Klapka v hrdlu nádrže

Od: Datum: 24.03.13 15:25 odpovědí: 3 změna: 24.03.13 17:00
avatar

Pánové motoristé,kolega na mišáku (mitsu...Galant 2,0TD) ztratil zpětnou klaku v hrdlu nádrže ,nevím jak,ale údajně ji jednou vytáhnul na pistoli po dotankování!

Dohadovali jsme se jaká je její význam.On tvrdí že je to skrze odvětrání nádrže (aby to tak nešlo do kabiny.Já si myslím,že je to bezpečnostní prvek jež má zabránit vytečení paliva hrdle při možném převrácení vozu po DN.

Jaký máte názor Vy nebo proč to tam je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.03.13 15:34

Já odhaduju, že ta klapka je spíše proti (vy)šplouchání paliva v hrdle - aspoň ta moje určitě netěsní tak, aby zabránila vytečení paliva při převrácení.

Proti ´smradu´ z odvětrání v kabině to není určitě.

doplněno 24.03.13 17:04:

Jasně - "chobotem" klapku otevřeš... Ale (aspoň mně) to jde i bez chobotu - třeba improvizovaným trychtýřem z petky naliju rezervu taky - jen strašně pomalu, palivo zavřenou klapkou proteče (naprostá nouzovka).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 16:02
avatar

ta klapka(uvědomíme-li si na jaké pidipružince je) má jen jakože funkci "protišplouchací" při plné až po hrdlo...,jinak je tam k prdu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 17:00
avatar

Hm ,taky možné.Jedno jsem zjistil-z atyp.kanystru bez nálevky jsem tam benál nenalil-musel jsem přelét do klasického a pak s tím "chobotem" to tam nalít,ten totiž otevřel klapku.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.