Babeta mi nechce nastartovat

Od: Datum: 29.03.13 19:35 odpovědí: 4 změna: 29.03.13 22:57

Zdravím potřeboval bych poradit mám babetu ale vůbec mi nechce chytit tzv. ani nešťukne :( možná to je taky v tom, že jsem na tom vezl i kamaráda a dohromady máma cca 150 Kg. Taky mě napadlo jestli by nemohla být zadřená ale to by se mi ani nepodařilo šlápnout vážně nevím já tomu moc nerofumím Pionýry jsem spravoval hodně ale babetu poprvé nevíte někdo čím to může byt? předem díky za každou radu... :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 29.03.13 19:37

víme, špatný benzin nebo nehází jiskru

doplněno 29.03.13 19:38:

babeta je stejná jakp pionýr až na převodovku, má karburátor a zapalování , nádrž na benzin, palivový kohout a výfuk

doplněno 29.03.13 19:39:

takže zjistit zda dává jusktu, pokud ano zkontrolovat přívod paliva, pokud je tam loňský benzin vyměnit atd

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.03.13 19:51

Není prostě jen uchlastaná? Vyndat svíčku prošlápnout, zrovna můžete zkusit, jak již napsal kolega, zda dává jasnou jiskru. Také se poměrně často stávalo, že se přicpe výfuk sazemi z oleje - ale to by alespoň párkrát škytla. Čas od času bylo potřeba jej rozebrat a vyčistit. Také bych zkontroloval, zda správně funguje sytící klapka. Babeta uměla někdy pěkně potrápit.

Ohodnoceno: 2x

Od: nu*
Datum: 29.03.13 20:14

nevím jaký model máš, já vyměnil klasický karbec za del orto , a od té doby chytá babča i v ziomě na první sešlápnutí, origo karburátor se musí pracně seřizovat, myslím haldinu paliva v plovákové komoře, s del orto nemusíš nic, má mechanický sytíč - páčku, když se rozjede sytič se sám vypne

Datum: 29.03.13 22:57

asi začnu takhle,vyndám svíčku a koukám,hází jiskru ,zapalování je v poho,pokud ne první je výměna za jinou,pokud ne může být pryč fajfka nebo kabel ale málopravděpodobné,pak to jde do takového rehulátoru, ten rád odchází,.Jínak koukni na svíčku zda není mokrá,nebo na oopak suchá-pak je více možností bud se ucpal kohoutek je tam gumička s otvorem ,nebo se zasekl jehlový ventil ,nebo se ucpala triska.hladina by měla být nad v poho plovák by se neměl snad hnout ,jedině že by dostal ránu,třeba díra.pak ten výfuk,rozdělat a vyndat tlumič,a zároven i koleno,pokud je zakarbonováno rapidně to snižuje výkon,tak že jít cestou pokus omyl a dedukce.jinak mam babetku 210 a 60fičí bez problému -kapku uprava tlumiče a větší hlavní tryska.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.