Osvětlení auta

Od: Datum: 28.04.13 17:29 odpovědí: 4 změna: 28.04.13 21:44

Prosím o radu jestli obrysová světla a osvětlení SPZ obě 12V5W skleněná patice mohou být modrá.Při koupi orig.sady VW je tam totiž mají. Za rady díky Vladimír

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.04.13 17:31

tohle jsem nasel § 59

Zařízení pro osvětlení zadní tabulky státní poznávací

značky a osvětlení směrových tabulek

(1) Každé vozidlo musí mít zařízení pro osvětlení zadní tabulky státní poznávací značky, pokud jí bude vozidlo vybaveno. 52) Zařízení pro toto osvětlení musí být konstruováno a provedeno tak, aby bylo možné přečíst údaje na tabulce ze vzdálenosti nejméně 25 m od zadního obrysu vozidla. Barva světla tohoto osvětlení musí být bílá. Dodatečnou montáží jakéhokoliv zařízení na vozidlo nesmí být tato čitelnost omezena nebo snížena.

Ohodnoceno: 3x

Od: nu*
Datum: 28.04.13 17:31

nevím co je originální VW sada, ale předpis EHK 48 mluví jasně...doporučuji si to přečíst

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.04.13 18:38

Nesmějí, ani kdyby byly originál.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.04.13 21:44

Modrá skla u žárovek nevadí.

Já mám všechny žárovky na autě modré a rozhodně to modře nesvítí.

Modré sklo je pro posílení osvětlení imitující větší svit.

Kupoval jsem také běžné žárovky H7 a hrůza děs v noční jízdě.

Pak jsem si koupil H7 BLUE a supr světlo.

Od té doby kupuji jen modré žárovky a na technické kontrole nikdy nic neřekli.

Pokuid ale budete mít osvětlení RZ modrými LEDkami tak to bude svítit modře a to asi neni v pořádku.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.