Přilepená ruční brzda - jak odbrzdit?

Od: Datum: 23.04.13 18:36 odpovědí: 5 změna: 23.04.13 23:07

Pěkné odpoledne, prosím o radu.

Dnes (zhruba tak před dvěma hodinami) jsem jel autem k doktorce. Při parkování jsem zatáhl ruční brzdu (skoro až na doraz) a po čtvrthodině stání jsem se po uvolnění ruční brzdy pokusil rozjet. Tady nastal problém. Měl jsem pocit, že mě trochu brzdí kola.

Páka ruční brzdy reaguje tak do poloviny, ve spodní polovině s ní můžu hýbat, jak chci, a nic se neděje, páka jde úplně volně a nic se neděje. Zkoušel jsem při jízdě párkrát prudce sešlápnout brzdový pedál, ale nepomohlo to. Dojel jsem tedy přes město domů a když jsem vystoupil, byl cítit stejný zápach, jako když se pálí spojka. Je možné, že se to přes noc odlepí? Popřípadě můžu s tím něco dělat?

Dodám, že jde o již poněkud starší Citroën Berlingo.

Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.13 18:43
avatar

trošku kouslý lanovod(y),proto se pakny nevrátily(páka ručky vespod nereaguje)...Zkuste zvednout auto,sundat kolo(a) a poklepem středním kladivem docílit "odskočení" paken uvnitř-pokud to nezabere,tak šup na zvedák a rozborka,potažmo výměna lanovodů(mění se oba)-čím více to budete odjkládat,tím více si "vyfrézujete" v bubnu hlubší drážku a sundat je pak bude o to větší pakárna(hlavně hrozí poškození ložiska,a to i se stahovákem)...

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.04.13 18:44
avatar

zrezlej zatuhlej lanovod ruční brzdy to bude samo se to neuvolní budeš ho muset vyměnit dočasně uvolnit kola by šli dle typu auta to u kol bud odpojit nebo nahrubo lankoruční brzdy přestřihnout *cteni*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.04.13 18:45
avatar

Asi nezbude nic jiného než rozborka brzd -vyčistění odrezení promazání kde to je možné-např bovden od páky atd! Eventuálně i vyměnit brzdové hadičky ,stářím a vlivem kapaliny nabobtnají ,tím se zúží vnitřní průměr a tím prodění brzdovky (i když u Vás to asi problém není bo se stalo po zatáhnutí ručky).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ar*
Datum: 23.04.13 18:52

Tak to je jasnej lanovod. Dnes jsem měnil dvoje, mohl jste se stavit, byl by jste třetí.*smich* Jó sůl udělá v zimě svoje.

doplněno 23.04.13 18:52:

Koupit nové a vyměnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.13 23:07
avatar

Asi to bude zarezlý lanovod, ale může to být i zarezlá rozpěrka paken. U Seicenta se mi tohle stalo, jedno kolo se tak pozatažení ruční brzdy zadrhlo, že jsem se nemohl rozjet. Stačí ale šáhnout zezadu k zadnímu kolu a ručně tu rozpěrku uvolnit (zatáhnout za ni směrem dozadu). Když se za ni zatáhne, resp. za to lano co k ní vede, vyřeší se tím provizorně zaseknutí brzdy. Do opravy si to ale chce zapamatovat, že se musí auto na parkovišti zajišťovat jen zařazením rychlosti nebo mít po ruce rukavice :)

Doporučuji to takto před další jízdou uvolnit (vzít si rukavice a možná kombinačky), jinak se vyhřeje ložisko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.