Vybodovaný ridicak - co lze delat

Od: Datum: 28.04.13 21:27 odpovědí: 12 změna: 02.05.13 18:44

Prosim vas poradte,synovi se nedavno podarilo vybodovat ridicak,ma zakaz na rok a pry si nemuze zazadat v polovine zakazu o prominuti zbytku,kdyz je vybodovany.Kdyby nekoho srazil,nebo mel alkohol v sobe,tak to zadat muze,ale pri vybodovani ne,je to opravdu tak jak mi tvrdi?Dekuji za info

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.13 21:29

Vážený pane, synovi neporadím, páč je to přesně tak. Nelze žádat o prominutí zbytku trestu. Ať se rozloučí s řidičáken na 13 a více měsíců.

doplněno 28.04.13 21:53:

klidně se zlobte, ale spravedlnost je taková, jaká je. Proč se zbytečně vybodoval, sdělte všechny přestupky? Proč to neřešil po 5 bodech?

Vybodování je následek mnoha velkých přestupků!

Ohodnoceno: 3x

Od: sarkaona*
Datum: 28.04.13 21:34

Ano, pokud je "vybodovaný" může si žádat o navrácení ŘP po 12 měsících a ten mu bude navrácen po splnění všech požadavků včetně psychotestů.

Ohodnoceno: 3x

Od: ppaneta*
Datum: 28.04.13 21:42

Zda se mi to dost nespravedlive,alkohol nemel,nikoho nesrazil,pouze vzdy za prekroceni rychlosti,ti co srazili,meli alkohol v sobe,ti zazadat muzou?

Od: jarda3*
Datum: 28.04.13 22:09

Takova jsou pravidla, jak rekl klasik: Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat. A mezi nama, pokud clovek opakovane nedovede uhlidat rychlost a aspon si davat primerene bacha, tak si ty papiry nezaslouzi... Me stacil jednou flastr litr a 2 body za 111 na 90 a rok jsem jezdil jak beranek a dal si davam moc bacha.

Ohodnoceno: 2x

Od: askmenow*
Datum: 29.04.13 01:45

No, rychlá jízda je rozhodně jeden z dobrých předpokladů k tomu, aby někoho srazil. Měl zatím víc štěstí, než rozumu. Snad se za těch 12 měsíců poučí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.04.13 22:59

Komu není rady,tomu není pomoci...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.04.13 09:40

jak jistě všichni dobře víme,tr.body nejsou ani zdaleka problémem pouze rychlosti-proč tedy ty soudy,že si neuhlídal rychlost...? Ono stačí třeba zastavit v modré zoně(stěhování-viz.nedávné vlákno zde),vzít šéfovi telefon za volantem(nejde ho dost dobře nevzít,pokud chci mít i nadále práci),vézt o něco málo přeložený vozík atd.atd.a mít "štěstí" na policejní hlídku...Zkrátka je toho víc než dost,a i za "nechtěné" věci je "získání" 12 bodíků poměrně snadné...Oproti tomu např.ten úchyl,co vybrždoval celý nadměrný náklad(jak v dopr.vozidle byla kamera a záznam medializován) neměl do té chvíle ani jeden tr.bod-že by nebyl psychopat i předtím(pokud ho někdo "nepustí" když zrovna pospíchá,neudělá něco podobného)? To asi ne-přitom srovnání nebezpečnosti takového jednání třeba i s překročením rychlosti o 20 km/h mimo obec je sakra rozdíl,a přesto měl onen úchylák ŘP a "štěstí",že ho někde hlídka nezastavila(jistě to nebyl první "blikanec",normální člověk tohle prostě neudělá i kdyby měl jet 20 km za traktorem...) Bohužel pro PČR je mnohem jednodušší kasírování někde na hranici obce(značené) než v reálném provozu "lovit" podobné magory,díky kterým ostatní umírají...A s tím souvisí i ony psychotesty(dopr.psychologické vyšetření)-akreditace stojí jednotlivé psychology nemalé kačky,které inkasuje stát(je to jistý byznys),takže akreditovaní dopravní psychologové rostou jak houby po dešti(řidiče to stojí od 1700,- výš),k tomu akreditovaný zk.komisař(tradá dalších 700,- do státu)...,je to zase jen o penězích...

Datum: 29.04.13 09:49

Pane kolego, zdravím Vás. Tazatel uvedl, že je to vždy za rychlost. to může být rád, že mu nesebrali papíry již dávno. Nějak mne nesedí poznámka za body při porušení "zastavit v modré zoně" Ž e zastavil vozidlo a za to dostal body? Tomu nevěřím. s tím vozíkem máte pravdu, ale to se musí podložit kontrolním vážením. Neznám nikoho, komu policie přeměřila váhu vleku, i když se občas stanou hurá akce...

