Přihlášení motorky bez pojištění

Od: Datum: 27.03.13 20:11 odpovědí: 5 změna: 27.03.13 21:59

Dobrý večer, potřebovala bych poradit jak postupovat, aby vše bylo v pořádku.

Známá převedla na syna motorku.Dnes přišel malý i velký techničák, a zelená karta.Jenže na ní je platnost do prosince 2011.Dále jsem se v TP dočetla toto a nevím co to znamená:Provedeno stěhování,ORV ponecháno původní, platné do 4.4.2013(okamžitá odhláška).A mě teď není jasné jak máme postupovat?Myslím, že není zaplacené pojištění, motorka je stále na značkách a nemá technickou.Přihlásí ji vůbec na kluka?Nebo co mám dělat?Prosím, pomůžete mi tuto situaci objasnit, pochopit, poradíte mi? Moc děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.13 20:15

Uzavřít PR,jít na STK udělat evidenční kontrolu ,ale pdk nemá technickou,tak rovnou celou technickou pak se všemi doklady na příslušný úřad přihlásit.

doplněno 27.03.13 20:27:

Bez pojištění a evidenční kontroly nepřihlásíte nic! A to vše lze udělat v jedno max dvou dnech!Tím spíš že máte všechny doklady!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.13 20:23

A co to datum4.4.2013?To to mám všechno do té doby stihnout?A nešlo by, že by ji přihlásili bez pojištění a technické a dát ji do depizita?

Od: nu*
Datum: 27.03.13 20:28

objasní to známá, povinností majitele je uzavřít povinné ručení, majitelem se stane člověk poté co dojde k převodu vlastnctví, to nesovisí s evidenčním úkonem, úkon by měl následovat

doplněno 27.03.13 20:58:

do depozita to jde, ale zákon 56/2001sb ukládá žadatei o registzraci předložit protokol o evidenční kontrole

bez EK se nedá nic přihlásit, a pokud nemáte pojistku, lze motorku současně s přihlášením dočasně vyřadit

doplněno 27.03.13 21:07:

pokud pojistka zanikla v roce 2011, garantuji vám že hned poté co uzavřete pojisatku budete obesáín ČKP s požadavkem uhradiot sankční poplatek za rok 2012 a rok 2013, což je cca 20,- Kč za kalendářní den

ČKP asi obešle i tu vaši známou a opak se budete handrkovat s čkp a vzájemně o to kdo za co může, protože neznám souvislosti dopručuji vám zajímat se o to, zda byla motorka v minulosti pojištěná...osobně bych vše ošetřil nějakou darovací nebo kupní smlouvou, a to písemnou, ke konkrétnímu datu...od data nabytí vlastnictví vás může čkp popotahovat , v době kdy jste motorku nevlastnia odopovídá dřívější majitelka

motorka i auto jsou sice jen obyčejné věci, ale vzhledem k tomu že ze zákona podléhají registraci a povinnosti uzavřít podle zákona 168 povinné ručení, měli by si lidé uvědomit že mít registrovanou motorku nebo auto doma na dvorku nebo v garáži a nic neřešit je může vyjít pěkně draho

Datum: 27.03.13 21:44

No tak to je pěný:(Děkuji, toto mě vůbec nenapadlo a to mám s ČKP vlastní zkušenosti.

V minulosti pojištěná byla, ale dle zelené karty, která byla platná do 12/2011 soudím, že nyní pojištěná není.

Myslela jsem, že když dojdu na pojišťcvnu a od nějakého data uzavřu pojistku, tak v případě nesrovnalostí budu mimo hru.?A stejně tak i s prokazováním od kdy jsem vlastníkem motorky.Přihlásím jí např.10.4.2013 a co bylo do té doby se mě netýká.Mě to připadá jednoduché*nevi*

Od: nu*
Datum: 27.03.13 21:59

směju se, buď jste naivní nebo hloupá, samozřejmě je to jednoduché, za nepojištěné období odpovídá majitel, a pokud je dnes motorky vaše a není pojištěná, za dnešní den zaplatíte ČKP 20,- Kč, pokud jde o malého fichtla...za zítřejší den zaplatíte dalších 20,- Kč, za pátek sobotu a neděli dalších 60,- Kč, a do 4 dubna bude jen sankční poplatek vyšší než je roční pojsitka .Tak vidíte, je to skutečně jenoduché...a to ještě počítejte minulý týden atd...

skutečně, to se vyplatí:-P

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.