Postup při převodu auta

Od: odpovědí: 8 změna:

Zdravím,

budu kupovat ojetý vůz od soukromého prodejce. Základní postup při převodu znám, ale chci se zeptat na jednu eventualitu. Malý a velký techničák musím prodejci nechat kvůli odhlášení. Je možné s autem hned po podpisu smlouvy odjet jen s kopiemi těchto dokladů nebo (pokud nechci riskovat pokutu) bych měl nechat auto u prodejce do chvíle, než dostanu malý i velký techničák? A jen pro můj klid v duši, při převodu z kraje do kraje odevzdává původní SPZ kupující a ne prodávající, že ano? Díky.

8 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar pest

V autobazarech to většinou už mají odhlášeno na sebe, takže proto papíry většinou dají hned, pokud se tedy nejedená jen o zprostředkování prodeje.

Jak už někdo psal vzít si doklady a pak poslat zpět, nebo si nechat napsat plnou moc a odhlásit si to poté sám v místě registrace prodávajícího, nebo to auto vzít na podvál.

Další možností, která tedy není tak uplně košer, ale běžně se praktikuje, domluvte se s prodávajícím, at vám dá matý TP, dejte mu za to stovku a on při odhlášení nahlásí ztrátu malého TP za což tedy zaplatí 100kč. Až vám následně pošle doklady, "ztracený TP" vyhodíte.

Jinak připomenu poviné ručeníideálně založit v den koupě...předejdete tím pozdějším problémům.

doplněno 05.04.13 12:43:

A asi nejelegentnější možnost, domluvit si koupi v pracovní době úřadu a odhlásit při koupi, ale s naším skvěle fungujícím registrem...

 


0x

Ty nemáš řidičák,nebo jsi chyběl?


Pravidla silničního provozu

Jaké doklady musím mít u sebe přiřízení motorového vozidla?

Řidičský průkaz, osvědčení o registraci vozidla („malý techničák“), doklad prokazující pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla („povinné ručení“). Mimoto by každý měl mít u sebe též občanský průkaz nebo pas k prokázání vlastní totožnosti. V některých případech pak dále: osvědčení profesní způsobilosti řidiče, pokud jde o řidiče, který je povinen účastnit se zdokonalování odborné způsobilosti, a doklad o zdravotní způsobilosti, pokud jde o řidiče staršího 60 let.

Jak píše jdukolem + RZ vyměnuje kupující .

 


0x

jet musíš s origo doklady nikoliv s kopiemi - musíš mít mj. pro jízdu osvědčení o registraci(ORV).

Dojeď domů a pošli zpět ORV prodejci a ten zajde na úřad s TP a ORV a auto na Tebe odhlásí. Až to budeš mít všechno zpět tak pojedeš na STK, uděláš ev.kontrolu, auto pojistíš a s protokolem o ev.kontrole, TP, ORV, zelenou kartou a RZ zajdeš na svůj úřad a zde auto zaregistruješ. Při tom dostaneš nové ORV a RZ. Co to bude stát je ve hvězdách páč nevím co je to za auto - ale min.800 kč.

Tex

 


Díky za odpovědi. Přečíst si zákoník zvládám, základní pravidla mi jsou jasná. Pouze mě zajímalo, jestli zjednodušení, které nabízí řada autobazarů a hlavně provádí jako běžnou praxi, je legální podle nějakého výkladu nebo vyhlášky nebo nikoliv. To, že je to v zákoně o provozu na pozemních komunikacích napsáno nějak ještě neznamená, že to někdo nedoplnil třeba v zákoně o kvalitě potravin.

tunate, vy píšete, že je Vám to jasné, pak se divíte odpovědím.

Udělejte to jak chcete, ale osobně bych doporučil odjet s malým techničákem, a normálně jezdit, Prodejce na evidenci sdělí, že malý techničák při prodeji někam založili a již ho nenašli. Buď mu za 100kč udělají duplikát a hned upraví dírkou či střihem rohu (to dělá většína) nebo vystaví jen duplikát, opět za 100Kč,

Taky můžete dojet domů a poslat techničák zpět poštou. Určitě nemůžete jezdit na okopírovaný techničák, nebo na prodejní smlouvu.


Zřejmě jsem dobře nespecifikoval, co mi jasné je a co ne. :)

 


0x

1.) na kopii se nejezdí, zákon platí

2.) praxe lidí v červených teniskách s náušinicí v uchu, co prodávají bouraná auta je jejich praxí, kdo přistoupí na to že pojede domů na fakturu, resp. na její kopii, ten se nesmí divit pokud dostane pokutu

3.) značky se vydávají prodle krajů, logicky je odevzdává ve svém kraji ten kdo na sebe auto přihlašuje, a ne ten kdo odhlašuje, jinak by jste auto vezl na odtahovce, bez značek se nejezdí

4. Důrazně Vás varuji před nákupem auta v ČR, poslechnětě a později mi dáte za pravdu:-P

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]