Volant na pravé,levé straně

Od: Datum: 24.03.13 14:21 odpovědí: 10 změna: 25.03.13 17:30

Mohu jezdit s autem který má volat na levé straně v zahraničí kde se jezdí vlevo?

A opačně?

Tedy mohu jezdit s autem co má volant vpravo v zemích kde se jezdí vpravo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.13 14:28

jezdit tam muzete, to je jasne. pokud vsak myslite ze by jste si koupil auto z britanie a tady ho prihlasil tak to nejde. musel by jste nechat ho preswtavet a neni to je rizeni palubka, svetla... no moc drahy

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 24.03.13 14:31

Ano, můžete, ale je to dost nepraktické. Nikdo Vám nemůže zakázat jezdit třeba se starou Tatřičkou nebo s anglickým vozem, pokud jinak splňují podmínky provozu.

S tím přehlášením je problém, ale prý řešitelný...

Datum: 24.03.13 14:54

pokud by jste jel například do Británie kde se jezdí "naopak" tak můžete ale váší poviností je zabezpečit aby jste neohrožoval ani sebe ani jiné uživatele vozovky například upravit světla (například v doveru a každém přístavu kde vás vylodí prodávájí nalepky na světla )

Od: nu*
Datum: 24.03.13 15:06

také doporučuji upravit zrcátka, to pravé je u auta s levostranným řízením pochopitelně zpravidla o 1/3 menší než levé, dle modelu a typu auta a pokud je auto nemá stejné tak to pravé nemusí stačit

Datum: 24.03.13 15:58

nu-snaha spořit třeba na velikosti zrcátek je doménou koncernu VW,normální to ale nikde jinde není...

Od: nu*
Datum: 24.03.13 21:24

ale lidé ta auta kupují i s menšími zrcátky:-P

doplněno 24.03.13 21:26:

mám léta jen koncernová auta, kdybych měl na bafíka jako ty, měl bych také obě zrcátka stejná:-P

Datum: 25.03.13 07:32

ano,v Mnichově by je "ořezávat" zrcátka ani nenapadlo,ale stejně tak to nenapadne ani francouze...*frajer*

Od: bus*
Datum: 25.03.13 17:19

Jezdí u nás ve městě zcela nová toyota s pravým řízením, na našich značkách. Vyjadřuji tedy pochybnost s názorem, že auto s pravým řízením není možné u nás přihlásit. V každém případě je to nepohodlné. Ale zvyk je zvyk.

Datum: 25.03.13 17:27

ano,čeští úředníci by to samozřejmě nejraději úplně zakázali(jaký pak co pak,aby čecháčci jezdili jak před válkou),ale vzhledem k tomu,že jsme v EU a stejně tak i V.Británie,tak mají ouřadové smolíka,poněvadž člověk tam pracující alespon půl roku si může ve své zemi zaregistrovat majetek,který ve V.B. nabyl během svého (dlouhodobého) pobytu-no a proto lze u nás vídat cokoli s pravostranným řízením a dokonce lze i takové auto koupit(bez převodu) a jezdit s ním...

Datum: 25.03.13 17:30

Nedávno jsem si zjišťoval, co je potřeba pro přihlášení auta s pravostranným řízením, takže jsem nějaké informace pochytil. S pravostranným řízením u nás nelze obvykle zaregistrovat auto. To neplatí pro historická vozidla a dále pro vozidla, které by jste nabyl v době například dlouhodobého pobytu v jiné zemi anebo pokud by se sem přistěhoval cizinec s již zakoupeným autem a tady dostal trvalý pobyt nebo CZ občanství. Takže, pokud budete pracovat například ve VB a koupíte si tam auto, mělo by se dát zaregistrovat i u nás. Donedávna například v Rusku bylo možné auta s pravostranným řízením jednoduše registrovat. Tam se vozily často ojetiny hlavně z Japonska. Ono jde o zvyk, je celkem jedno, na jaké straně se sedí. Nejhorší je předjíždění, že se musíte vyklánět, aby jste viděl přes auto před Vámi, ale jinak je vše stejné. Přestavba se většinou nevyplatí, bylo by potřeba vyměnit nebo upravit palubovku, volant, pedály, přední světla, stěrače, atd.

doplněno 25.03.13 17:34:

Jinak třeba většinou Škodovky s pravostraným řízením mají uviverzální světla. Tam by nemělo docházet k oslňování protijedoucích řidičů, protože paprsek za lomem nestoupá neomezeně, ale je také omezen. To ale neplatí u Škodovek s levostraným řízením, tam paprsek za lomem stoupá bez omezení. Mají to tak co jsem viděl Škodovky s pravostranným řízením Roomster, Fabie, Octavie a určitě i další modely i automobilky.

doplněno 25.03.13 17:43:

Raději jsem to ještě nakreslil, co jsem napsal. Takže takhle nejčastěji vypadají tvary vyzářeného světla z předních světel auta na různých trzích. Vyzkoušejte v noci třeba proti zdi. Z toho, co jsem popsal tedy plyne, že auto s pravým řízením v pravém provozu je mnohem vhodnější, než auto s levým řízením v levém provozu, protože auto s levým řízením více oslňujě protijedoucí řidiče. A když se může ve VB jezdit s levými auty, prč by se nakonec nemohlo jezdit s pravými u nás. ;)

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.