Jiné pneu

Od: Datum: 13.04.13 09:51 odpovědí: 2 změna: 13.04.13 10:09

Ahoj,já chci jen informovat,jdu přezouvat mám zimní 13 155/70,jdu to dávat na zimní...defacto naa dojezd...ale ty jsou rozmery 13 165/70,rezervu mám 155/70,prostě mě zajíma,že pokud bych měl nedajbože defect,jetli by na dojetí mohl dát tu rezervu?defacto 3 kola by byli 165/70 a čtvrté by bylo 155/70..děkuji,přeji hezký víkend...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 13.04.13 10:01

Na dojetí ano - viz

Optimální jízdní vlastnosti vozidla lze dosáhnout jen s pneumatikami stejného druhu. To znamená, že na vozidle smí být (s výjimkou nouzového dojetí) současně použity jen pneumatiky stejného rozměru a konstrukce, přičemž na téže nápravě smějí být tzv. shodné pneumatiky (tj. pneumatiky stejného rozměru, konstrukce, druhu dezénu a značky). Konstrukcí osobních plášťů v tomto případě je myšlena konstrukce diagonální, radial-textil (kostra i nárazník jsou z textilních kordů) a radial-steel (kostra - textilní kord, nárazník - ocelový kord). Vzájemná kombinace pláštů těchto konstrukcí na vozidle není dovolena. Další podrobnosti viz Vyhláška Ministerstva dopravy o schvalování technické způsobilosti a technických podmínkách provozu silničních vozidel na pozemních komunikacích č. 102/95 Sb., § 37.

V případě zimních pneumatik M+S doporučujeme z bezpečnostních důvodů používat tyto vždy na celém vozidle, nejenom na jedné nápravě. Vzájemnou kombinaci zimních pneumatik s letními lze akceptovat jen v případě, kdy zbytková hloubka drážky zimního dezénu <4 mm, tj. hranice, kdy zimní pneumatika ztrácí své speciální zimní vlastnosti.

http://www.barum-pneu.cz/technicky-radce.php#obsah

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.13 10:09
avatar

Na nouzové dojetí můžete mít prakticky cokoliv. Ale skutečně jen na dojetí do místa možné opravy. Samozřejmě tomu musíte přizpůsobit styl jízdy.

doplněno 13.04.13 10:11:

Což ovšem nezaručuje, že při případné kontrole budou mít příslušníci kecy.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.