EKO daň

Od: Datum: 23.03.13 16:21 odpovědí: 19 změna: 25.03.13 08:24

Dobrý den,

mám dotaz ohledně platby ekologicé daně:

Automobil (Škoda Felicia) evidován v ČR, r.v. 2000, ve velkém TP je zapsán v roce 2002 převod na druhého vlastníka, nyní v 03/2013 další převod = druhá přeregistrace. Bude se platit eko daň?

Citace z novely vyhl. č. 383/2001 Sb. § 37e - (1) Žadatel o registraci použitého vozidla kategorie M1 a N1 do registru silničních vozidel podle jiného právního předpisu31f) je povinen zaplatit poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Poplatek se platí při první registraci použitého vozidla kategorie M1 a N1 v České republice. Pokud je již vozidlo v České republice registrováno, platí se poplatek při první přeregistraci vozidla.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 23.03.13 16:23

Ano -

lze se vyhnout prodejem na sobu vlastnící průkaz ZTP nebo ZTP-P ,

doplněno 23.03.13 16:26:

EKO výpalné je od r. 2009 ,

ve velkém techničáku je vždy zapsáno .

doplněno 23.03.13 16:27:

U Vás jde o 3000kč

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelrnk
Datum: 23.03.13 16:25

Druhá přeregistrace nehraje roli?

Datum: 23.03.13 17:04
avatar

počet "přeregistrací" nehraje roli,rozhodné je zda bylo převáděno po 1.1.2009...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelrnk
Datum: 23.03.13 17:30

A jak si tedy vyložit poslední větu § 37e - viz. moje otázka? Díky.

Od: laybor*
Datum: 23.03.13 17:36

To nemůžeš všemu věřit co se kde píše -

pokud nemᚠve velkém techničáku záznam o Eko dani ,že je zaplacená - tak ji platíš , nebo sehnat invalidu

doplněno 23.03.13 17:37:

Chybí ti tam datum 2009

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelrnk
Datum: 23.03.13 17:52

Díky za Vaše odpovědi, ale pořád si myslím, že ta poslední věta je celkem sporná a o záznamu ve velkém TP ve vyhlášce není ani uk. Zkusím se při tom přehlášení s níma na městě pohádat.

Od: we
Datum: 23.03.13 22:33

není se o čem hádat...jak výše uvedeno povinnost od 2009...a je to nyní ta první přeregistrace...tak čemu se divíš?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 08:16
avatar

Pletete se není to přeregistrace ale nýbrž jen a jen obyčejný PŘEVOD!.Auto se registruje jen JEDNOU-a to po dovozu ze zahraničí nebo při koupi fnglovky v autosalonu!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: we
Datum: 24.03.13 20:07

opět jeden zatvrzelý, který nechce pochopit...§ 6 56 a § 20 z 243 ...proč si každý jiný auto jednou již přihlášené po odhlášení na nového vlastníka opět přihlašuje do registru na formuláři přihláška k registraci...a ne hlášení změny?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: texŽ
Datum: 24.03.13 20:18

OMG - "...Poplatek se platí při první registraci použitého..." - tím je myšlena registrace, která proběhne jako první za účinnosti zákona a to je po 1.1.2009. A žádná 1.přeregistrace neexistuje - takový pojem žádný zákon nezná.
Je ovšem případ(mimo ZTP...), kdy se eko platit při registraci po 1.1.2009 platit nebude. Jedná se o situaci, kdy auto je odhlášené (v převodu) před 1.1.2009 tzn. odhláška byla provedena v roce 2008. Ten, kdo to bude registrovat eko platit nebude - ale buhužel bude eko číhat na dalšího.
Vysvětluje se to tak, že započetí registrace je vlastně už ta odhláška a ta byla v r.2008 a následuje ač třeba v r.2013 jen dokončení registrace - no sranda veliká, ale je to tak.
Tex
Ohodnoceno: 0x
 
Od: we
Datum: 24.03.13 20:24

(3) V případě, že vlastník nebo provozovatel vozidla hodlá vozidlo přeregistrovat na jiného vlastníka nebo provozovatele, hlásí vlastník vozidla nebo provozovatel vozidla se souhlasem vlastníka vozidla tuto změnu na předepsaném tiskopisu u registračního místa, kde je jeho vozidlo registrováno. Nový vlastník nebo provozovatel vozidla se souhlasem vlastníka vozidla žádá poté o zaregistrování tohoto vozidla na předepsaném tiskopisu u registračního místa, v jehož správním obvodu má své místo trvalého nebo povoleného pobytu nebo místo podnikání, liší-li se od adresy místa trvalého nebo povoleného pobytu, nebo sídlo. ...že bys tex ...neměl pravdu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: texŽ
Datum: 24.03.13 20:54

we:

konkrétní paragraf popř.odstavec z.č. 56/2001Sb.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: texŽ
Datum: 24.03.13 20:58

popř.243/2001Sb.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: we
Datum: 24.03.13 21:22

...dávej pozor na to co je uvedeno výše...a tam je : § 20 243...předpokládám, že nehodlᚠustoupit ze svého názoru, alespoň to veřejně přiznat...ale jestli to v tobě alespoň chvíli hlodá, tak to splnilo účel...a bude další kdo umí číst v vyhlášce a zákoně...ostatní si budou tvrdit nadále svoje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: texŽ
Datum: 24.03.13 21:28

wu:
OK je to tam, uznávám, že mᚠpravdu.
Ruším tedy větu "A žádná 1.přeregistrace neexistuje - takový pojem žádný zákon nezná."
Tex
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: we
Datum: 24.03.13 21:52

klobouk dolů...seš jeden z mála...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 24.03.13 22:07

ekodaň je snad návrh Bursíka, který s tím vystoupil na konci druhého čtení zákona o odpacech, nikdo z ministerstev dopravy ani životního prostředí neprotestoval proti tomu že navrhovaná novela používá trochu zmatečnou termiologii...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.13 02:23
avatar

Nevím pánové,co tady řešíte.Jestli má tazatel ve velkém techničáku uveden zápis,že ekodaň byla zaplacena,tak ji již platit nebude.Chybí-li zápis,ekovýpalné platit bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 25.03.13 08:24

pokud jd eo to slovo použité, dnes platí legislativa že NOVÉ vozidlo musí plnit emisní normu EURO 5, registrace nových aut s emisní normou EURO 4 již není možná, až na výjimka

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.