Nehoda s půjčeným autem - zelená karta

Od: Datum: 02.04.13 20:23 odpovědí: 5 změna: 02.04.13 22:00

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na čí straně je vina pokud nabourám s půjčeným autem a v dobré víře předám zelenou kartu, která je podle uvedených dat platná, policii ale auto je již přehlášeno na jinou pojišťovnu. Tedy do jaké míry má osoba, která si půjčuje auto, nutnost kontrolovat platnost zelené karty. Zdá se mi totiž nereálné aby člověk pokaždé volal do pojišťovny a zjišťoval jestli je zde auto stále pojištěné nebo je pojištěné jinde.

Předem děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.13 21:04
avatar

bylo vozidlo pojištěno, došlo tedy jen k záměně karty? vše se vysvětlí, klidně i bez sankcí..

to si tak často půjčujete rúzná auta?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.13 21:15

Byl jsem trochu stručný, tedy tři dny po nehodě si poškozená strana půjčila auto, o neplatnosti karty byla půjčovna informována 16 dní po nehodě a tedy půjčovné si nechala zaplatit až od tohoto dne. 13 dní půjčovného ovšem vymáhá půjčovna po mě, kvůli nepředání správné zelené karty. Vím že kontrola platnosti toho dokladu je má starost, jen mi není jasné jak si má (musí) člověk ověřit že je karta neplatná protože je auto již u jiné pojišťovny a majitel mi tuto informaci nezdělil.

Od: asd*
Datum: 02.04.13 21:44

Pokud půjčovné mělo jít z povinného ručení, tak je odkažte na pojišťovnu kde bylo pojištěno. Neplatná karta byl omyl, předložte tu správnou. Pokud si nechali od pojišťovny zaplatit až od 16. dne, je to jejich chyba a ne vaše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.13 22:00

Pokud jsem správně informován tak pojišťovna platí pouze pronájem auta v době kdy vyřizuje pojistné plnění až do doby kdy poškozený obdrží částku pojistného plnění. Jelikož se tím pojišťovna začala zabývat až od 16. dne je možné že to nebude chtít doplatit. I tak děkuji za odpověď a pojišťovnu samozřejmě kontaktuji.

Od: nu*
Datum: 02.04.13 21:06

Lepší je vědet, kde je auto pojištěné a která pojistka je platná...nemusíte pak nikam volat...mimochodem jako řidič jste se měl o to zajímat ještě před jízdou:-P

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.