Nevim si rady s klimatizaci (Ford Focus)

Od: Datum: 16.04.13 15:35 odpovědí: 9 změna: 16.04.13 20:33
Zdravim, potreboval bych odpoved na moji ponekud amaterskou otazku. Koupil jsem si novy vuz (Ford Focus 2009) a nevim si rady s klimatizaci, protoze je to moje prvni moderni auto :-D
Nastaveni stupnu celsia chapu, ale co kdyz chci "zimu"? Jakmile nastavim mene nez 16 stupnu celsia, tak se mi na displeji klimatizace (mam automatickou) objevi napis "LO". Nesnasim vedro a chci, aby klimatizace chladila na maximu, tedy aby chrlila hodne studeny vzduch a za boha toho nemuzu docilit. Poradite prosim?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.04.13 15:49

nevim jak je to přesně u forda ale počítám že to bude podobný jak u koncernu tam je tlačítko ECO tím se vypne automat a ručně si nastavíš co chceš počítám že tam bude podobný tlačítko :)

Ohodnoceno: 0x

Od: jklk
Datum: 16.04.13 15:59

Koukám že panáček chce problémy s kloubama (beze srandy - klimoška naplno není dobrá věc...)

Neni LO že jede na max?

Od: fandousek
Datum: 16.04.13 17:07
To mozna neni, ale proste miluji, kdyz je v aute teplota kolem 6-8 stupnu.
Vubec netusim, jak toho dosahnout, kdyz na klimatizaci v aute lze nastavovat teplotu jen mezi 16 a 28 stupni. Nechapu. Viz http://fordfocus.hostuju.cz/rady/automaticka_klima.pdf coz mi moc nepomohlo, jak docilit skutecne studeneho vzduchu.
Datum: 16.04.13 16:03

Taky bych řekl, že "LO" je jenom upozornění na příliš nízkou nastavenou teplotu, nic víc. Co chladivo a kompresor klimatizace, kdy byly naposled kontrolovány?

Datum: 16.04.13 17:08
Udajne pred par mesici.
Od: kohoutm2*
Datum: 16.04.13 17:31

V navodu je napsano, ze pokus sviti "LO" je zapnuto trvale chlazeni a teplota se nereguluje, coz je to, co hledate, tj. klimatizace na maximum. Mam Focuse bez automaticke klimatizace a pokud zapnu klimu, tak je cca do minuty je citit chladny vzduch. Otazka jestli pro me chladny znamena to co pro vas chladny :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.04.13 19:48

já když si měřil klimu tak s prostředních prudůchů mi na manuální klimě lezlo 8 stupnů bylo to na oplu vectra

Datum: 16.04.13 20:23

Při nejnižším nastavení klimatizace jde z průduchů teplota cca 8 až 10 stupňů...Nicméně se smiřte s tím, že při slunečném a pěkném počasí, se nedostanete v autě pod 15 stupňů, pod 10 už vůbec ne ;)

Zkontrolujte si na displeji klimatizace, zda tam máte napsáno ON, a né OFF, je možné, že klimatizaci třeba nemáte ani zaplou :)

Datum: 16.04.13 20:33
To je divne, kdyz me bratranec vezl svym starym bmw z roku 2000, tak mu to chladilo i ve velkem vedru uzasne, ze cloveku byla skutecna kosa. Pokud to nezvladne focus, tak je to pro mne tedy obrovske zklamani a nastvani :(

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.