Namíchaná barva

Od: Datum: 21.03.13 16:07 odpovědí: 9 změna: 21.03.13 22:04

Ahoj, nechal jsem si namíchat auto na blatník v autolakách. Do stříkací pistole pro lakírníka, dali mi barvu tužidlo ředidlo. Když sem si trochu barvy( samotné barvy, bez toho ředidla, tužisla) mázl na papír a nechal zaschnout,poté přiložil k autu . tak se mi barva zdále trochu více tmavší. otázka je, zda když se vše smíchá jestli výsledný odstín zůstane stejný nebo bude o něco světlejší?

barva míchaná podle kodu barvy na autě. děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 21.03.13 16:15

Stará barva na autě je už vybledlá , i když je stejný kod .

Psal jsem to tu předevčírem , autorizovaný servis stříkal stříbrnou metlu na 3 roky starém autu a taktéž na hovno,byl rozdíl u stejného kodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 16:22

není to metalíza?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 16:22
avatar

Blbě namíchyný jen podle kodu a nebylo zohledněno stáří vozidla, správná míchárna toto zohledňuje při namíchání a pak se výsledek podobá docela solidně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 16:48

no tohle je těžké,záleží na podkladu,plniči,pod každou dávám jiné odstíny,jinak jinak to vypadá na světle jinak venku,občas jsem také musel zajet na přemíchání ale nikdy to nebylo extra rozdílné,už v prodejně by to mělo ladit,proto s kodem beru ještě díl z auta,víčko nádrže ,zrcátko,nebo kus nabourané věci.jinak barva vyzraje ale tam zas tak extra rozdíl nebude

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karim*
Datum: 21.03.13 16:37

Není to metal. je míchaná podle kodu a vzal jsem i sebou vzor, jen mi jde o to, jestli když se to smíchá dohromady jesli trochu zesvětlí? tužidlo ředudlo , mám to namíchané a připravené v poměru 2 dc barvy 2 dc tužidla, 1 ředidla

Od: ar*
Datum: 21.03.13 17:48

Nejprve je potřeba očistit ten kousek kde je barva zkoušena. Na barvě je mikrovrstva zvětralého laku a tu je potřeba "sundat" nějakou leštící pastou s abrasivem. Pokud to není lakované nitrokombnací a podobným paskvilem není problém s odstínem pokud je správně namíchaný.

Po přidání tužida a ředidla se odstín nezmění, bude stejný. Jiný odstín je jen u "mokré" a "suché" barvy.

doplněno 21.03.13 19:42:

Ano po vyschnutí je odstín malino jiný než když je barva mokrá. Je to opravdu nepatrné a netrénované oko to někdy ani nepozná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karimat
Datum: 21.03.13 18:51

myslíte jako, že jiný odstín je u barvy kterou jsem nastříkal(za čersta) a po zaschnutí?

Od: karimat
Datum: 21.03.13 19:58

Četl jsem od Vás hodně příspěvků a je vidět, že se jste machr- v dobrém slova smyslu. Zeptám se Vás, jak jste to myslel, že je barva zvětraná, mákm to tdy nechat nastříkat, a poté to project někaou tu pastou? případně jakou by jste mi doporučil, dejme tomu něco okolo 200 kč jelikoš pastu bych pak již moc nevyužil. díky

Od: ar*
Datum: 21.03.13 22:04

Povrch barvy zvětrává(oxiduje), má na to vliv sluníčko (UV) déšť atd. atd. Prostě na povrchu je slabá vrstva zvěralé barvy, která nemá stený odstín jako barva původní a nebo barva pod touto vrstvou. Nejvíce je to vidět na červených barvách. Ta je často ještě lakovaná aby tak "neprašivila".

Když se pak zkouší jestli namíchaná barva sedí, tak je potřeba právě na tom kousku kam se barva na zkoušku "mázne" tu vrstvičku odstranit, jinak se může zdát, že barva "nesedí". Jestli rozleštit i zbytek vozidla záleží jak moc je na zbytku barva zvětralá. Když je stříknutý celý díl a puvodní barva není tolik zvětralá tak to znát není. U hodně zvětralé barvy je to jak pěst na oko.

Já na oživení takto "vyšusovaných" barev používám Simoniz Color restorer. Smrdí jak "bolavá noha", ale funguje. Cena je cca 150-170 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.