Jsou policisté, kteří loví bezpečně na okrajích obcí, jsou i tací, co honí řidiče...co je správnější?

Vše je o penězích, ale to bylo je a bude..

doplněno 29.04.13 10:07:

opět zdravím, již mě to je jasné s tím zastavením, ale tak to opravdu není!

Datum: 29.04.13 10:02

taky zdravím-to se omlouvám,onu rychlost jsem nepostřehl..Stání(zastavení) v modré(apod.)zóně je krom pokuty i sankcionováno přidělením tr.bodů,mělo by jít de facto o klasické zastavení v zákazu ...(alespon myslím)-jen mně to tak pro ilustraci napadlo,že "získání" 12 bodů není ani zdaleka takovým problémem,hlavně ve velkých městech...Osobně vidím daleko větší problém v jedinci,který prostě občas "přehlídne" ,že má dát přednost,"zapomene" se podívat do zrcátka při odbočování vlevo(spousty nejen motorkářů by mohlo vyprávět,někteří už bohužel ne)-to jsou prostě základy-bez jejich dodržování by jedinec neměl sedat za volant-jenže většinou mají tito lidé štěstí(nikde žádná hlídka),takže mají i třeba 0 tr.bodů -dokud teda někoho nesejmou...(jenomže pak už je pozdě)-tohle je podle mně největší nebezpečí na silnicích,oproti rozumnému překročení rychlosti -jenže praxe je taková trestat (a inkasovat) za rychlost,ale už né výše uvedené zdánlivé prkotiny,které ale jednou můžou mít nedozírné následky...

Od: ladaadal*
Datum: 29.04.13 10:04

Erikchu, tuhle větu ale nemyslíš vážně:

Zkrátka je toho víc než dost,a i za "nechtěné" věci je "získání" 12 bodíků poměrně snadné.

Jak mi teda vysvětlíš, že nás je pořád dost, kteří s bodováním nepřišli do styku? Netvrdím, že jsem nikdy nedostal pokutu nebo neporušil pravidla, ale když to někdo dělá soustavně - od toho ty body jsou.

A výmluvy, že někdo spáchal něco ještě horšího jsou na úrovni předškolního dítěte.

Jako by se vrah hájil tím, že před měsícem psali o sériovém vrahovi malých dětí, tak proč on by si nemohl zabít jednoho bezdomovce. Je to stejně debilní argumentace. Pochybuju, že policajti jezdili dva měsíce za synem tazatele, aby ho dostali na body.*zed* Když se neumí chovat, tak si prostě odpočine při pěší chůzi a třeba se mu to rozleží v hlavě.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.04.13 12:57

původní reakce měla být taková,že podle mně je pochopitelnější a omluvitelnější rozumně překročit rychlost(samozřejmě ne stylem "prdím na to"),než třeba při řízení nesledovat co se děje na silnici,nedat na křižovatce přednost nebo "pozapomenout se"podívat do zrcátka při odbočování vlevo...,a přesto se tohle moc neřeší,narozdíl od až dogmatických 53 km/h (s tolerancí)...Když nebudu čučet na cestu,tak nedejbože někoho na přechodu nebude zajímat jestli jedu 50 nebo 55 km/h,případně motocyklistu taky asi nebude trápit rychlost ,jakou vyjíždím z vedlejší,když mu nedám přednost na hlavní,po které on jede...-to je ta ústřední myšlenka...Jinak vybodovat se je spíš pravděpodobnější ve větších městech než na venkově-je to taky hodně o štěstí zda zrovna někde bude cestou hlídka,když jsem si třeba zapomněl rozsvítit(dnes už to není za body,ale já sjem takhle dřív měl "štěstí" asi dvakrát-a hned za bodík),zrovna se nepřikurtuju,akutně se zbožím zákazníkovi zastavím,kde nemám kde jinde atd.,no a za ty roky se i takováhle drobnosti nastřádají a šupky hupky vybodovaných je už více jak 5 % řidičské populace...Je jenom dobře pokud někdo s bodováním nepřišel do styku,ale není to leckdy až zas tak o dodržování pravidel,předpisů apod.(častokrát si někteří ani neuvědomí,že dělají něco proti pravidlům-jen zrovna nejsou přistižení)...

Od: ppaneta*
Datum: 02.05.13 18:44

napsal jste to velice vystizne,syn mel prekrocenou rychlost vzdy o 15-20 a to 2x,pak zastavil pred obchodem vylozit zbozi na zakazu zastaveni,atd.,atd,je pravda ze alespon po vraceni ridicskeho prukazu uz si da vetsi pozor,nikdy neboural,presto dopadl hur,nez ti co ohrozuji ostatni bezohlednou jizdou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.