Vypovězení povinného ručení

Od: Datum: 26.03.13 15:31 odpovědí: 7 změna: 27.03.13 08:33

Dobrý den. Máte někdo zkušenosti s vypovězením smlouvy o pov. ručení u české pojištovny, jestli nedělají problémy když jim pošlu pouze kupní smlouvu? díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 26.03.13 15:34

Co jiného by jste jim chtěl posílat - vůz jste prodal i s doklady , kupní smlouva musí stačit ,

i když v poslední době si některé pojištovny vyskakují a chtějí vidět i velký techničák - viz výše
doplněno 26.03.13 15:45:
Lhůta výpovědi povinného ručení

Pojištění odpovědnosti zaniká písemnou výpovědí ke konci pojistného období u pojištění, kde je sjednáno běžné pojistné. Výpověď musí být doručena alespoň šest týdnů před uplynutím pojistného období (pojistným obdobím je doba jednoho roku). Není tedy možné vypovědět pojištění kdykoli, ale jen ke konci pojistného období.

Speciální druhy výpovědí povinného ručení

Vypovědět smlouvu o povinném ručení lze také v případě, že pojistitel upraví výši pojistného a pojistník s touto úpravou nesouhlasí (písemně do 1 měsíce od doručení sdělení o úpravě pojistného).
Dále je možné vypovědět pojištění do dvou měsíců od uzavření pojistné smlouvy. Dnem doručení výpovědi počíná běžet osmidenní výpovědní lhůta, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.
Pojistitel nebo pojistník mohou také soukromé pojištění vypovědět do 3 měsíců ode dne doručení oznámení vzniku pojistné události. Dnem doručení výpovědi počíná běžet výpovědní lhůta 1 měsíce, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.
Pojistník může soukromé pojištění vypovědět do 1 měsíce ode dne doručení sdělení o převodu pojistného kmene (na jiného pojistitele) nebo jeho části nebo do 1 měsíce ode dne zveřejnění oznámení o odnětí povolení k provozování pojišťovací činnosti pojistitele. Dnem doručení výpovědi počíná běžet osmidenní výpovědní lhůta, jejímž uplynutím soukromé pojištění zaniká.
Pojištění odpovědnosti zaniká také v případě neplacení pojistného. V tomto případě pojištění zaniká dnem následujícím po marném uplynutí lhůty stanovené pojistitelem v upomínce k zaplacení pojistného. Tato lhůta přitom nesmí být kratší než 1 měsíc a upomínka pojistitele musí upozornění na zánik pojištění obsahovat, jinak by ke skončení pojištění nedošlo.
Další možností zániku pojištění je dohoda obou stran, tzn.mezi pojistitelem a pojistníkem. V této dohodě musí být určen okamžik zániku pojištění a dohodnut způsob vzájemného vyrovnání závazků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomm
Datum: 26.03.13 15:38

právě proto aby nedělali problémy. do depozitu se mi to dávat nechce,, hlavně proto, že každý den s vozidlem potřebuju jezdit.

Od: nu*
Datum: 26.03.13 16:38

dělají problémy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 16:57
avatar

Tome, problémy dělají, ale vy to vyřešíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.13 17:01
avatar

Konkrétně Česká pojišťovna opravdu problémy dělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.13 08:33
avatar

česká pojištovna(a i třeba Kooperativa) trošku přebírají móresy ČKP a kupní smlouva pro ně není "dokladem" o prodeji,jakože chtějí převod i v registru-jenže platná legislativa je taková jaká je a směrodatnou dle Obč.z.je k.smlouva nikoli převod,odhláška-no a kdyby se ozvali(zkouší to jakože smlouva o povinném pokračuje a chtějí prachy),tak jim jednoduše odvětte,že jejich elementární nenznalost platné stávající legislativy referentů na přepážkách nemá na ukončení vliv,a pokud i nadále budou trvat na svém,budete nucen věc medializovat,což by se mohlo neblaze odrazit právě na zaměstnanosti oněch referentů pojištovny,poněvadž akcionářům pojištovny se taková mediální zmínka jistě líbit nebude a vyvodí patřičné personální důsledky...stačí to trošku v tomhle duchu rozepsat-funguje to spolehlůivě,už několikrát mi od nich přišla podobná "výzva" a do 14 dnů mi pošlou omluvný dopis,s tím,že pojištění opravdu v souladu s platnými zákony zaniklo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dundee333*
Datum: 27.03.13 08:23

Otec minulý rok přecházel od ČP k Allianz a problémy dělali. Tak poradce Allianz napsal smlouvu o prodeji automobilu a podepsal to. Otec pak jen zašel k ČP a na základě kupní smlouvy to ihned zrušili...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.