Parkování v zóně bez karty vs stěhování

Od: Datum: 12.04.13 16:32 odpovědí: 40 změna: 21.04.13 23:17

Dnes jsem kvůli stěhování musela zaparkovat auto v modré zóně Prahy 2. Než jsem se vrátila asi po půlhodině s taškami k autu, už byl za stěračem lístek, přestože jsem v autě nechala ceduli STĚHOVÁNÍ spolu s číslem telefonu.

Může mi někdo poradit, co s tím? jsem naštvaná, protože jinak než zapakovat nelze, aby si člověk mohl odstěhovat věci. Kolik asi bude pokuta, nebo mám šanci to vysvětlit a uhrát bez pokuty?

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.13 16:47

při podobné situaci, jsem se musel dostavit a pokutu jsem nedostal-bylo mi řečeno že je to poprvé tak domluva ale přííště 500kč, ale je to už asi 3roky.

doplněno 12.04.13 16:49:

opravdu ty zóny-to je paráda že?Nakopat je.*cert*

Ohodnoceno: 2x

Od: barth*
Datum: 12.04.13 17:08

Podle měšťáků na těch zónách platí pro nerezidenty zákaz stání i zastavení, ti městští úchylové vyháněj a pokutujou i taxi čekající před domem na zákazníky, co si objednaj auto telefonem. Jo zóny, to je vejvar. Potíže jsou i pro rezidenty, bratr bydlí u rodičů, má tam trvalé bydliště, stará se o dlouhodobě nemocnou matku. 30 let tam parkovali všichni normálně, přišly zóny, otec má auto a za stejné parkování jako drív, to znamená někde v okolí na ulici, platí 700kč ročně a bratr má auto taky, jenže to už je druhý auto v rodině a platí 7000Kč ročně. To jsme to vyhráli, když přijede , tak stejně jezdí kolem bloku a hledá místo. Pro všeobecný úspěch se budou zóny ještě rozšiřovat, bodejť ne , když to tak vynáší!

Ohodnoceno: 1x

Od: off
Datum: 14.04.13 11:30

A tyhle bludy vam nakukal kdo? Zastavit tam samozrejme muze uplne kazdy.. ale jen zastavit na dobu nezbytne nutnou, nikoli tam parkovat pul dne, jak je zcela beznou praxi.

Zadne taxi cekajici pred domem na zakazniky nikdo nepokutuje, tyhle historky typu "jedna pani povidala" opravdu miluju..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.04.13 17:40

můžete zvolit pár variant řešení,více na straznici.com

Od: flip
Datum: 12.04.13 18:49

Já se stěhovala z Prahy 1 a při stěhování mi auto dokonce odtáhli... *smich*

Od: buss®
Datum: 12.04.13 19:34

Naštvaná, ale zákon to říká jasně ... nachystat, přijet, naložit a odjet.

Datum: 12.04.13 20:57

Mám to "štěstí" v takové zóně bydlet. Když mi přijede řemeslník (návštěvy už ke mně nejezdí), jsou 2 možnosti: Zakoupí za 200 dočasnou kartu na 2 hodiny a každé následující 2 hodiny jí dojde vyměnit za novou, nebo přijede, složí materiál, odjede zaparkovat mimo zónu , vrátí se MHD (zatím je to jen pár stanic tramvají) a začne pracovat. Po práci odjede MHD pro auto, přijede před dům, naloží věci a odjede. Obě varianty rozhodně nepřispívají ke zlevnění jeho návštěvy. Pronajmout prodejnu v takové lokalitě je skoro nemožné. Potenciální nájemce celkem logicky argumentuje, že ho pár místních zákazníků neuživí a nikdo jiný k němu nepřijde, když není kde zaparkovat. Když přijedu po 18:00, ač mám na skle zaplacenou kartu, stejně nezaparkuju. Přes den to jde, ale to bývalo místo i bez zóny. Ovšem magistrátu se to líbí a proto se chystá zónu rozšířit.

Datum: 12.04.13 21:04

Ty zóny jsou zaváděny v rámci poplatkové manie. Ti, co tam bydlí zaplatí za to, že mohou stát na veřejné komunikaci, nikdo jim auto nehlídá a ti, co přijedou na návštěvu, tak musí také zaplatit u parkovacího automatu opět za nic, protože jim auto také nikdo nehlídá. Počet parkovacích míst zůstává stále stejný, jen se za parkování platí a navíc se platí i pokuty! Kdo by tam parkoval, když tam nebydlí? Nezbývá než se ptát : Za co, soudruzi, za co?

