Zimní pneumatiky, kolik mm v létě

Od: ® odpovědí: 20 změna:

tak tu mám otázku do pranice blíží se období kdy se začne přezouvat na letní gumy a mnozí z nás budou dojíždět gumy zimní neb už by příští zimu při dopravní kontrole neobstály patřím mezi ně a ted mi povězte

jak bude policie reagovat při případný kontrole zimní gumy v letním období bude po mně chtít aby měla guma minimálně 4mm nebo jí bude stačit 1.6 mm jako u letní gumy *cteni*

je na to nákej paragraf? *klik*

20 odpovědí na otázku

0x

Äno v letě Vám stačí 1,6mm, ale upozorňuji, že zimní má jiné vlastnosti než letní v létě co se týče zábrzdné vzdálenosti a jiných vlastností

0x

Ďáble, řidiči to majííí znát, za to mají řidičáky.

mám papíry na autobus vím že mi v létě stačí 1,6mm ale nák sem si nebyl u tý zimní gumy jistej tak se ptám *smich*

0x

Zakon hovori o hloubce vzorku zimnich pneumatik zcela jasne a nespecifikuje, kdy toto plati a kdy nikoliv, tudiz i v lete bys mel mit min. hl. 4mm. Nicmene neverim, ze by to kdokoliv kontroloval.

Co prosím? *zed*

Neco se Ti na me odpovedi nezda?

(1) V období od 1. listopadu do 31. března, pokud
a) se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo
b) lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, lze užít motorové vozidlo kategorie M nebo N2) k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik18a), a to u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností nepřevyšující 3 500 kg na všech kolech a u motorových vozidel s maximální přípustnou hmotností převyšující 3 500 kg na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Zimní pneumatiky podle věty prvé musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg nejméně 6 mm.
(2) Ustanovení odstavce 1 se nepoužije pro náhradní pneumatiku použitou v případě nouzového dojetí18a).

Všimněte si prvního řádku!

0x

ďábel, na mopedu stačí milimetr, je na to paragraf, také nesmíš mít na přední nápravě autobusu protektory:-Pjak to že to nevíš

ale tady se nebavíme o autobusu :-P

moravskoslezsky.denik.cz/...

tak tady to píšou zcela jasně stačí 1,6mm ;)

1.6 mm na AUTOBUSU?

(5) Pláště pneumatik nesmí mít na svém vnějším obvodu (oblast koruny, ramene, boku a patky pláště) trhliny nebo poškození, které obnažují kostru nebo ji narušují. Činná plocha pláště pneumatiky v provozu musí mít po celém obvodu a celé šíři vrchního běhounu jasně viditelný dezén s hloubkou hlavních dezénových drážek nebo zářezů u mopedů nejméně 1,0 mm a u vozidel ostatních kategorií nejméně 1,6 mm. U pneumatik pro osobní automobily kategorie M1 se hlavními dezénovými drážkami rozumějí drážky opatřené indikátory opotřebení TWI.

0x

Náhodou jsem se na to nedávno ptal přímo policistů, opravdu je možno zimní pneumatiku v létě sjet až na 1,6 mm.

policisté jsou rádi že žijí, stačí se podívat do vyhlášky 341, tam je to popsáno:-P včetně výbavy, povinné výbavy, lékárničky atd

0x

Stačí 1,6 mm, ale já s tím dojížděním zimních pneu v létě moc dobré zkušenosti nemám. Dřív jsem to tak dělal, ale teď už nějaký rok přezouvám na letní. Tady je nějaké testování při používání zimních pneu v létě od adacu, kdy by to někoho zajímalo, je to skoro na začátku článku

jinak je ten článek na axe, nejde mi to vložit odkaz...jmenuje se zimní pneumatiky a je to myslím v zajímavostech nebo v článcích

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]