Kolmé parkování

Od: Datum: 17.04.13 22:40 odpovědí: 12 změna: 18.04.13 22:38

Dobrý den, mám dotaz:

Před pár dny jsem zaparkoval v ulici, kde byla značka zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou blokové čištění a datum. Moje auto ale nestálo na ulici, ale na kolmém stání mimo vozovku.

Za stěračem byla výzva abych se dostavil k projednání. Na papírku není uvedena celá SPZ, pouze její první tři znaky.

Myslím, že značka se vztahuje pouze na vozovku, ne na přilihlé kolmé parkovací stání, proto jsem se přestupku nedopustil.

Navíc neúplná SPZ: Je možné, že výzva vůbec nepatří k mému vozu.

Co si o tom myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 17.04.13 22:49
avatar

No, první dojem je, že Vám tam ten papírek dal někdo, kdo parkoval na vozovce a měl začátek RZ stejný, zbytek umazal... *nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: park
Datum: 17.04.13 22:56

Díky za Váš názor, ale myslím, že kdyby to tak bylo, poznal bych to na papírku. Nic takovégo tam není vidět.

Datum: 17.04.13 22:54
avatar
kašlete na to, nikdo neví jestli byl lístek určen Vám, hlavně nebyl kompletní. kdyby to chtěli řešit, oni se ozvou, nebojte ;)
Ohodnoceno: 2x
 
Od: park
Datum: 17.04.13 23:02

Vadí mi, že nějaký policista rozdává papírky, které nejsou řádně vyplňené. Tím umožňuje přendání papírku na jiné auto, problémy s policií bez důvodu.

Datum: 18.04.13 04:18

Nevím jak u Vás ve městě. U nás toto řeší městská policie, která má strážníky. Nikoliv policie státní, která má policisty. Ale dost slovíčkaření. Ohledně toho parkování, asi bych musel vidět foto. Pokud by to bylo např. nějaké parkovací stání, např. na vybetonované ploše u domu, které si někdo udělal, tak jste OK, pokud jste stál na klasické asfaltce, tak je to pak Vaše chyba. Každopádně blokovým čištěním u nás ve městě neprochází pouze silnice po které se jezdí, ale také přilehlé parkovací plochy i parkoviště jako taková. Každopádně jak již napsali ostatní, pokud není lístek řádně vyplněn, tak to neřešte, pouze si jej uschovejte pro "strýčka příhodu".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uztobude12*
Datum: 18.04.13 06:47
Každá křižovatka platnost značky ruší, kromě ,,ZÓNA ZÁKAZ ZASTAVENÍ, tedy pokud v boční ulici nebyla značka zákazu znovu, tak i kdyby byla SPZ kompletní, tak se ničeho nedopustil
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 07:10
avatar

přečtěte si znova otázku. Ta značka tam byla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 07:21
avatar

Ta značka se vztahuje i na přilehlá parkovací místa včetně chodníků. (Jinak by totiž nemělo celoplošné čištění smysl). Lístek by měl být samozřejmě vyplněný komplet. Možná nepatří Vám, ale pravděpodobně ano. Pokud ho budete ignorovat, dostanete pravděpodobně výzvu k vysvětlení. Policie takové věci dokumentuje fotografií, to už pak neukecáte. Můžete být rád, že už se auta v těchhle případech neodtahují. Pokud jste stál mimo vozovku a mimo chodník (tam totiž s autem nemáte už vůbec co dělat), lístek ignorujte. V opačném případě běžte podat vysvětlení. Bývá to levnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 08:09
avatar

cenné informace v podobných(nejen) situacích na www.straznici.com

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.13 08:53

už jsem se dlouho tak nepobavil, já jsem myslel, že tohle děje jen v komediích ve stylu Mr.Bean apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.04.13 09:04

Já si myslím, že když si přečtete zákon o komunikacích část druhou, který má ostatně řidič znát a ne jen si myslet, tak budete doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 18.04.13 22:38

Kolmé stání při okraji komunikace je stále součástí komunikace. Součástí komunikce (silnice) je vše, co k ní přiléhá, např. i chodník. Musel by být mezi Vaším stáním a silnicí např. vyvýšený travnatý pás. A řekl bych, co jsem viděl, že čistící vozy nečistí jen jízdní pruhy, ale hlavně okraje komunikace při chodnících,obrubnících - tedy přilehlá parkovcí stání.

To, že orgán uvedl na výzvu jen první tři znaky Vašeho vozidla je jeho chyba. Každopádně bych to ale nepodceňoval a nekašlal na to, jak jsou zde některé návrhy. Určitě existuje fotodokumentace, kterou mají povinnost v těchto případech pořídit a kde Vaše RZ bude celá.

Řešil bych to tak, že bych se dostavil se sklopenou hlavou, udělal ze sebe blba, že jsem netušil, že se to vztahuje i na parkovací stání a vidím to max. 200,-- (parování je bez bodů). Pokud se budete pouštět do nějakých větších akcí, může Vás to stát Xnásobně více...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.