Datum: 12.04.13 22:43

Komunikace je obce, tudíž jako vlastník může. Co je na tom divného?

doplněno 12.04.13 23:40:

to barth: chápejte, že je to prostě tak. Nepleťte si poplatek za parkování a hlídané parkoviště. Obce dokonce parkoviště pronajímají a proto si žádný podnikavec nic nenamaluje. Majetky mají prostě svého vlastníka, snad ho udržují no a z čeho? Na ten chodník jdou mé daně obci.
Odpovězte si: necháte na svém pozemku parkovat zadarmiko a budete ho udržovat?

doplněno 13.04.13 12:58:

barth, aloisb, prostě pochopte, že obec, tedy vaši zastupitelé které jste volii to může zpoplatnit. Tak si je umírněte! Na tomto hrobě to nevyřešíte. Pošlete jim i PSP petici pro změnu zákonů, vyhlášek ...!
proč to porovnáváte s osobním vlastnictvím? Já něco porovnávám s nějakýmn osobním vlastnictvím? Já nic takového nepoužil, protože nic takového dnes neexistuje.

doplněno 13.04.13 22:35:

Vážení a milí, respektujte zákony a pokud se vám nelíbí, dal jsem vám radu jak na to!

Datum: 12.04.13 23:30

Pro vás to nic divného není, až na vás vymyslí mýtné za chodník, tak vám na tom taky nebude připadat nic divného? Mě třeba připadá divný, když přijedu někam, kde jsem 30 let parkoval zdarma na ulici do té doby, než si tam nějakej podnikavec namaloval parkoviště a vybírá 30kč za každou i započatou hodinu. Já jsem zvyklej platit za službu, ne za nic. Vy zaplatíte, ale nikdo neručí za poškození, vykradení, odcizení atd. Za co teda platím? To samý je ta modrá zóna, užitek nula, náklady 700kč v tom lepším případě. V Praze jak píšete asi správně NIC DIVNÝHO!

Datum: 13.04.13 00:02

To já taky vím, že si to pronajme od obce, že to nemá jen tak,že se mu to tam líbilo. Já prostě nevidím tu službu.Parkoviště s oplocením, vjezdovou branou s ostrahou tam to je jasné, vím za co platím. Ale platit za čáry s nápisem parkoviště,v ulici kde se ještě včera stálo "za ty daně", ale kde je dnes na ceduli napsáno 30 kč za hod a nikdo za nic neručí mi příde jako zlodějna.Chodník si platíte z daní jasně a silnici už ne? Kdybych vás vzal za slovo s tím, že by každej chtěl zpoplatnit co se dá, tak jste bez vejplaty, jen za poplatky cestou domů z práce. Ano, to je fenomén dneška, peníze, peníze, na všem se musí vydělat.Já jen chci říct, že ulice, chodník jsou pokud vím veřejné, tak nechápu, proč to porovnáváte s osobním vlastnictvím?

Datum: 13.04.13 11:07

To buss :

A kdo je to obec? To jsou nějací čerti z Pekla, kteří mohou ždímat občany? A nebo jsou to právě ti občané, kteří v obci trvale bydlí a platí tam daně z nemovitostí? Z jejich peněz byly komunikace vybudovány a nyní podnikatelé platí silniční daň, nehoráznou spotřební daň z pohonných hmot platíme všichni a tyto peníze by měly jít na údržbu, ale nejdou! Parkováním se komunikace nijak neopotřebovává a možnost parkovat v místě trvalého bydliště ZDARMA by mělo být samozřejmé právo každého občana. A obec by se měla postarat, aby parkovací místa přibývala úměrně s rostoucím počtem automobilů. Obecní peníze tečou do soukromých kapes kamarádíčků a šibalů pomocí tunelovacích "projektů" na nesmyslné věci. Část se jich vrací zpět, ale ne obecní kasy, ale do kapes zastupitelů. Vidíme to na posledních případech stříbrných cihliček Městské policie v Praze, cyklostezek a pod. - a to je jen špička korupčního ledovce! Která politická strana si dá do programu zrušení veškerých nesmyslných poplatků a anonymních akcií, tak ta vyhraje volby.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.04.13 13:17

