Dálniční známka pro Německo

Od: Datum: 26.03.13 18:48 odpovědí: 9 změna: 27.03.13 14:48

zdravím opravdu se může jezdit po Německé dálnici bez dálniční známky? Platej prý auta nad 12t je to pravda? děkuju loska

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 26.03.13 18:54

Jo Jo, -V Německu jsou oproti většině okolních Evropských států řidiči osobních automobilů od nutnosti platit dálniční poplatky ušetřeni. V dnešní době je průjezd Německých dálnic pro všechny osobní automobily zdarma a výběr poplatků poplatků probíhá pouze u vozů nad 12t a to v podobě elektronického mýtného.

Ohodnoceno: 0x

Od: loska
Datum: 26.03.13 19:01

škoda že to neni i u nás.. :-D

Datum: 26.03.13 20:20

Anojezdit mužeš scela zdarma, ovšem budeš za socku pokut budeš jezdit :D tam se chlape lítá :D a neketří nemci sou vážně Piloti protože sem byl předjet když jsem jel 213 km předjel me Eééčkovej Medák model 2011 jak po másle :D takže sem zjistil že sem byl ponížený :D ale nádhernej pocit když předjedeš policajti v teto rychlosti a oni nic nedelaji (sami jely kolem 170- 180 ) to je neco jinýho než unás když jedeš na Dálnici 150 a bojíš se aby nekde nebyl passat :D

nicmene ano jezdit tam zdarma mužež žádná známka nic, jen do mesta EKO PLAKETU ;)

Datum: 26.03.13 21:33

Také jsem jel +- 200 a byl jsem skoro v nejpomalejším pruhu :D tam ani ty auta nevidíš :D

Datum: 26.03.13 21:40

Do 12 tun jsou dálnice zdarma.

Nenechte se předchozími příspěvky zmást, "neomezenou" rychlostí můžete jezdit pouze na vyznačených úsecích.

Maximální rychlostí ale doporučuji jezdit pouze o víkendech, kdy nejezdí LKW.

Ono jet 200km/h po dálnici není frajeřina, frajeřina je za horizontem dobrzdit předjíždějící LKW. ;)

Datum: 26.03.13 22:26

neomezená rychlost je všeude kde neni určitou rychlsotí omezene nekde daji max 150 nekdo 170 a pak za každou takovouto značkou je znažka co ruší všechno co se dke objevilo, stane se taky že tam je 150 pak 120 a zase 150 a pak tepre značkou ukončeno še a za touto značkou muže jet třeba ´700 když b to jelo, a LKW te zajimat nemusi je to dovolený tak o co jde? já předjel dvoje fizli a kdyby neco udelal blbe tak by jsem byl určite zastavne protože ty jejich medáčky a bmw jedou o 60% rychleji než moje octa dá maimálku ;) samozřejme zatáčky se ani jet nedaji nekeré to pak se rve auto z dalnice ven ale tak musíš človek přemejšlet, ale rovinky si tam vždy užívám s ručičkou na tachometru na opačnýý strane budíku... jednou maji neomezeno a kde omezeno je a jedeš stejne jak prase pak očekávej tučný pokuty v EURECH oni vedi kde co na kolik omezit a to doporučuju přísne dodržovat , a tučný pokuty platí i v případe že zpusobíš nehodu a zjistí že jsi jel více jak 130 protože po celým nemecku je doporučená 130 ale neni nakázána!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.03.13 22:42

Nemám slov *zed*

doplněno 26.03.13 22:45:

PS: Já očekávat nic nemusím, mě to jede maximálně 89km/h. ;)

doplněno 26.03.13 22:51:

PS: Jestli Tě LKW zajímat nemusí, tak si nejprve zjisti, co to vůbec je.

Datum: 26.03.13 22:31

přesne tak :D skusil jsem jet chvilku 80 v pravým pruhu a skoro sem se bál, neni nad plynulost provozu ;)

Od: thaitanic
Datum: 27.03.13 14:48

Ahoj,

v Něměcku je pro osobní automobily průjezd dálnic opravdu zdarma. Pro osobní automobily je zpoplatněn pouze průjezd dvou tunelů na severu Německa (Herren, Warnow). Informace ze stránky Mýtné v Německu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.