Pokuta za špatné parkování

Od: Datum: 22.03.13 09:51 odpovědí: 23 změna: 04.05.14 02:36

Dobrý den,

už téměř půl roku jsem stál před prací dlouhý/krátký týden na zákazu zastavení, půl roku se nic nedělo (dělám jen noční) a najednou mi přišla pokuta z městského úřadu 1000,- Kč, kterou mi vyměřily dopravní policisté z chebu kteří tudy projíždělí v 1 hodinu po půlnoci! Navíc jsem je i viděl, kdyby zastavili a zeptali se, řekl jsem jim o co jde a zaplatil jim třeba na místě pokutu.

Ale tohle se mi nelíbí a už vůbec né výše pokuty, táži se tady, jak se bránit, systém minulého roku jsem poměrně dobře zvládnutý ale v novém systému se těžko orientuji a nevím, jak postupovat, na zaplacení mám 14 dní nebo udat totožnost řidiče.

Nevím, zda mám skutečně argumentovat osobou vzdálenou nebo se mi to může vymstít.

Děkuji za odpověď

FJ


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.13 09:55
avatar

icarro,

bohužel se asi nedokážete ubránit osobou vzdálenou, doporučuji uhradit pokutu a neparkovat v zákazu.

a přeji hezký víkend

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 22.03.13 09:55

Kde není žalobce, není soudce...

doplněno 22.03.13 11:02:

Ale jinak, co se týče Vašeho chování, je správné, že Vá ji dali, zasloužíte si to. Ano, u nás v Praze je taky málo místa k parkování, všude modré zony, vyhrazená místa pro invalidy a maminky s dětmi a všude samý zákaz. Autem jezdím po Praze každý den, parkuju pořád a nikdy jsem pokutu za špatné parkování nedostal. Nejsem prase, co si stoupne do křižovatky, najede na chodník nebo to nechá v zákazu jako Vy. A výsledek? Ještě nikdy jsem pokutu za parkování nedostal, protože se radši 10minut projdu, než, abych pak řešil takovýhle problém, protože nejsem línej a hlavně nejsem hulvát!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 09:55

Stalo se mi totéž. Dlouho nic, pak 8 stovek pokuta. Šel jsem na městskou policii a pokutu zaplatil (finálně 300). Nemám zapotřebí se vymlouvat, protože jsem tam parkoval zcela vědomě s tím, že to není v pořádku a čekal, jak dlouho mi to bude procházet. Od té doby parkuji jinde.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 22.03.13 09:56

Já to fakt nechápu - půl roku pravidelně stáváš na zákazu zastavení a včil špekuluješ, jak se vyhnout jedné pokutě?

*ee**bzum*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.03.13 09:58
avatar
stojíš v zákazu, tak plať. to mi přijde naprosto normální.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: icarro*
Datum: 22.03.13 10:05

Parkuji na zákazu, protože na auto vidím z recepce, několikrát nám již za hotelem auta vykradli. Navíc přes den tam stojí nejméně 7 vozů celý den!

Kdyby pokuta byla 500,- neřekne půl slova, ale tisíc korun mi přijde za špatné parkování skutečně přehnané!

Nelíbí se mi jednání policie ani výše pokuty, chci se bránit.

Od: cobrak*
Datum: 22.03.13 11:29

Ano, to je přesně ono. Když to dělají ostatní, budu taky. Proto se tu volej komunisti, se*e se na zákony, zbytečně umírají lidi kvůli nehodám, protože se jezdí na červenou a tak dál. Trochu se nad sebou zamyslete lidi!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.03.13 11:37
avatar

"Nelíbí se mi jednání policie ...!
Mně se naopak líbí. Udělali přesně to, co měli a za co je ze svých daní platím.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: koukolik
Datum: 22.03.13 10:09

Když si to přepočtu na dobu, kterou jsi tam parkoval bez trestu, vychází mi cca 10K/noc. To je slušná cena, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 10:11
avatar

PČR by to měla dopočítat zpětně, když se tazatel přiznal k tolika dnům stání v zákazu..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 10:45
avatar

Kdy k přestupku došlo?

doplněno 22.03.13 12:12:

Múžete tvrdit, že jste vodilo neparkoval, ale musíte uvést konkrétní osobu, která se přestupku dopustila, použití ustanovení o osobě blízké již možné není. Raději bych pokutu zaplatil, výše 1000,. Kč přestupku odpovídá. Jinak pořád jsem nepochopil proč, když jste policisty viděl jste se k vozidliu nepřihlásil a nevyřešil věc na místě, pravděpodobně by výše pokuty mohla být nižší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 22.03.13 11:06

Jako člověk dodržující pravidla se domnívám, že pravidla buď platí pro všechny, nebo neplatí...nelíbí se mi že sem píší lidé, porušující předpisy, vědomě, a ještě se tím chlubí a speklulují jak předpisy sporušovat dál, dlouhodobě a beztrestně.

