31:

Nikdo se neptal nikdo po mne nic nechtěl

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 06.05.13 18:05

Sedačky, plasty, pneu, tapacírunk , to vše bez obav vyhoďte do popelnic - kontejnerů na domovní odpad před mojí chatou. Já si své odpadky rád odvezu domů.

Platím sice městu poplatek, ale to automaticky neznamená že popelnice či kontejenry budou prázdné. Zpravidla jsou plné zbytků autovraků, které se nedají nijak a nikde zpeněžit.

Český socan se musí nějak živit, a o o ostatní se posatarají města nebo stát

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.