Polopřepis auta - jde přihlásit?

Od: Datum: 29.04.13 14:09 odpovědí: 18 změna: 07.05.13 12:35

Dobrý den mám takový problém včera jsem koupila vozidlo.Pán mě říkal,že vozidlo je v polopřepisu.Pořádně nevím co to je,ale nevadí dočetla jsem se tu.Podepsala jsem kupní smlouvu pán mě dal ještě plnou moc,předali jsme si co bylo potřeba.No ale když jsem pak koukala do techničáků tak tam bylo uvedeno jiné jméno majitele a ve smlouvě a na plné moci byli údaje toho pána co mě auto prodával.Takže já teď nevím zda auto můžu přihlasit na mě nebo co s tím dělat.Pán mě říkal,že polopřepisy se dělají proto,aby se neplatila daň,jenže já nevím zda v tom není nějaká levárna,abych o auto nepřišla i když mám kupní smlouvu s pánem co se týče udajů auta,ale v techničáku je jiný majitel.Prosím poradťte jestli to mám nechat být nechci mít problémy se zákonem děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.13 15:16

Lenko, (je to správně?)

Otevřete si techničák, a musíte mít smlouvu mezi osobou na poslením místě v techničáku a Vámi. Pán co Vám sdělil "že polopřepisy se dělají proto,aby se neplatila daň", kecá, nebo jste to špatně pochopila.

Dal Vám plnou moc a k čemu jste tedy zmocněná? A od koho? Nejlépe se radí, když vezmete před sebe techničák a zavoláte...

Ohodnoceno: 0x

Od: vlastikdafik
Datum: 29.04.13 16:11

Ano Milane jsem Lenka.No právě mě to přišlo divné,ale moc tomu jsem nerozuměla.No v plné moci z ní že mě pan H. mě zmocňuje k veškerým úkonům spojené s odhlašováním,přihlášením,včetně podpisu podání všech nezbytných dokumentů... právě že s panem H. jsem uzavřela smouvou ale v techničáku je pan R. a pan H. mě říkal,že vozidlo přihlašovat nemusím,že když to je v polopřepisu takže se daň neplatí a že se hlásit nemusí.Mě to příjde celý divný proto se ptám kdo co ví. Jinak auto je z Přerova a já jsem z Pardubic a rok výroby je 99

Datum: 29.04.13 16:57

Z Pardubic? Zdravím sousedko!

To Vám v Černé za Boky paní Krystýna, (vedoucí evidence vozidel) nepotvrdí takové informace.

Nechcete mne najít on line? Zkuste vyhledaváč ...

Od: lenikvlastik
Datum: 29.04.13 17:18

a co mám zadat do vyhledavače?

Datum: 29.04.13 19:33

Pane Milane zatím děkuji za rady už jsem udělala radikální věci a tak snad už by neměl být problém.

Datum: 29.04.13 21:18

toto jste měla vyhledat.

603902651

ICQ 55180641
mailto: milan.cukrar@volny.cz

a vyřešíme problém s přesným postupem..

Datum: 29.04.13 21:52

Ano to jsem našla,každopádně vám dám vědět jak jsem dopadla,ale až v pondělí protože na úřadě v Př. mají jen pondělí středa.Ale i tak moc děkuji

Datum: 29.04.13 21:53

V Přelouči? to je mi divné, já chodím pondělí až čtvrtek..

Datum: 30.04.13 08:25

No já se dívala na internet a psali tam že tam jsou jen tyto dny tak nevím já zas do Př.zbytečně jezdit nebudu hlavně musím jet bez dítěte a to potřebuju do předu vědět.

Datum: 07.05.13 12:35

Dobrý den Pane Milane tak jsem pořídila dobře auto bez problému přihlásit půjde akorát tam nesedí nějaké váhy a to dělá technik takže ve čtvrtek bude auto už přihlášené.Takže zbytečně jsem vyšilovala,ale i tak děkuji za rady:o))

Od: buss®
Datum: 29.04.13 17:49

A proč jste to kupovala, když vám něco nesedělo? Pán měl být v kolonce Vozidlo převedeno - odhlášeno (až budete prodávat, tak se zde objeví váš kupec, pokud to ovšem budete provádět tak, jak se to má dělat). Kupní smlouvu máte, auto je vaše. Pokud však něco provedete a nepřichycena, bude obeslán původní vlastník. Nevěřte pánům, ale zákonu! Budete obtěžována i případné exekuci.

Datum: 29.04.13 19:36

Děkuji za rady.no původně já v tom jen hraju tu roli,že to musí být na mě napsaný,proto i když nebudu využívat vozidlo přímo já tak se,ale zajímám o takové věci,protože nechci mít někde problémy,ale tak už to je snad na dobré cestě.Ještě jednou díky za rady

Od: nu*
Datum: 29.04.13 18:22

S plnou moc od pána to můžete přihlásit na pána...řeší to občřanský zýákoník a správní řád paragraf 33.

Když vám dám plnou moc já, můžete mým jménem jednat tam, kde trvale bydlím...

To je smyslem plné moci.jednat za někoho jeho jménem, tam kde trvale bydlí,

Datum: 29.04.13 19:38

Děkuji za rady.Ale myslím si že s plnou mocí můžete řešit všude né jen v trvalém bydliště protože já před dvěma lety kupovala dům a veškerý věci co bylo potřeba přepsat na mě od bývalého majitele jsem řešila s jeho plnou mocí a také to nebylo řešené v místě trvalého bydliště.Ale i tak moc díky za rady je dobré to vědět.

Datum: 29.04.13 22:02

néééééééééééééééé...záleží na legislativě, kde je zákonem vymezena místní příslušnost, tam se musí dodržet

Od: buss®
Datum: 30.04.13 09:21

Náš zákon nezná pojem trvalé bydliště.

Datum: 30.04.13 10:00

S tím souhlasím:o))

Datum: 30.04.13 16:00

záleží který zákon, máme jich asi 11. 5 tisíce, a všechny jsou naše

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.