Spor zničené zrcátko

Od: Datum: 13.04.13 19:20 odpovědí: 12 změna: 14.04.13 13:59

Dobrý den všem!

Mám takový problém. Přišli za mnou sousedé, že jsem ji v pondělí ráno zničil nárazem mého auta jejich levé zrcátko a trochu škrábnul lak. Koukal jsem na ně s otevřenými ústy. Bylo kolem 6.té hodiny ráno dle svědectví dalšího souseda, který si toho všiml. Nepopírám, že tomu tak není. Jen si nejsem vědom tohoto zavinění. Dali mi na výběr: Pojišťovna zápis nebo policie. Samozřejmě nechci dělat problémy. Je to můj první "delikvent". Jen jsem si ověřil pár věcí, parkovali na místě, které dle mě není parkovacím stáním(místem), viz. obrázek. Moje auto je zelené, jejich červené. Ten den byla námraza, jen si pamatuji, že jsem si seškrábal skla a při prvních metrech jízdy zastavil, abych si hadříkem vyčistil rozmlžené sklo. Což soused, který má být svědkem události sám řekl. Proto nepopírám vinu, protože jsem opravdu zastavil. Prý to bylo po nárazu, ale já si opravdu nepamatuji, že by k nějakému došlo. Slyšel jsem pouze větráky, které jsem měl na maximum, abych vytopil auto. To nepočítám, že mě majitel poškozeného vozidla nařkl, že snad kouřím trávu, když si ničeho nejsem vědom, což mě samozřejmě uráží a možná budu i řešit. Zpět k tomu znázornění: Dle nějakého zákona : "Při stání musí zůstat pro každý směry jízdy volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 metry. Při zastavení musí zůstat volný jeden pruh pro oba směry jízdy, široký nejméně 3 metry.". Ještě jsem tu vzdálenost nepočítal, ale dle mě když je potřeba průjezdu v obou směrech, to splněno nebylo. Což asi můj problém neřeší, že ano?

Jen nechápu, proč s tím přišli tak pozdě. Že prý čekali až se přiznám. Já bych rozhodně nečekal, kdyby se to stalo mě. Situace mě opravdu mrzí, poraďte prosím co by jste dělali na mém místě. Policii přivolávat nechci, prý by se muselo volat za planý výjezd či co. Zákonům moc neholduji.

Předem moc děkuji a přeji hezký den.

P.S.:Radši abych se s nikým nehádal, s nimi sepíši ten protokol a bude klid. Bohužel se tím dostanu do malusu, ale to je život.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: artik*
Datum: 13.04.13 19:28

nehodu musej hlásit ihned , nyní maj peška .jestli nikdo nevolal policii ten den , tak bych se s nima nedohodl . Mohlo se to stát i jindy a chtěj to hodit na vás

doplněno 13.04.13 19:29:

když to sepíšeš tak přijdeš o bonusy v pojišťovně .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 13.04.13 19:30

To nikdy nemůže dokázat - Vy máte odřené zrcátko nebo čím jste jim to jako rozbil?

Klidně at policii zavolá - odřel si to někde sám a zkouší někoho lapit kvůli pojistce.

Sežente si svědka který jel s Vámi ve voze .

doplněno 13.04.13 19:32:

Ten soused je na tom jak s očima?Dioptrie?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: giuditta
Datum: 13.04.13 19:37

Nikdo se mnou bohužel nejel v ten den. Jen podotýkám, že jsem to mohl udělat já, nechci nikomu křivdit. Jen jsem zmatený samozřejmě.

Soused je mladý člověk.

Bohužel své auto jsem si kupoval ke konci ledna z bazaru již s rýhami, mezitím mi ho na jednom nejmenovaném parkovišti někdo taky sedřel. Prý se dívali na mé auto, že jejich lak je na mém. Nedíval jsem se, ničeho jsem si nevšiml, od první rýhy od koupě jsem to vzdal s rozčilováním.

Od: hanher*
Datum: 13.04.13 19:43

Rýhy by museli být ve stejné výšce a museli by být viditelné stopy, např. barva. (takhle jsme našli u baráku na parkovišti viníka, který nám také odřel auto, konkrétně nárazník.)