Neobhajujete náhodou vlastní zájmy? V čem podnikáte? Máte odtahovku, nájem placenáho stání na běžné ulici v Praze, či jiném větším městě?Nebo sedíte přímo ma úřadě, který toto spravuje. Dost bych se divil, jestli NE!

doplněno 13.04.13 13:18:

To BUSS

Od: nu*
Datum: 13.04.13 22:05

ALOISB - když někde není dovoleno parkovat, tak tam neparkuji...dodrřuji pravidla a ssi jdem úzuplně blbý...

Styděl bych se napsat do poradny, že jsem MUSEL parkovat tam kde parkovat nemůžu...vím že taa parkovat nemůpžu ale zaparkuji tam...

Jen to jen malý střípek.. vzorek naší současné společenské atmosféry...nikdo nic nedodržuje a pak se všichni radí jak ty ostatní ojebat...

Mimochodem vše se dá řešit předem...

Datum: 14.04.13 08:06

Máte sice pravdu, přesto s Vámi nesouhlasím. Bydlím v takové zóně a znám její pravidla. Samozřejmě, když ke mně pojedete na návštěvu, dá se to řešit. Jenže jak to provedu, když si objednám třeba tunu malty a dodavatel nesmí před domem ani zastavit? V zóně je sice pár míst, určených pro zastavení při skládce zboží (max. 1/2 hodiny), ale nejbližší takové místo mám cca 1/2 km daleko. Dobře, tohle by se dalo vyřešit pomocí předem zakoupených časových karet, které stojí 200 Kč a platí 2 hodiny. Když ale přijede řemeslník řekněme z Karlových Varů (nebo jen z jiné čtvrti ve městě), který má práci na celý den, musel by použít dočasnou kartu na složení materiálu a nářadí, pak odjet kamsi za město zaparkovat, vrátit se MHD, udělat práci, odjet MHD zpátky pro auto, vrátit se s autem, použít další katru pro naložení nářadí a odjet. Taková služba se dost prodraží, nehledě na to, že mu času na vlastní práci moc nezbyde.

Samozřejmě, předpisy se mají dodržovat. Jenže nesmí být nesmyslné.

Datum: 14.04.13 11:19

Mila damo,

pokud by se na zonach tolerovalo parkovani remeslniku, tak by se ze vsech parkujicich bez karty stali ze dne na den take remeslnici - kazdy by si dal za okno napis "remeslnik" nebo "instalater" a prvni, kdo by nadaval protoze nema kde zaparkovat byste byla prave vy!

To, ze na modre ci zelene nebo oranzove zone nesmi nikdo bez karty ani zastavit je samozrejme nesmysl. V oranzove a zelene zone se toleruje 3 minuty a v modre cca 5 minut - ale musite byt ve vozidle ci u vozidla, ponevadz kdyby prijel nekdo s kartou, mate povinnost mu misto uvolnit.

Takove to ruzne stehovani se samozrejme toleruje - pokud budete OPRAVDU stehovat - to znamena budete mit plny auto nabytku a budete opravdu nakladat nebo vykladat, tak vam pokutu nikdo NEDA, i kdyz tam budete stat delsi dobu (treba i rozumne castecne na chodniku, pokud neni misto jinde). U takovych stehovaku se toleruje treba i zastaveni na tram. pasu, pokud opravdu nelze jinak..

Ale opet - spousta lidi toho odjakziva zneuziva - za okno auta si da cedulku "stehovani", parkuje tam pul dne.. a najednou se pririti frajer s notebookem a odjede.. asi stehoval onen notebook = to je praxe!

Takze si nevymyslejte nesmysly..

Datum: 14.04.13 18:21

Pane OFF, vy jste někdy potkal v Praze tolerantního strážníka MP? To bych chtěl vidět, co by ste říkal, že mi vyháněli taxi čekající před domem v modré zóně pro mou matku jedoucí se zavazadlem do nemocnice na operaci kyčelního kloubu.Ten taxikář se mu to snažil vysvětlovat, ale marně. Teprve po našem příchodu přestal vyhrožovat pokutou a když viděl klopítající starou ženu o francouzských holích, tak to jako že"dobrák" vyřešil jen domluvou. Ono pro živnostníky se dá zakoupit karta proti živnostenskému oprávnění na rok, ty zloději z MHMP za ní ovšem na Praze1 chtějí 34000Kč, trochu ulítlý, nezdá se vám!