Osobně bych se v podobné situaci zachoval jinak.

Tazeteli radím jezdit metrem, pěšky nebo auto zaparkavat tam, kde není zákaz zastavení, s rizikem že na auto prostě neuvidí.

Moje rada je zaplatit a začít se chovat zodpovědně. Pokud se domníváte že je zákaz zastavení v uvedeném úseku nadbytečný, máte možnost obrátit se na úřady rozhodující o dopravním značení s návrhem příslušné změny. Bohužel argument že vidíte z recepce na auto nebudue stačit.

doplněno 22.03.13 11:16:

ale podobné jednání je časté a běžné, v jedné úzké uličce se zákazem zastavení musím často zastavit a dát přednost desítkám protijedoucích aut, jen proto, že někdo jedoucí přede mnou si na takovém místě dovolí zastavit, zapnout vástražná světla, otevřít okénko a pokuřovat při čekání na spolujezdce nebo spolujezdkyni nakupující v některém z obchůdků v těsné blízkosti komunikace...někteří lidé mají těžké zadečky a slabší nožičky a mají problém dojít pěšky 30 metrů za tabuli konec zákazu, kde je i malé parkoviště...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: icarro*
Datum: 22.03.13 10:18

martincakl®:

Zajímavá teze, na to však můj prvotní dotaz nesměřoval.

Prosím všechny, kteří nechtějí pomoct, aby se zdrželi takovýchto narážek, kdyby hrozilo vykradení auto Vám, tvářili by jste se jinak.

Děkuji pěkně.

Značka zákazu je umístěna prvotně pro zajištění průjzednosti ulice přes den, což však nikdo nedodržuje, protože místa je dost, navíc je na to zvyklá městká i státní policie - štvě mě tedy, že si dopravní policie při náhodné noční projížďce chce vydělat na špatně parkujícím autě! Proto se mi to nelíbí, chápu, že pravidla se musí dodržovat, nikoho jsem však neohrozil, nejsem pirát silnic ale normální pracující člověk.

Datum: 22.03.13 13:07
avatar

icarro,

můžete to okecávat jak chcete, ale klidně Vám mohli dát až 2500Kč.

nevadí že nikoho neohrožujete, chápu Vaši snahu parkovat abyste na auto viděl, ale tak to opravdu nejde..

přeji hezký víkend

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 14:27
avatar

"...kdyby hrozilo vykradení auto Vám, tvářili by jste se jinak..."
Parkuji léta na pražském Žižkově (poměr bělo a hnědo čechů tak 1:1). Ve dne i v noci. I když je tu tak zvaná "modrá zóna" (za kterou platím), před domem najdu místo málokdy. Nemám jinou možnost, než parkovat tak, že na auto nevidím. Párkrát mi ho už i vykradli. Přesto bych si nedovolil stát na zákazu zastavení. Pokud myslíte, že je tam ta značka v noci zbytečná, navrhněte na příslušných místech změnu. Třeba její časové omezení.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 22.03.13 11:52

normální je na zákazu zastavení nezastavovat. nebudu tady moralizovat,ale pokuta je na místě. zajímalo by mě, jak jim říkáš o co jde, když značka hovoří jasně a že by si jim třeba tu pokutu zaplatil, to zní jako že by si jí zaplatit nechtěl stejně jako jí nechceš zaplatit teď ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 12:17

nechápu o co ti jde... mají plné právo, ne-li povinnost ti udělit pokutu, pokud toto občas přehlížejí je jejich věc... zajdi si tam, kdyžtak vysvětli uznej chybu a když nebudou mit blbý den tak ti pokutu sníží... ono je rozdíl když stojí několik aut v zakazu a nebo jenom jedno.. třeba u nas na sidlištich stojí hafo aut v zakazu zastaveni protože je nedostatek parkovacich míst... a policajti to neřeší... pokud ale nějaky cypuškin stojí v noci jako jediný uprostřed silnice v zákazu zastavení tak se nedivím že si ho vychutnají.. něco po nocich dělat musejí.. a jak jako že se nezastavili? to to udělili za jizdy? nebo měli milost pána vyhledat a donest mu bloček pod nos jestli se náhodou neurači zaplatit?.. si tam dej příště lístek at se za tebou staví na pokec :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 12:53

