Výměna kola - nejde sundat

Od: Datum: 21.04.13 15:02 odpovědí: 12 změna: 22.04.13 19:53

Ahoj, poradíte nějaké tipy pro případ, že vyměňujete kolo u auta a po povolení všech šroubů stejně nejde sundat dolů z náboje? Jasné, že pokud ho poté sundám, tak je zapotřebí vše očistit a nervat ho tam pod tlakem zase zpět, jinak ho později nesundám, ale co teď, když šrouby jsou sundané a kolo i tak nemůžu sundat dolů. Páčit se mi to nechce, abych to nepok...l

WD nepomáhá. Odrezovačem stříknuté a také nic. Silou za to vezmu, lomcuji ze strany na stranu a nic. Víc za to raději nechci vzít, aby mě to nespadlo z heveru. Kladivem? No, to bych to doje..l a musel bych to zase nechat vyvažovat... Tak co s tím? Máte nějaké tipy, triky? Dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wheeler*
Datum: 21.04.13 15:03
Kopanec do horní poloviny pneu.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.04.13 15:11

Pro jistotu si ho ještě podložte, sedněte si a do kola začněte kopat patama na protilehlé strany kola, určitě povolí.

Potom doporučuji vzít ocelák a vše řádně očistit.

Pak ještě přichází v úvahu varianta jemně dotánnout šrouby a rozjet se, udělat kolečko, mělo by povolit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.04.13 15:16

Vedle heveru hodím vždycky ještě radši špalek, když potřebuju trochu zalomcovat ;)

Teď právě řeším problém, kdy se mi na předním kole nedaří povolit 3 matky ze 4, klíč jsem na tom ohnul (prodloužil jsem si ho trubkou) a nic. Tak mám vzadu už přezuto na letní, ale vpředu jsem musel nechat zimní, když jedno nejde sundat. Budu muset sehnat buď pořádnější klíč, nebo zajet do pneuservisu, ať mi to povolí, tam na to snad prostředky mají :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.04.13 15:20

Na starý octávce se mi to stávalo po zimě na zadních kolech, byly tam bubnové brzdy a dycky to "přirostlo". Řešil jsem to jednoduše. Ještě před zvednutím vozu jsem všechny šrouby povolil o jednu otáčku, popojel s autem a zatočil na opačnou stranu, než je kolo, které jsem potřeboval sundat. Odstředivá síla vykonala perfektně svoji práci a kolo se odlepilo. Ozvalo se lupnutí, pak už jenom zvednout auto, povolit šrouby a kolo vypadlo samo. :)

Datum: 21.04.13 15:48

ja vezmu kladivko a klepnu ze vnitř o limec rafku.. kdo by měl o něj strach tak muže použit třeba silonove.. hlavně nemlatit do gumy.. učinek nulovy a akorat si vybijete zuby... kopat do kola nevim.. ja bych teda měl strach že mi to auto přestane na zemi... možna když je na špalku.. nebo aspon na panence...

Datum: 21.04.13 17:54

Povolte šrouby,stačí o otáčku,sedněte do auta,rozjedte se a zabrzděte.Kola povolí.Před nasazením kola nového,očistěte náboj smirkovým papírem a namažte vazelinou. na podzim to pujde dolů lépe.

Datum: 21.04.13 20:21

také jedině povolit nepatrně a projet,nejhorší jsou například nabarvené disky a nebo fest rezaté,osobně jsem musel u jednoho auta co jsem přitáh z německa disk nahřívat a stlouct palicí jak byl narezlý,já vždy máznu vazelínou s grafitem a pokaždé to jde bez problému

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.04.13 20:36

Občas se to stává u ALU kol, když se nenamažou, ALU kola pak nejdou dolů. Vyřešil jsem to jednoduše, zvednul na heveru, podložil auto špalkem (nebo třeba gumou) a z vnitřní strany, pěkně přes nějaký kousek dřeva, dal pár ran kladivem, povolilo to a bylo hotovo ;)

PS: Všeljaké kopání a snažení rozviklat gumu, vůbec nepomáhalo, ani WDčko s tím nehlo...

Ohodnoceno: 1x

Od: mathers322*
Datum: 21.04.13 20:42

Takže? KLADIVO vyřeší vše :) :D

Od: nu*
Datum: 21.04.13 20:48

MAZAT, MAZAT, MAZAT...jako prevenci

Od: tomassss
Datum: 22.04.13 19:52

jednoduché! z druhé strany (pod autem) bouchnout palici jemně a kola se uvolní!

Od: tomassss
Datum: 22.04.13 19:53

bouchnout do kola samozdřejmě myslím

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.