Datum: 14.04.13 21:25

Za 1. - netuším, proč mi říkáte "dámo", ale to není podstatné.

za 2. - neříkám, že by v zóně měl parkovat každý, kdo si dá za okno cedulku "stěhování". Říkám, že celé modré zóny jsou nesmysl, vymyšlený magistrátem, který není k ničemu a měl by se zrušit. Já kartu mám, ale když přijedu po 18:00, stejně nezaparkuju. Proč mám platit za něco, co stejně nefunguje?

Datum: 14.04.13 11:25

Pokud si objednate treba tunu malty nebo kontejner na suť, bezte predem na UMC P2 a zazadejte si o povoleni k zaboru verejneho prostranstvi. Toto povoleni vzdy dostanete a je zdarma - pak si u domu natahnete provazek aby vam tam nikdo neparkoval a je po problemu.

Datum: 14.04.13 10:51

Já také neparkuji tam, kde je to zakázáno nebo kde se za to platí. Radši si zaparkuji dál od centra (např. v Děčíně) a jdu pěšky. Nebudete mi věřit, ale za parkování jsem platil naposledy tak před 10 lety. Rovněž poplatky za parkování v nemocnici považuji za zlodějnu. Když tam musím jet (třeba na pohotovost s manželkou nebo dcerou), tak vjedu dovnitř, vyložím pacienta a po zařízení všeho potřebného (to se stihne do těch 30 minut, co jsou zdarma), vyjedu ven, kde čekám na prozvonění mobilem, že už čekají, vjedu dovnitř, naložím a mizím:))

doplněno 14.04.13 10:57:

Kdyby to tak dělali všichni, tak to mohou Černí šerifové zabalit!

Od: berta*
Datum: 14.04.13 18:08

Zaparkovala jsem v poloprázdné slepé ulici, kde nejsou obchody, žádný provoz a bylo tam spoustu volných míst. Pátek odpoledne. A šla nahoru tahat tašky.. Postupně svážet výtahem dolů. V autě nechat nelze, když nechám, než se vrátím, někdo mi ho vykrade.

Kromě nápisu STĚHOVÁNÍ, bylo na ceduli i moje telefonní číslo. Stačilo jen zavolat, zazvonit, seběhla bych k autu, vysvětlila, domluvila se, jak jsem tam napsala.

Tohle mi opravdu připadá spíš jako snaha vybrat peníze, bez ohledu na situaci :(

Datum: 14.04.13 19:28

Mila Damo,

a vy si opravdu myslite, ze kdyz za okno na papirek napisete sve tel. cislo, tak je nejakou povinnosti policie vam volat? Nebo si snad myslite, ze policiste maji k dispozici sluzebni moblilni telefony ze kterych se da zdarma volat? Vyvedu vas z omylu - policiste (at od statni nebo mestske) maji pouze vysilacky, pokud maji mobilni telefony, tak jsou ciste jejich osobni (samozrejme krome napr. kriminalni policie apod.), a opravdu pochybuji, ze by se nekomu chtelo nekolikrat denne, mozna i desitky minut telefonovat a dohadovat se s nejakym prestupcem - navic za vlastni penize..

.

Datum: 14.04.13 20:24

Ne, povinnost ne.. Snad bych ale čekala lidský, korektní přístup...když už mají "pomáhat a chránit.."

V poloprázdné ulici, auto na stěhování.. s telefonem. Evidentní, že "přestupce" není bezohledný pirát..

A bez auta stěhovat těžko, volský potah by brzdil dopravu..

No nic.

Co mě čeká, kolik to stojí, jsem se nedozvěděla..

Datum: 14.04.13 20:49

Co mě čeká, kolik to stojí, jsem se nedozvěděla..
Ale tady není MP a nikdo vám zde nic neuloží a nikdo neví, jak to dotyčný strážník vyřeší, zda domluvou (když budete z toho se jevit jako nešťastná, zapůsobíte na city...), nebo pokutou. Jaký přístup máte na mysli? Bylo to v zákazuí? Na místě nebyli určitě minutku a předpopkládám, že to i fotili, co by telefonovali. Nemají povinnost na někoho čekat nad stanovenou dobu, je-li..

