Léčebné konopí vs. silniční zákon

Od: Datum: 19.03.13 16:37 odpovědí: 13 změna: 21.03.13 11:42

Hezké odpoledne, sněmovna schválila zákon na léčebné konopí a mě doktorka potvrdila, že by to pro mě byl možný přírodní lék na léčbu nechutenství spojené s anorexii ..

Ale jak to bude vypadat v praxi na silnicích? Aktivní metabolit THC v krvi degraduje do 24 hodin, ale policejní testery nerozlišují aktivní / neaktivní.

Tzn. když se s doktorkou domluvím na individuálním užívání léčebné marihuany pouze o víkendech a v týdnu nasadím opět léky, že ten podotýkám NEaktivní metabolit THC bude v moči i v krvi přítomný i když uběhne i několik dní od léčby konopím a intoxikovaný nebudu.

Chci se zeptat, jak se takhle vzniklá situace bude řešit? Chystá se nějaká novela zákona, která bude rozlišovat aktivní a neaktivní metabolit THC?

Pochybuji, že by to bylo tak, že ukáži doporučení od lékaře a PČR řekne, ano, vy můžete normálně řídit s metabolity THC v krvi ať již aktivními nebo neaktivními.

Nějak v tomhle nemám jasno a zdá se mi, že na tohle opět poslanci nějak nemysleli ...

Nebo to vždy dojde tak daleko a bude se to projednávat až v přestupkovém řízení? ( Čemuž bych se nedivil, ať žije birokracie, že ).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 19.03.13 16:39

řešit se to bude jako s každým jiným feťákem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 17:02

Hulení a mastičky je rozdíl. Takže pokud budete mít v sobě THC ve slinách a krvi (tzn. ve větším množství) tak to bude klasické ohrožení pod vlivem návykové látky. Stejně tak jako po práškách na bolest nesmíte řídit. Úmysl netřeba prokazovat, vědět jste měl a mohl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 17:31
avatar

Asi takto bych to řekl!Jen s tím rozdílem že v tomto případě to asi bude preparát ve formě tablet nebo kapek a požívat perorálně bude asi stejné jako hulit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: majk*
Datum: 19.03.13 17:06

Stát ještě ani přesně neví, odkud bude konopí brát, pravděpodobně z co největší dálky, takže si připravte nejdříve plnou šrajtofli na marijánu a pak na pokuty ...

Nejdříve klasické zadržení, odběry v nemocnici. Možnost obhajoby bude skutečně až u přestupkového řízení, kde se posoudí výsledky odběrů a okolnosti přestupku. Potvrzení od doktora bude jistě přilehčující okolnost.

Je to teprve na samém začátku, úprava legislativy přijde možná až s plošným uvedením do praxe .

 
Datum: 19.03.13 17:42
avatar

Pokud má řidič drogy v krvi,nemá za volantem co dělat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 18:47
avatar
To je přesně argument jak od kratkozrakýho policajta. Má to v krvi tak šup za katr. Chybička je ale v tom že se thc váže na tuky v těle a z ních se může uvolňovat až třeba po měsíci když tělo při zvýšené námaze tuky odbourá. Jenže to z člověka nedělá feťáka. Aktivní vliv na mozek už takové metabolidy nemají. Jen " jsou přítomné" a to je průšvih.
Bohužel naši skvělí politici raději řeší otázku kde se bude a nebude konopí nakupovat než takové podružnosti jako jsou krevní testy a jejich průkaznost.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 19:31
avatar

Zdravím. Už se to zde řešilo.

Policejní orientační testy ze slin Drugwipe (modrá lízátka) r o z l i š u j í - reagují pouze na aktivní metabolit delta9 THC.

