Výměna žárovek-mlhovky-Felicia

Od: Datum: 19.03.13 17:48 odpovědí: 9 změna: 07.02.15 16:10

Ahoj..Potřebuju pomoc s výměnou žárovek u Feldy(hranaté mlhovky)..Dal jsem dolů kryt a koukají tam na mě 3 šroubky...Dva vepředu a 1 vzadu..Poradíte jak mám postupovat?...Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.13 19:39

Je to v příručce k Feldě. Najdu...

Jinak dva jsou upevňovací a ten jeden seřizovací.

doplněno 19.03.13 19:40:

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=455

doplněno 19.03.13 19:42:

Bacha na ty šrouby. Když jsou rezavé, tak i do toho plastu dobře zarostou a skoro nejdou otočit a serve se jim hlava, takže proškrábnout hodinářským šroubovákem nebo jehlou, prostříkat WD a s přítlakem a dáváním si bacha, aby nevyskočil ze záběru při povolování pomalu otáčet.

Zde je správná velikost křížáku na místě! Měl by se použít PH2 tuším

doplněno 19.03.13 19:54:

obr

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.03.13 09:18

Každopádně do mlhovek je asi lepší koupit žluté žárovky, líp je s nima vidět, protože se pak neodráží do očí kapičky v mlze.

Ohodnoceno: 1x

Od: ladislavt
Datum: 20.03.13 16:30

Tak dneska jsem se pokusil o výměnu a dopadlo to uplně na ******..

Všechny šrouby jsou totál rezavé a k tomu nejdou povolit..

Jeden jsem zkoušel a vymlel jsem úplně hlavu šroubu..

co teď?Nechce se mi kupovat nový mlhovky...

Od: mowla*
Datum: 20.03.13 16:32

Odvrtat...

doplněno 20.03.13 16:34:

BTW - už tě na to upozorňoval Gumídek...

Odvrtej je a pak nahraď většími...

Ohodnoceno: 0x

Od: gumi
Datum: 20.03.13 16:35

Předtím jsem Vás varoval. Teď už jsou na výhoz. Ubrousit hlavu šroubů a koupit new...

Nebo sehnat záslepky. Přední mlhovky nejsou povinné. Musí se vytáhnout relé předních mlhovek a vyjmout spínač, který se nahradí origo záslepkou.

Pak je to správně a projdete STK.

Ale mlhovky bych si nechal (koupil bych nové autopal nebo hella). Felda svítí fakt blbě a jako doplňkové světlo k dálkovým je nenahraditelné (pokud proti mě nikdo nejede, tak proč s mlhovkama nesvítit do děr...).

Od: ladislavt
Datum: 20.03.13 16:41

A co když ubrousím šroub nepůjde to nějak vymlátit ven?Nějak vystrčit?

Datum: 06.02.15 15:14

Jak to tenkrát dopadlo neví někdo? Já teď řeším podobný problém. Prasklo sklo mlhovky a sehnal jsem jinou použitou (komplet) a že je jen vyměním sklo. Bohužel oba šrouby skončili blbě. Sklo jsem sice vyndal, ale zbytky šroubů zůstali v závitech. Chtěl jsem tedy vyměnit i spodek mlhovky. Ale asi jsem blbec a nevím jak ji vymontovat. Tedy spíš jak se dostat k těm šroubům. Vnější šroub jsem povolil a vyndal, ale k vnitřnímu netuším kudy tudy najít cestičku. Fakt super věc venku v mrazu, na parkovišti u sídliště, na ledu

Datum: 07.02.15 15:08

Favorit měl zezadu na mlhovce M8 šroub na 13 klíč a byl dost zarezlej, že to začalo protáčet tim vratovým šroubem z kapsy světla mlhovky. Tím, že měl hladkou hlavu nešel zachytit. Nakonec jsem oba pilkou odpiloval, mlhovky vyjmul a dal nové šrouby potřené vazelínou a samojistící matice proti vlínání vody fungují dobře.

Ale musel dolu celý přední nárazník. Malé šrouby je potřeba nejprve nahřát plamenem. Takový ten malý pb hořák na měděné trubky nebo pro zlatníky cca 800.- Rothenberger v OBI či Hornbachu. Rezavé v plastu změknou a pak to jde povolit. Teď už je pozdě a nejdou dobře vytočit ničím, takže jak to má Felda zezadu netuším, proto uvádím podobnou radu u Fav.

Hodně štěstí a silné nervy

Datum: 07.02.15 16:10

No já si dnes tak trochu poradil. Felda má mlhovku v nárazníku uchycenou dvěma šroubky po straně. Jeden šroubek je přístupný od kola. Druhý bohužel někudy odspodu, ale s malou rukou. Protože jsem měl celou jinou mlhovku tak jsem povolil ten jeden šroubek od kola a mlhovku začal cupovat na kousky. Pak se mi povedlo sundat i zbytek plastu ve kterém byla nalisována matička pro upevňovací šroubek. Pak už jen stačilo z druhé strany přidržet hlavičku šroubu a matičku vytočit a celé to zahodit obloukem daleko.

Montáž je prozatím napůl. Od kola jsem nasadil a přitáhl šroub. Druhý problémový jsem zatím nechal volný a jak se dostanu na rampu tak ho tam nasadím. Je tam hrozně debilní přístup.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.