Datum: 14.04.13 20:52

Za neropravnene stani v modre zone je dle zakona max. pokuta 1000Kc. Rekl bych, ze vas to bude stat tak max. 500Kc.. pokud prijdete na sluzebnu MP P2 a reknete jim pravdive o co slo (stehovani).. mozna jen 100 - 200Kc... zalezi kdo tam zrovna sedi a jakou ma zrovna naladu.

Datum: 14.04.13 21:34

Díky.. jsem zvědavá, jak to dopadne. Bydlím 60km od Prahy... a přes den pracuji. Zítra tam volám.

Díky

Od: hop®
Datum: 14.04.13 21:40

Zkuste to vysvětlit podle pravdy, i strážníci jsou placeni za vykonávání své povinnosti, třeba odejdete s pouhou "domluvou". Podle mých zkušeností naštěstí v Praze nejsou takoví dementi jako na fotce...

Datum: 16.04.13 09:00

Proč dementi *sok*? Vždyť přece těm funebrákům nic nebránilo zaparkovat na kraji města a rakev s nebožtíkem tam dovést metrem *haha* . Někeří zde odpovídající by to tak určitě řešili ;) .

Od: kuky5*
Datum: 16.04.13 13:42

Ona fotka je pouze vtip a byla porizena pri nataceni filmove komedie.

Viz tady: http://www.recoveryworld.co.u…-serviceshtml.html&Itemid=199

Ale i kdyby to nebyl vtip, tak jak vite, ze k onomu odtahu dala podnet policie? Ja osobne tam tedy nevidim primo policejni odtahovku ani zadnyho policistu ktery by u odtahu asistoval. RAL Recovery je angl. soukroma odtahovka, ktera odtahuje predevsim z duvodu poruchy na vozidle, bouracek apod (tak jako u nas). Nebo pohrebni vuz snad nemuze mit poruchu?

Datum: 16.04.13 09:53

každý pražan má 3-4 auta a proto hlavní město z vůle svých občanů zavedlo modré zóny...přespolní gastarbajtři tam nemají blokovat volná parkovací místa. I kdyvby byla volná půlka Prahy, vyhláška města je právní normou a ta lůatí na celém uzemí, a to pro KAŽDÉHO? kdo tam vjede.

OPAKUJI, PRO KAŽDÉHO:

Předpokládám že to všem jasné a přiblbé poznámky o tom že můj příspěvek není radou ja přiblbý...

Neustále tady probíráte jak ojebávat a jak porušovat pravidla...

Nálěží vám pokuta 1000,- Kč. Zaplaťte přístě jezděte metrem. V Praze vaše přespolní auta nidko nechce, Chápete? NIKDO.

Až se jednou trvale usídlíte v Praze, budete mít možnost navštěvovat zastupitelstvo a podávat návrhy na zrušení modré zóny. Ale pak by jste neměla kde zaparkovat své druhé a třetí auto, protože by to opět ucpala auta přespolních gastarbajtrů.

Takže ZAPLATIT pokusit se trochu korigovat své právní vědomí, jinak se to v naší zemi nikdy nezmění k lepšímu:-P

doplněno 16.04.13 09:54:

Mimochodem za parkování v rezidentských zónách se v PRAZE platí...!

Datum: 16.04.13 11:37

OPAKUJI PRO "NU"!

V praze trvale bydlím 58 let. Když se u nás měla poprvé zavádět zóna (tuším 2004), podařilo se tomu naštěstí zabránit peticí. Většina obyvatel jí nechtěla. Bohužel, o pár let později se už jejímu zavedení zabránit nepodařilo. Auto mám JEDNO (v domě je 27 partají nikdo z nich nemá víc, než 1 auto). Před zavedením zóny tu o mnoho víc aut neparkovalo. Nikoho se nesnažím ojebávat, za parkování v modré zóně pravidelně platím, přesto často nemám kde zaparkovat (za co teda platím?). Trvám na tom, že modrá zóna způsobuje mnohem víc problémů, než užitku. Jediný prospěch z toho má magistrát.