N e r e a g u j í na neaktivní! Tudíž, pokud jste v době testování pozitivní ze slin, je velká šance, že to bude i v krvi (ale nemusí, v krvi je prokazatelný o něco kratší dobu). Prokazatelnost je cca do 6-8 hod. po požití drogy (THC), je to individální. Důkazem je pouze obsah psychoaktivních metabolitů v krvi. Nevím, proč jsou kolem toho pořád takové nejasnosti. Zkrátka po hulení nebo užití THC neřídit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezdec*
Datum: 19.03.13 22:18

Tak to, že policejní DrugWipe jsou pozitivní pouze na aktivní metabilit a ne pouze na přítomnost metabolitu jsem nevěděl. Četl jsem na webu mnoho případů, kdy byl orientační " lízací " test pozitivní, proto následoval odběr moči v nemocnici, kde byla prokázána pouze přítomnost metabolitu a nebral se zřetel na aktivní / neaktivní.

Osobně jsem zastánce čisté hlavy za volantem a i když mi konopí předepíše lékař, nebudu ho užívat minimálně 24 hodin před jízdou.

Společnost si to zatím neuvědomuje, ale konopí bylo přijato legislativou, jako lék. Takže se musí počítat s tím, že lidí s metabolitem THC v těle bude přibývat a je proto nutné mít jasné směrnice a začít opravdu rozlišovat aktivní / neaktivní. A jak tak hledám informace na tohle téma na internetu, lidi v tom mají nejasno. Hodně lidí se bojí, že budou perzekuováni již pouze za přítomnost metabolitu thc, aniž by byl aktivní.

Je přece nesmysl perzekuovat někoho, kdo si o víkendu byť zahulí, ještě s požehnáním lékaře stejně, jako někoho, kdo si zahulí před jízdou

Datum: 20.03.13 18:18
avatar

Nikdo nemůže být řešen za obsah neaktivních metabolitů v krvi. Pouze za aktivní v krvi. Pokud se v krvi prokáží, osoba je pod vlivem psychotropní látky. Stejně jako když je nacamraná.

Obsah čehokoliv v moči není relevantní důkaz, stejně jako ze slin - je to orientační test.

doplněno 20.03.13 18:20:

Ve vztahu k řízení motorového vozidla nebo podobné činnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jara2
Datum: 20.03.13 08:49

Stát si bude chtí zajistit co nejvíce odběratelů - pacientů, kteří budou drahou dovozovou marihuanu užívat jako medikament. Takže bych se do budoucna nebál, že se směrnice ještě neupraví.

Když jde o zisk, tak poslanci udělají cokoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemp
Datum: 20.03.13 17:04

Pokud má člověk lekařské doporučení na užívaní psychotropickeho leku, tak je znamo že ma být pozorný kdyš operuje stroje a motorové vozidla, to neznamená že to má zakázane.

Přiklad dobrý je bendzodiazepam Alprazolam - silně omamný lék.

S přibalového letáku...

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Neřiďte motorová vozidla ani neobsluhujte složité stroje, dokud si neověříte, že lék na Vás nemá tlumivý účinek ani u Vás nevyvolává závratě.

Logika poslouží.

bohemp.cz

Hezký den přejí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 18:22
avatar

Když vidím,kolik havárií a mrtvých má na svědomí užívání narkotik a drog,budu vždy proti tomu,aby bylo povoleno řidiči užívání alkoholu a drog.Vyzývám duševně zdravé lidi,aby se ke mě připojili.Tady to vypadá,jako obhajoba drog.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: florenca
Datum: 21.03.13 11:42

Obhajoba drog by byla, kdyby zde někdo doporučoval řídit pod vlivem aktivního delta 9 thc, to se zde neděje. Bavíme se tu o střízlivém stavu řidiče, člověka, který má v těle uložený neaktivní metabolit. To, jak zde nabádáte k trestání a stíhání nevinného člověka za to, co dělal ve svém volném čase ( např. o víkendu v sobotu požije pro relaxační účinky léčebné konopí a v pondělí sedne za volant, aby jel do práce ) mi silně připomíná komunistické praktiky perzekuce.

Žádná aktivní droga nepatří za volant a o alkoholu zde není pochyb, to je látka, která vyvolává agresivní chování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.