Jakou vazelínu na ložiska

Od: Datum: 07.04.13 11:44 odpovědí: 9 změna: 10.04.13 10:50

Ahojj potřeboval bych poradit,

Jakou vazelínu mám dát do předního náboje u jízdního kola? Předtím tam byla taková zelená, když jsem tam dal tuto http://www.kontakt-eshop.cz/p…iva/mogul-lv-2-3-250g-712.htm tak při roztočení kola huči, jakou mám použít aby se ložiska nezníčila? ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.04.13 11:49
avatar

pokud kolo při roztočení hučí-je problém v montáži ložiska(může být shit i samo nové ložisko-stává se to i u renom.výrobců),ne v mnazivu(pokud tedy nějaké takové je)-ke každému ložisku je dodávána nová ségrovka,matice,je správně v těhlici nalisováno,dotaženo(bere se na "krev" a čtvrt otáčky povolit) atd.?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.13 13:45
avatar

To EWrikch-ale on se ptá na bicykl!

Já si mažu ložisko ve svém kole (složenina do Esky přes olpran a shimano ) hnědým tukem ,ozn.nwn,je to spešl tuk na rotory vrtulníků (konkrétně používané na Mi24 ),mám to od mechanika tohoto stroje!Ale jinak jsem dával i červenou vazelínu,zelenou nikdy.

doplněno 07.04.13 15:35:

To Erikch - nic se neděje,já zase zkomolil Tvůj nick -sorry!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.13 14:51
avatar

pardon,trošku j sem přehlédl to "jízdní"...*smich*..."bystré oko a bodrá mysl..."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.13 14:32

Já mám dobrou zkušenost s vazelinou LV 2-3. Tato je vodě odolná, takže si myslím, že je na mazání ložisek na bicyklu vhodná.

Pokud ale kolo při otáčení hučí, pak jsou buď špatné kónusy nebo sedřené kuličky nebo vymačkaná dráha pro kuličky.

Každopádně to kompletně rozeber a odmasti. Potom důkladně prohlédni a poškozené díly vyměň za nové.

Když už ložiska rozdělávám (jednou za rok), tak vždycky vyměním minimálně kuličky. A mění se všechny kuličky! Ne že některé necháš, protože jsou dobré.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jajinn
Datum: 07.04.13 15:33

Děkuji ;) ono to až tak nehučí spíš někdy pískne, kolik stojí kuličky do nábojů? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.13 15:37
avatar

pár šušníků nevím nekupoval jsem už hooodně dlouho ale dnes snad do 10kč?Řekl bych že když oželíš jedny cígy,tak si budeš moci koupit tak 3 páry!

doplněno 07.04.13 15:40:

Doplním ještě co napsal Colombo-já je vyndám z věnečku a dávám jen samotné kuličky.

PS nedělal jsem dlouho bo snad dnes po 2 rocích sedl na kolo (au,au ještě ted mne bolí zadek) a budu muset udělat komplet údržbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.13 16:03

Tak, tak.

Kuličky se většinou kupují s věnečkem. Takže koupíš jeden věneček navíc a když kuličky z věnečků vymačkáš, tak ti po montáži kuliček do ložiska jěště nějaké kuličky zůstanou.

Do mysky pro kuličky natlačíš vazelinu a roztáhneš po celém obvodu. Do této vrstvy vazeliny namáčkneš kuličky a ty potom nevypadávají.


doplněno 10.04.13 19:11:

fakt sem napsal mysky? omlouvám se za hrubou chybu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erik*
Datum: 09.04.13 19:36

Myslým si že to je v poh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolista
Datum: 10.04.13 10:50

Zelená bývá origo Shimano, ta je výborná. Používám cosi žlutobílého do čerpadel, stačí jakákoliv řidší vazelína odolná vodě, do zatěsněných ložisek vodě odolná ani být nemusí. Kola hučí = obvykle vymetý konus, někdy i miska nebo "hranaté kuličky" Pokud je vymletý konus, tak se kuličky atomaticky dávají nové. Kupuje se věneček s klecí (klec vyhodit, jen tam škodí), bez klece je potřeba víc kuliček = na dvě ložiska kupte tři věnečky.

Trochu mi pískalo ložisko, když jsem zapomněl na kuličky a jelo to nadtvrdo konus po misce, pískat to začalo asi po 30 km *hi*, nářadí jsem neměl tak jsem ještě musel dojet pár desítek km. Kupodivu to přežilo :)

Pokud to píská, tak to může být i zlomená osa, rozlomená nebo deformovaná miska a podobné radosti...

Seřízení - pokud je osa s rychloupínákem, tak se seřizuje s malou vůlí - rychloupínákem se osa stlačí a vůle zmizí (pokud seřídíte bez vůle, tak po upnutí je přesah a ložisko jde ztuha). Osa s matkama se utažením nestlačuje, tam se seřizuje přesně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.