Zruseni montazniho vozidla M1

Od: Datum: 26.03.13 10:30 odpovědí: 5 změna: 26.03.13 17:32

Ahoj,

mam prosbu, jestli nevite, kdo by mi napsal do velkyho technicaku zmenu o tom, ze osobni automobil jiz neni montazni a mrzka v kufru byla demontovana.

Vim jak na to oficialni cestou. Vice jsem odnekud zkopiroval a popisuje se to zde: http://pastebin.com/raw.php?i=VrMuUARK, ale montazni firma si za tohle uctuje zidovskych 1200Kc. A to si vse muzu demontovat sam, jen musim sjet nekam na kontrolu, kde dostanu razitko a hura na urad, kde to za 50,- zrusi.

Nemate tuseni, jestli to nekde nedelaji na prestavbovym STK ci necem podobnem? Za par korun? Pocet mist nebo neco jineho se nemeni. Pouze jde o zmenu v TP.

Diky moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tex®
Datum: 26.03.13 13:16

úplně jednoduše to nejde, ale dělá se to takhle:

1) na úřadě vyplníte zádost o povolení přestavby

2) úřad vystaví rozhodnutí o povolení přestavby (podmínka bude demontáž všeho co souvisí s motážním vozidlem tzn.mřížka, zpevnění oke(zpravidla fólie) popř.různé úchyty apod.)

3) s rozhodnutím a autem zajedete na STK, kde dělají přestavby a necháte udělat TK

4) po kontrole vám STK vystaváví protokoly a s těmi jdete na úřad a zde vyplníte žádost a schválení tech.zp...

5) úřad schválí a poznačí změny do TP(z auta se staně os.aut.kombi)

6) poplatek na úřadě 1000 kč.

ALE protože v souvislosti s přestavbou musíte chtě nechtě udělat tu STK tak je nejlépe naplánovat přestavbu v době kdy vám končí u auta STK.

Po schválení a vyznačení změn vám úřad vyznačí v TP příští STK za dva roky a také vylepí známky.

Ohodnoceno: 0x

Od: nu*
Datum: 26.03.13 13:18

ano, židovská firma jako držitel typového schválení je móóóóóc levná...Když už si kupujete montážní auto, mělo by to být zohledněno v prodejní ceně.-vím o firmách co si účtovali židovských 4600,- Kč..

zapisovat do TP u přihlášeného auta může jen úřad nebo držitel typového schválení, tedy židovská firma

pokud se vám zdá 1200,- hodně, požádejte výrobce o souhlas s individuální přestavbou na osobní auto, za potvrzeníé zapatíte oěnch 1200,- Kč...Pak na úřad, pro Rozhodnutí o povolení přestavby, pak na STK pro protokol z technické KONTROLY s přílohou, to stojí 1500,- Kč, no a pak na úřad, pro rozhodnutí o schválení, to stojí 1000,- Kč.

Tedy celkem 3700,- Kč.

Bral bych tu židovskou firmu, pak s doklady na úřad tam se to zapisuje za 50,- Kč.

A to se vyplatí...

No a končím tím čím jsem začal stačilo si koupit normální osobák s 5 místy k sezení...Postupy schvalování jsou stejné jak u složité přestavby z buldozeru na jeřáb, tak nenadívajte na úřady, ale sám na sebe, co jste si koupi to máte

Od: tex®
Datum: 26.03.13 13:19

zapoměl jsem napsat, že poté co budete mít v ruce rozhodnutí o povolení přestavby můžete z auta vymontovat mřížku a ost.věci sám a pak s takto upraveným autem jedete na STK. Nějaká spec.firma není potřeba.

Tex

Od: kajn
Datum: 26.03.13 17:18

Dekuji vsem za odpovedi. Nejpis tedy opravdu neexistuje levna oficialni cesta, ktera by zmenu umoznila.

Pro p. Nu. Ja moc dobre vim, co jsem si koupil a nadavat na sebe nemam duvod. A diky za kalkulaci. Uplne stejna je na pastebinu, ktery jsem pridaval v prispevku, aby se nekdo nemusel snazit znovu.

Od: nu*
Datum: 26.03.13 17:32

ale příteli, cenya jsou smluvní a když je ukecáte na 600,- budete to mít za 600,- nenadávejte na firmy, chtějí si vydělat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.