Demontáž válce 125ccm

Od: Datum: 15.04.13 13:20 odpovědí: 5 změna: 16.04.13 14:28
avatar

Ahoj.

Zalomil se mi ve válci šroub od výfuku,tak potřebuji sundat válec z motorky abych to mohl odvrtat,poradíte prosím jak na to je možný že to drží jen šroub na jedný straně a potom zvrcha? ale nechce se to pustit co mám ještě povolit? :)

doplněno 15.04.13 13:21:

foto motoruSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.13 13:23
avatar

druhá strana

Datum: 16.04.13 13:28

ty vytahovaky jsou krasna věc.. ale pokud narazíš na zarezlý šroub tak se s tím spíš dojebeš než pomužeš.. mě se taky zalomil šoub ve vyfukovych svodech na škodovce.. jsou to M8.. navrtal jsem si díru... no ani omylem.. nakonec se mi tam ten vytahovak ještě zalomil.. což je na pi... situace jelikož už to nejde odvrtat.. tak se s tim musí opatrně :D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mechous
Datum: 15.04.13 18:25

1.vyndat karburátor z příruby od válce + demontáž vzduch.filtru.Nebo pokud bude dost místa stačí vyndatr pouze šoupě s lankem plynu,přírubu vzduchového filtru,hadičku na benzín.

2.vyndáte ventilové víko

3.poté budou v hlavě šrouby,tuším 4 ty povolíte,poté již půjde válec stahnout směrem nahoru,pokud je tam dostatek místá.

-proto vám to nejde povolit,jelikoš v hlavě jsou ještě tyto šrouby a z vencí jsou dva, jeden vám tedy praskl.

-zpětná montáž v opačném pořadí s tím, že na závěr je nutnéí seřídit ventilovou vůli. Dále si dávejte pozor na pístní kroužky, při zpětném nasazení musí být kroužky v zámku v poístu.

Co se týká odvrtání, doporučil bych sadu na zalomené šrouby. tak šroub vyndáte bez poškození závitu. Dělá se to tak, že se v zalomeném šroubu vyvrtá menší průměr díry,než je průměr šroubu,poté se tam našroubuje onen,,vyndavák,, šroub se utahuje do prava a vytahovákem do leva. Taím vám zustane nepoškozený závit. Když utahujete šrouby, s citem je to hliník a závit v nom sre lehce strhne. Každopádně utahuje se na doporučený moment udaný výrobcem pomocí momentového klíče.

PS: Dle fotky se jedná o nějakého čínana o obsahu 125 ccm yuki apd , Také jsem něco podobného měl a motor je dle fotek naprosto stejná, měl jsem yuki 125

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.13 09:33
avatar

Díky moc...jojo je to čína Lifan 125-9j motory mají některý yukiny stejné :)

Od: mechous
Datum: 16.04.13 14:28

I to se stává. Nemyslím si, že by to byl tento případ. Již několikrát jsem s tím vyndaval šroub který byl zarezlý. Sicee to trvalo déle,ale šlo to. Šroub jsem nedříve nahřál autogenem,prostříkal Wd a šel ven, sice po kouskách,ale vždy se povedlo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.