Odhlučnění a ochrana karoserie

Od: Datum: 06.05.13 07:40 odpovědí: 4 změna: 07.05.13 15:31

Na mém novém autíčku mne těší plno věcí, ale jedna mne rmoutí...

Při ježdění na zimních cestách posypaných kdejakým pískem, kamínky, škvárou, drtí a bůhví čím ještě mne dost rušil hluk těch kamínků dopadajících zespodu na plechy podlahy, blatníků a možná i někam jinam. Někdy jsem se až lekl toho znenadání i dost intenzivního hluku, a potom mne štvala i představa, jak bude ten spodek auta vypadat. Po pár zimních, vlastně už i po jarních letních jízdách, vždyť naše cesty nejsou zrovna nejčistější...

Teď ten dotaz: čím ošetřit spodek auta proti obíjení kamínky a zároveň ztlumit nežádoucí zvukové efekty? Pamatuji kdysi používaný Tlumex, potom nějaké asfaltové nátěry a pod. Existuje řešení novější, modernější, spolehlivější?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 06.05.13 11:11

Zdravim, jak už jsem tady několikrát psal, mě se asi nejvíc co do životnosti a účinnosti osvědčila značka Dinitrol.

Na podobné problémy proti otěrkování používám Dinitrol Protect Super 447 nebo DINITROL 445 . Na podlahu stačí černý, nepřelakovatelný. Na prahy to chce šedý a přelakovat.

doplněno 06.05.13 11:16:

Jo ještě, samozřejmě v kartuších a budeš potřebovat nějakou takovouto pistoli. Je to sice hobby,ale na občasné stříkání bohatě stačí.

http://www.azvercajk.cz/15831…stole-na-dutiny-a-spodky-aut/

doplněno 07.05.13 13:05:

Hejkale, tyhle desky se používají na motorové stěny, do dvěří a spodku kapot, aby plech nerezonoval. Kapota motoru není moc vhodná, časem se to telem odlepí. Na podvozek to není vhodné. Spodek máš nastríkaný origo "plastizolem" a na něm by ta samolepka nedržela. Navíc víš jak to je, časem se za samolepísí stává samoodlepovací.

Nevím jaké máš autí, ale předpokládám, že tam je plastové plastové nadkolí. V předu snad určitě. To to neutlumí?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.05.13 12:42
Díky za tip, našel jsem tam tu tlumící desku. http://www.nosek-obchod.cz/di…trol-tlumici-deska-21mmd5000/
Nemáš s ní nebo podobnou nějaké zkušenosti?
Datum: 06.05.13 19:45

Já bych nic na spodek nenatíral ani nestříkal. Mám s tím špatnou zkušenost. Nátěr nějakou dobu vypadá kvalitně. Po čase se ve vrstvě nátěru udělá prasklina, které si vůbec nevšimnete. Do ní se dostane voda a začne koroze.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.05.13 15:31
Myslím, že je přece jen vhodnější ochránit originál nástřik další vhodnou vrstvou. Kamínky poškodí napřed tu doplňkovou vrstvu, originál bude neporušený. Není problém každých x let znova aplikovat další vrstvu ochrany.
Doufám, že se nemýlím...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.