Kupni smlouva

Od: Datum: 28.03.13 19:13 odpovědí: 5 změna: 29.03.13 07:23

Ahoj mam dotaz koupil jsem skutr r.v. 2011 dovezený z Francie na smlouvu za 50000 který má najeto pouze 4400km na odboru dopravy mi rekli ze takové vozidlo je povážováno za nové tudiž musím doložit fakturu že jsem zaplatil daň. Tu samozřejmně nemám ale s prodejcem je možné domluvit se že by mi vystavil novou smlouvu kde by jsme udali cenu např. 10000,- a z toho dan zaplatim je to lepší než platit dan z 50000,- muže mi někdo na tento postup něco na finančáku vytknout?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 28.03.13 19:48

Daň z pořízení "nového" dopravního prostředku z jiné členské země popisuje samostatný paragraf zákona o DPH, povinnost vzniká u vozidla ...tady je i definován pojem "nový dopravní prostředek"

1.) která není statší než 6 měsíců

2.) které má najetop méěn než 6000 km

Přitom stačí aby byla splněna jedna z podmínek

Kdyby prodejce přemýšlš, upravi by tychopmetr na 6001 km a nechal si to zapast do protokou z STK...

Osobně se domnívám že v placení této daně lze ČR označit za EL DORADO

Ano, EL-DORADO, kdyby jste předložil falešnou fakturu že jste koupil skůtra od firmy s DPH, která musí vše zohlednit ve svém daňovém přiznání, neplatil by jste nic , samozřejmě by šlo o poručšníé zákona ale domníváím se že je tio dnes v čr masový jev a nidklo to neřeší

Fyzická osoba má povinnost do 10 dnů nahlásit an FU pořízení nového dopravního prostředku z EU atd...zaplatit daň nebo alespoň zapati zálohu ve stanovené lhůtě...atd...registrovat ze "nové" vozidlo jen po zaplacení této daně

Ale odbočil jsem, ohlašovací a daňovou povinnost měl ten kdo "nového" skůtra z Francie pořídil

Ohodnoceno: 0x

Od: maxtr
Datum: 28.03.13 19:55

díky za odpoved o tech 6000km jsem se dozvedel az po technické prohlídce tudiž ted to je už těžší přepsat nevím co bych musel na technickou doložit bavil jsem se s technikem že by jsme se museli s proddávajícím domluvit a do smlouvy napsat že km jsou stočené. Za stočoné km prý nikomu nic nehrozí

Datum: 28.03.13 20:45

je to jednoduché, ten kdo "pořídil nový dopravní prostředek z EU" splní svojí ohlašovací povinnsot, dodatečně, zaplatí daň a s potvrzením od FU skůtra přihlásíte, na tom jak se podělíte o náklady se domluvíte...

Když to koupíte od firmy a dostanete fakturu o nákupu skůtru v ČR s DPH, tento subjekt to zohlední ve svém daňovém přiznání a příslušnou platbu odvede státu

1.) registrační místo není správcem daně, jen se drží zákona č.56, buď doložíte nabytí skůtru od plátce daně, tedy fakturu s cenou s DPH, nebo potvrzení o zaplacení příslušné daně na FU

2.) nebo bude skůtr starší než 6 měsíců, což asi je, počítá se to podle zákona o DPH kde je to v několika větách což což so lze nastudovat , nebo bude mít najeto 6001 km a protokol o evdenční kontrole resp. z TP bude tento údaj obsahovat

3.) třetí možnost není

Samozřejmě se na netu lze dočíst o případech, kdy jsou falšovány doklady, faktury, potvrzení, pokud jde o daně, domnívám se že státní orgány by měli víc spolupracovat, registrační úřady vykonávající státní správu by měli ze zákona místo předepsané buzerace občanů spočívající v kontrole zelených karet u přepážek ( zelené karty vydávají soukromé subjekty a není jediný důvod předkládat je jindy a jinde než při jízdě , tedy při faktickém provozování pojištěného vozidla, a ne v momentech kdy auto stojí doma v garáži) by měli spolupracovat s FU a skenovat a posílat jim tam všechny faktury a potvrzení jako podklady pro případnou kontrolu správcem daně

Dnes se dováží a schvalují auta jménem lidí kteří o tom vůbec neví, na základě falešných plných mocí které ze zákona nelze ověřovat a v praxi je to i nemožné, auta se 5x fiktivně a pak 2x reálně přeprodají a do bazaru který je zprostředkovatelem prodeje je předává opět zmocněnec za někoho, kdo je v pozadí a kupující vlastně ani pořádně neví od koho auto koupil

Tak nakonec daně platí jen ti poctivci, a to co ojebávají neplatí nikomu nic a nikde nefigurují

Od: maxtr
Datum: 29.03.13 04:39

Jinak s těma podmínkama to taky není pravda musí být splněny obě podmínky jak stáří vozu víc než 6 mesíců a tak i 6000 km pokud jedno z toho vozidlo nesplnuje je pořád bráno jako nové. Zjištoval jsem si to na dvou uřadech a řekli mi to stejné. Zkusily jsme napsat smlouvu kde jsme uvedly že stavající tachometr s 9600km byl z duvodu poruchy vymeněn a byl použit jiný použítý se stavem 4400 tak doufám že mi to ještě na stk zaznamená do systému.

Datum: 29.03.13 07:23

S těma podmínkama je to tak jak jsme opakovaně napsdal a uýž yxe k tomui enbdue bvracet, naposledy:

- pokud je motorkam pořízena z jiného členského státu a je starší než půl roku ale má najeto jen 4tis km, je podle definice zákona NOVÁ a platí se daň...

- když má motorka 4 měsíce a najeto 10 tisíc km, je také podle zákona NOVÁ a platí se daň

Pro každého je slovo nová něčím jiným, ale pro potřeby posouzení kdy palti daň je to dánio tímto zákonem

Zákon o DPH je volně ke stažení a o této dani se píšde hned ve 2. paragrafu, a pak ještě podrobněji ve 2 dalších, můžeš si to nastudovat, papaáááááááá

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.