Datum: 16.04.13 13:23

Platite za to, abyste mela aspon OBCAS kde zaparkovat. Kdyby ony zony nebyly, nemela byste VUBEC kde zaparkovat.

To, ze je v centru prahy odjakziva mene parkovacich mist nezli tam bydlicich majitelu automobilu je znamo. To, ze by mela radnice/praha stavet podzemni parkoviste take. Praha byla totiz stavena pred X staletimi, kdy se s takovymto budoucim provozem nepocitalo (uzke ulicky apod). Takze mi napadaji snad jen dve reseni - bud starou zastavbu vybourat a postavit vse nanovo aby to vyhovovalo dnesni dopr. situaci (vtip) anebo se proste z centra odstehovat nekam na okraj prahy, kde muzete bez modre karty volne parkovat treba traktor..

Centrum Prahy ma oproti jinym velkomestum tu "nevyhodu" (v uvozovkach!) ze nebylo za II.WW temer vubec bombardovano. Vetsina jinych evropskych mest/velkomest ano, a pri jejich povalecne obnove se s narustajicicm dopravnim provozem jiz do budoucna pocitalo, takze se staveli sirsi silnice s parkovacimi misty apod. (Berlin, Norimberk, Varsava, Drazdany,..)

Datum: 16.04.13 18:39

Takže podle Vás je v pořádku, že pravidelně a povinně platím za to, že mi magistrát nezakazuje občasně (když budu mít štěstí) zaparkovat ve čtvrti, kde bydlím? Nezdá se Vám to trochu ujeté? Netuším, jak znáte Prahu, ale východní část Žižkova lze dost těžko nazvat centrem Prahy. Zdejší výstavba je z let 1960. - 1970. Takže žádné historické uličky, staré několik století, ale klasické panelové sídliště na konečné tramvaje. Netuším, na jaký ještě okrajovější kraj Prahy bych se mohl vystěhovat (nepočítám Dolní Počernice).

doplněno 16.04.13 18:44:

Jo a ještě zopakuju, co jsem tu už napsal: Jak již můj nick napovídá (na rozdíl od Vašeho bezpohlavního), jsem chlap. Nestydím se za to a nehodlám na tom nic měnit. Téměř každý na "Poradně" to ví. Vezměte to laskavě na vědomí i Vy.

Datum: 16.04.13 14:34

asi jsem zabržděný a nic nechápu, jako platící rezidentka - držitelka rezidentské průkazky- kartičky nebo známky nemáte důvod platit...nebo se pletu?

Já byl v Praze 5 let a stačilo mi to...máte magistrát a úřady měststkých částí, jaké si zasloužíte...

Také v Praze nemohu zaparkovat, ale utěšuji s etim že je to vůle občanů, a že za modrou čárou nejsem vítán.

Alespoň máte nějaký impulz k založení iniciativy na zrušení modrých zón, resp. na revizi systému přidělování kartiček..

Plati se má za vodorovně namalované parkovací místo s číslem, a ne za obecnou možnost kterou lze realizovat jen o čas a s trochou štěstí...

O místa bych nechal losovat

Datum: 16.04.13 18:21

Nevím, jestli jste zabržděný, ale skutečně asi leccos nechápete.

1. Jak již můj nick napovídá (na rpzdíl od Vašeho bezpohlavního), jsem chlap.Vy jste to nepochopil ani po mém upozornění.

2. cituji: "jako platící rezidentka - držitelka rezidentské průkazky- kartičky nebo známky nemáte důvod platit.." To si myslíte Vy, myslím si to i já. Ovšem nemyslí si to magistrát, který z toho má tučný zisk za nic. Ano jsem držitel nálepky a za ní musím platit, jako soukromá osoba 700 Kč, jako podnikatel bych platil 34000 Kč.

3. Vy v Praze nebydlíte a nemůžete zaparkovat. Jenže já v ní bydlím a nemůžu zaparkovat i když si za to platím. Mám dojem, že je v tom tak trochu rozdíl..

Souhlasím, že máme magistrát, jaký si zasloužíme. Stejně jako máme všichni dohromady parlament, jaký si zasloužíme. O nezavedení, posléze o zrušení zóny se jednalo několikrát. Bohužel, na obyčejné poplatníky se kašle. Hlavně, že to nese. Takže i když to nikdo nechce, bude se zóna rozšiřovat.