Spíš tam auto viděli stávat pravidelně a čekali jestli to majiteli dojde - nedošlo, tak poslali obsílku. *frajer*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nu*
Datum: 22.03.13 12:35

Ikarus, já ti to napíšu ješte jednou, a polopatě, auto si zabezpeč defendlockem a dodržuj pravidla

Já ti chci pomoct, skutečnost, že zrovna Tobě za celý tvůj život nevysvětlila škola, rodina ani okolní prostředí, že se pravidla mají dodržovat neznamená, že ti hned všichni budou radit jak systematicka a soustavně porušovat zákon a jak soustavně a systematicky vytvářet překážku provozu.

Takže ještě jednou, RADÍM TI ( umíš číst? Je to RADA) zaplatit pokutu a parkovat jinde. Garantuji ti že si teď na tvé auto policie posvítí a už si tam neškrtneš. Podle záznamu z registru si zjistí kdo jsi a obratem zjistí že jsi z recepce, zjistí kdy odjíždíš a počkají si na tebe.

Myslím že už teď jsi v pr**li. Chápeš? Je to rada, OPAKUJI, je to RADA...Byl jsi identifikován a teď je už jen otázkou času než budeš přistižen při činu.

Chápeš to, Ikarus? I V příapadě že se z toho vykroutíš teď, příště budeš přistižen. Na podobnou situaci kdy odjížděl ze zóny kde byl zákaz stání tobě podobný řidič máme judikát soudu prvního stupně, dotyčný tvrdil že není tím kdo na parkoviště přijel ale soud dal za pravdu přestupkářům, konkrétní sankce byla udělala člověku který s autem pokusil odjet..:-PZÁVĚREM - chci ti pomoct, chci abys neměl problémy, s městskou policií, s policií, s jinými řidič ani s orgány...Chápeš? Jde o RADU a chci ti POMOCT.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 22.03.13 12:51

Dobrý den,

pokud jste to z předchozích příspěvků mých kolegů nepochopil...

Máte dvě možnosti:

a) svedete to na někoho jiného, jehož totožnost ovšem musíte uvést a on tu pokutu zaplatí - nedoporučuji

b) pokutu zaplatíte (pravidla jste porušil, o tom nebudeme diskutovat) a budete rád, že Vám auto třeba neodtáhli - doporučuji

Ještě je tu vlastně třetí možnost - táhnout to až k přestupkové komisi (nebo jak se ta legrace jmenuje) a zaplatit to i s chlupama - silně nedoporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 14:46

u varianty a) pokud ho nenajdou, dostanete to jako provozovatel, ale ve větší sankci

u varianty b) je tam tuším až 2.000,-, jinak u nás odtah stojí 1.100,-Kč

u varianty c) poplatek za správní řízení je 1.000,-Kč, a ve správním řízení můžete tu pokutu dostat větší

Ohodnoceno: 0x
 
Od: icarro*
Datum: 25.03.13 00:47

Všem děkuji za postřehy.

Nevím, jak mi defendlock zabezpečí auto proti rozbití okénka.

Policisté kolem jenom projížděli, zrovna jsem v autě něco dělal (čistil kůži) abych si ukrátil noční směnu, proto nechápu, proč nezastivili a vše nevyřešili na místě, jen si opsali spz a obeslali mě.

Chápu, že byla velká zima.

Nicméně pokutu asi zaplatím, pravda je, že jsem na zákazu stál, jen se mi nelíbil princip celé věci a liknavost policistů, chápal bych, že při sobotní noci budou chytat opilé řidiče a né si opisovat spz na špatně zaparkovaných autech.

Kdyby zastavili a pokutu udělili na místě, nehádal bych se, částka mi však přijde přehnaná, za tím si stojím.

Icarro

Datum: 04.05.14 02:36

Kolega platil pokutu zato, že chvíli stál na autobusové zastavce, kde už dva roky žádný autobus nejezdí. Ale označník zastavky zůstal a to státní byrokracii stačilo. Proto tazateli trochu rozumím. Rok tam každou noc stojí a kromě jedné pokuty žádný problém, takže asi nikomu nepřekáží.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.