Pokud není vidět nic, nechal bych to plavat a hlavně bych nic nesepisoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.13 21:32

dle mě by jste si toho určitě všiml... trefit zrcátko jde snad jen zase zrcátkem... .. ale záleží co to mate za auta... jinak souhlasim s ostatnimi.. mělo se to řešit hned.. a určitě by jste ten lak na svem autě dohledal kdyby jste ho trefil.. věřím že vás to trápí ale já bych si na triko nebral něco, o čem nic nevím... kdybych to neslyšel ale přišli za mnou že jsem odřel auto a našel bych cizí lak a nějake odřeniny na svem tak bych to uznal.. ale takhle určitě ne.. svěděk nevím jestli je k něčemu.. to by bylo tvrzení proti tvrzení.. mohli si to vymyslet..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.04.13 22:14

Tady něco nesedí. Podle kroužků jste parkoval vedle něj vlevo, tedy jak mohl on stát špatně, když jste stál vedle něj do vozovky, je-li 497/13 komunikace a tím zúžil průjezd. Předpokládám, že zrcátka jsou u osobních aut téměř ve stejné výšce, tak by se vaše pravé předpokládám sklopilo (neví se jak jste byli vedle sebe) a tudíž to později zjistil. Škrknutí zrcátkem nemusí být zpozorovatelné. Škrábnul lak čím? Důvod pozdějšího "oznámení" ví jen poškozený. Má-li svědka a ten bude tvrdý bude to zlé. Doba oznámení je na něm, jen aby to nebylo promlčené.
Měl jsem něco podobného, ale zrcátko vyvrácené dopředu, prasklé sklo, hmota, takže to nebylo zrcátkem, ale zřejmě bokem, ne osobním autem. Oprava za vlastní a skřípání zubů. Pokud stojím podélně, tak teď zrcátko sklápím. Buď se se šprajcnout nebo přiznat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: giuditta
Datum: 13.04.13 22:21

Nene, já neparkoval vedle něj! Parkoval jsem na svém místě (není na mapě), jen znázornuji průjezd, jak asi došlo k poškození. A zároveň zdurazňuji, že tam kde stál on, není vyhrazeno jako parkovací místo a dle zákona o silničním provozu viz. výše, měl umožnit při stání 3 m pro oba směry jízdy, což určitě nebyly(max. pro jedno auto).

Od: buss
Datum: 13.04.13 22:38

Ach ty info, a jaká je příčinná souvislost se zničeným zrcátkem a jeho parkováním? Pokud by se tam nedalo projet, tak to poškození by bylo úmyslné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.13 22:49

Univerzální radu od nás nečekejte. Pouze uvedu, že není nad dobré sousedské vztahy.

Podobnou nehodu lze způsobit snadno a často i nevědomě.

Osobně bych přistoupil na dohodu. Pokud by bonusy, o které by jste přišel podepsáním protokolu o nehodě, byly vyšší než případná oprava z vlastní kapsy, opravu bych zajistil svépomocí. Zároveň je s úsměvem požádal, aby podobné situace řešili neodkladně.

Nad výrokem "zda kouříte trávu" bych se povznesl, a dal jim na jevo, že se dokážete pobavit i na své konto.

Samozřejmě je můžete ignorovat, ale nevím, zda riskovat možné následky. Kdyby jste byl opravdu aktérem nehody, dá se očekávat z jejich strany opovržení, v horším případě nenávist, jejíž produkty není třeba zmiňovat. Vyřknout obvinění, "že se snaží pouze na vás shodit vinu", můžou mít stejné následky jako ignorování situace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fsfsdfd
Datum: 14.04.13 08:39

Dobrý den, pokud by přistoupili na dohodu, tak na dohodu. Dohodněte částku peněz. Nic se sepisovat nemusí. Akorát by bylo dobré, kdyby jste si napsali papíry o částce, kterou si oni převzali, abyste měl doklad. Jinak, pokud to budou oni hnát na policii, oni s tím budou mít větší problémy. Nic jiného nesepisovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.13 10:38

Prohlédněte řádně svůj vůz na té straně, kde mělo dojít ke kolizi a pokud tam nenajdete nějaké stopy po jejich červeném laku, tak je pošlete k Brdičkům :)) Policie je vyhodí, protože to měli hlásit hned, jak se to stalo a škoda je menší než ten jejich limit (už si nepamatuji jestli je to 20 nebo 5O tisíc).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.13 13:59
avatar

Souseda bych poslal...a nic neřešil.Z popisu události je patrné,že jen hledá někoho,na kom by se zahojil.V řípadě,že Policii zavolá,dostane pokutu sám,toho si je asi vědom.Policie se k nehodě volá jen ,došlo-li ke škodě nad 100000Kč,nebo ke zranění,nebo k poškození vozidla třetí osoby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.