Zónu bych chápal v historickém centru, ale proč ve čtvrtích téměř okrajových, jako je Žižkov? Chystá se rozšíření zóny až po konečnou tramvají na Jarově. Považujete to za centrum Prahy?

Datum: 16.04.13 18:48

magdon-musím připojit svůj velmi podobný názor,resp.zkušenost-vyrůstal jsem v Dejvicích(kde doposud naštěstí ÚMČ Pha 6 neblbne a zóna není),pak jsem kolik let žil u Lobkowičáku(Olšany),kde už zóna je-a osobně mám za to,že s parkováním to je i podle slov známých(kteří tam stále žijí) čím dál horší-ony zony jsou jen dalším z položek příjmu městské části-nic jiného než čistně zištný důvod v tom není,a že by si rezidentní obyvatelé přáli nějakou placenou zónu-to asi těžko-nebo snad kdokoli z nás chce dobrovolně platit za cokoli co není nutné...?!?

Datum: 16.04.13 21:23

Takze od zacatku..

Prvni modra zona byla vytvorena na Praze 1 a mela sve opodstatneni - vznikla z duvodu, ze v centru Prahy parkovaly spousty turistu, lidi kteri si na Vaclavak zajeli jen na vylet, nakoupit nebo do kina. Anebo treba ruzni cisnici pracujici ve stovkach ruznejch hospod a diskotek - co podnik to 10 cisniku (bydlicich ve ctvrtich mimo centrum) a kazdy jezdil do centra svym autem. No a lidi bydlici v centru meli opravdu problem zaparkovat treba i 100m od svyho domu (daleko vetsi nez dnes). Takze vytvoreni MZ na P1 v ony dobe mistni lide uvitali. A co se stalo dal? Ponevadz oni turiste, ruzni navstevnici a cisnici uz na P1 parkovat nesmeli, tak zacali parkovat co nejblize P1 - tedy na Praze 2. No a Praze 2 se to nelibilo, protoze najednou nebylo (pro mistni) kde parkovat ani tam.. tak na svem uzemi prosadila MZ take.. a pak se ve stejne situaci ocitla Praha 3 (sousedici s P2) a Praha 7 (sousedici s P1).. Takze jde vlastne o jakousi retezovou reakci. Vzdy kdyz se nekde zavede dalsi nova modra zona (ted bude napr. i na casti Prahy 8) tak se vsichni oni parkujici turisti apod presunou zase o kus dal (pricemz tak nejak co nejbliz centru).. Jako staci se podivat kdyz je v Praze treba nejakej dulezitejsi fotbal, vetsi hudebni koncert nebo jina kulturni akce apod.. tak se v celym sirym okoli v okruhu nekolika km neda celej den zaparkovat - vsude stojej auta z cely republiky - treba az ze Zlina nebo z Ostravy. Vsichni ten svuj vylet napr. na oblibenou kapelu vetsinou spojej i s celodenni navstevou hospod, obchodu a pamatek,

Jinak souhlas, ze ony prazsky casti vytvarej ony placeny-zony-stani castecne i z duvodu svyho zisku - o tom zadna. No pokud by za ty utrzeny penize staveli verejny podzemni parkoviste nebo opravovali silnice a chodniky, tak bych proti tomu nic nemel.

Datum: 21.04.13 22:18

Tak abych to shrnula a sdělila výsledek:

Na oddělení jsem vše znovu vysvětlila, popsala, jak se seběhlo a vzhledem k okolnostem, přístupu, situaci a všemu ostatnímu byla věc vyřešena domluvou.

Nejsou nelidové, jsou soudní a rozumní.

A já na oplátku slíbila, že už nic páchat nebudu a budu dál parkovat na okraji Prahy a po městě se pohybovat MHD, jako to dělám běžně.

Tedy... pokud právě nestěhuji dceru z modré zóny :-D*jasne*

Datum: 21.04.13 22:47

Blahopřeju, rozhodně lepší postup a konečný výsledek než se snažit "ojebávat":-P

Od: hop®
Datum: 21.04.13 23:17

Ano, v tomto smyslu jsem myslel svůj původní příspěvek! :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.