RYCHLOST AUTOBUSU, jízdní styl řidiče

Od: Datum: 29.03.13 22:01 odpovědí: 17 změna: 30.03.13 09:48

Dobrý večer,

před týdnem jsem jel ČSAD Plzeň - Praha autobusem a jel jsem přímo za řidičem a zděsil jsem se, jak to 50-ti letý tlustý hovado jelo.

Na dálnici 130-140 není problém (jak to z toho busu vymáčkl mi není jasné, ale na tachometru bylo jasně 140 km/h, mám mobil s GPS a ta sice v tu dobu ukazovala 134 km/h, ale i to mi příjde dost), kličkoval mezi kamióny, předjížděl...když jsme vyjížděli z Plzně, tak jel přes přejezd 70 km/h... no a teď to ještě příjde vedle sebe měl litrovou vodku z 1/3 upitou a neříkejte mi, že ji před jídou nepožil... část chování jsem zadokumentoval a mám kontakt na pár spolucestujících, podal jsem stížnost na ČSAD a na PČR, ta mi ovšem odpověděla, že na naše video neberou zřetel, a že je to tvrzení proti tvrzení (dopravce + řidič + kamarád řidiče (jel sním) vs 6 lidi z busu mám si stěžovat na postup PČR nebo nad tím mávnout rukou?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.13 22:17

Rád bych se zeptal: Kde jste cestou z Plzně na Prahu přejížděli přejezd? Díky za odpověď. Jinak pokud máte svědky a budou ochotni se k vám připojit tak se proti postupu PČR dovolejte, ale váš záznam opravdu v potaz brát nebudou a jde o to jak budou schopni vypovídat další cestující a co budou mocu potvrdit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.03.13 22:19

Stalo se ti něco? Nestalo. Pokud jsi chtěl splnit svou občanskou povinnost a hlásit, tak jsi to měl udělat v autobuse zavoláním na benga a ne teď.

Ohodnoceno: 7x

Datum: 29.03.13 22:24

@ernie

Krátká, výstižná a pravdivá odpověď. *palec*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.03.13 22:32

bohužel smutný fakt o české mentalitě...,cituji:"...vedle sebe měl litrovou vodku z 1/3 upitou a neříkejte mi, že ji před jídou nepožil...",ano sice jsem ho neviděl z té láhve pít,ale určitě pil...?!? Bože kde to jsme-nechci se nikoho zastávat apod.,ale tohle odsuzování bez soudu trošku zavání dobou nedávno minulou...A jestli jel po dálnici (dle GPS) 134 km/h-tak Karosou těžko,takže v nějakém modernějším busu to není ani motoricky,ani podvozkově problém a překročení maxu o "celé" 4 km/h,to je "velký problém"..A ještě mi nedá si rýpnout-proč pak jsme to "nenahlásili"(neupozornili řidiče,že jede po dálnici o 4 km/h rychleji) řidičovi tváří v tvář...? Že by strach ze stopu na dálnici...?

Od: drivers
Datum: 29.03.13 22:50

mě to taky nedá a rýpnu si do VÁS... jestli výte, tak autobusy mohou na dálnici maximálně 100 km/h a náhodou mu paní při nastupovaní říkala co to tam má a on ji řekl, že se taky nedívá jaké vložky používá... smutný obrázek o stavu české spol.

Datum: 29.03.13 23:11

kdyby jel 100 tak budete nadávat, že přijel se zpožděním.

Datum: 29.03.13 23:14

Ty jistě víš, že v té flašce měl vodku (ochutnals?) a ne třeba líh proti zamrzání brzd, nebo nějaké čistidlo, že? Autobusy mohou maximálně 100 km...No a? Podívej, blbci by měli být taky zavření v blázinci a většina jich běhá na svobodě.

doplněno 29.03.13 23:17:

Ale abychom se dobralli objektivitě, navrhuji tu část chování řidiče, kterou jsi zadokumentoval, hodit na trubku. Co ty na to?

Datum: 29.03.13 23:17
To co tady predvadite tak ukazujete jakej jste potizista a rejpal zamestnavat bych vas nechtel. Na kazdyho ... Uz se vari voda
I na vás

Od: pest®
Datum: 29.03.13 23:34

Odkdy můžou autobusy na dálnici maximálně 100km/h? Maximální dovolená rychlost autobusu na dálnici je 130km/h. To že většina má omezovač na 100km/h a na sobě nálepku 100km/h je věc jiná...

Od: luke237
Datum: 30.03.13 03:48
Taky jsem si myslel, ze autobusy muzou max.100km/h, ale zakon jasne rika, ze je to 130km/h.

Datum: 30.03.13 07:52

Na tachometru bylo jasně 140 a na mobilu GPS 134. Zavřít řidiče! Ale nejprve ho napráskat investigativcům z NOVY nejlépe.

Datum: 30.03.13 03:49

Driversi nevým,nevým.Ale vím,že autobus smí jet na dálnici 130km/hod.A jestli té paní odpověděl na hloupou otázku trochu nerudně,ani se mu nedivím.Co by jsi tak odpověděl pátému,nebo šestému cestujícímu,který se ptá jestli jedeš do Prahy a přitom máš za předním sklem směrovou ceduli?Tak Ti poradím,sedej si v autobuse někam dozadu,ušetříš si nervy.

Od: drivers
Datum: 29.03.13 22:27

PČR jsme volali hned v buse, ale sdělili nám, že na to mají na dálnici hlídky a že oni se starají o bezpečnost ale nikdo nás nechytl

Datum: 29.03.13 23:40

Pěkný večer,

Trochu mě to připadá jako přibarvené, teda né trochu, ale dost *smich*

To mám chcete tvrdit, že přes ten přejezd jel 70km/hod? Pokud by tak jel, věřte, viděl bych Vás ve zprávách, kde by mluvili o převráceném a nabouraném autobusu.

Jestli si stojíte za svým tvrzením, nahrejte někde to video, a dejte nám odkaz. Jelikož hodně málo řidičů by si lízlo jet po dálnici 135km/hod, již z několika důvodů, za prvé autobusy na to nejsou stavěné, za druhé mají omezovače, za třetí se vše zapisuje na kolečko (u novějších na kartu) kde jde vše dohledat, a tyto kolečka (karty) se odevzdávají, navíc v případě zastavení policií, musí řidič ukázat zpětně 30 koleček (výpis z karty). ;)

K té vodce, dřív (cca před 10 lety) se možná takové věci občas staly, že řidič by nadýchal, v dnešní době, někteří řidiči dýchají klidně i 4krát za rok, a to i řidiči vesnických linek, a málokdo, by si risknul, aby jel pod vlivem...

Pokud jí tam opravdu měl, mohlo se klidně jednat o vtip :) znám jich několik dost zajímavých, z této oblasti *smich*

Datum: 30.03.13 07:48

Na postup PČR bych stížnost nepodával, protože z toho budou jenom zbytečné tahanice.

Jinak nenechte se zdeptat. Pravidla jsou od toho, aby se dodržovaly a Vy máte plné právo nesouhlasit s jejich nedodržováním.

Od: nu*
Datum: 30.03.13 09:48

někdy se PČR začne sama zajímat o video na youtube, kde řidič motorky jede vesnicí 220 km/h, pak proč ne o opilého řidiče

mimochodem hovory na policejní linku se zazamenávají a pokud vás službuknající posla do pr**le, máme GIBS

v každám příapdě, policie vždy najde toho, kdo to video na youtube umístí...vypátrat piráta silnic je často nemožné :-P

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.