Řev felicie

Od: Datum: 19.03.13 10:27 odpovědí: 8 změna: 23.03.13 14:14
avatar

Zdravím,

na moji pracovní felicii začal strašně, ale opravdu strašně nechutně pískat zřejmě klíňák. Zkraje jsem to neřešil, protože to dělalo asi jen minutu po nastartování chladného motoru, nyní to ale dělá co chvilka a lidé se opravdu dost škaredě na mě ohlížejí :-D

Není nějaký způsob, jak se toho kraválu zbavit? A je to určitě klíňák? Nemůže to být něco jiného? Ale ložisko atd jiné věci mimo motor to nebudou, protože když vyřadím nebo přeřadím, přestane to... Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 19.03.13 10:36

Pokud to je klíňák, stačí víc napnout a dle stavu přemýšlet o výměně. Ale jestli to přestává při přeřazení nebo vyřazení, tak to může pískat ložisko. Nejdřív zjisti, co konkrétně píská. U klíňáku to většinou dělá zezačátku, než se ustálí odběr, nebo když píská při rozsvícených světlech, po zhasnutí přestane. Ale taky nemusí. Prostě otevři kapotu a zjisti odkud to jde.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.03.13 11:16

U Daihatsu pískala řemenice na klice. Protáčelo se to na té gumě, která má být jako tlumič rázů. Jen jsem do ní navrtal díry , stáhnul šroubama a jezdí to 12 let bez problémů.

Honza

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 12:16
avatar
I u naftové feldy je podobná řemenice a při opotřebení se protáčí a ječí. On nenapsal jakou feldu má. Jinak klasicky řemen.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 23:58
avatar

Ladaadal:

Ložisko jaké? Spojky? Nepoznám to, když otevřu kapotu, jelikož to nedělá na neutrál, pouze v tahu a pomůže když přeřadím rychlost jen asi na 2 sekundy, jak řadím, nebo když vyřadím..

Od: ar*
Datum: 20.03.13 01:54

Michale nejdřív mrkni na napnutí řemene, průhyb cca 3 cm (1,5 cm na každou stranu) v nejdelším místě na řemenu. Když bude volnější, došponovat popřípadě máznout mýdlem.

Není problém při otevřené kapotě přidat plyn u motoru a jestli je to klíňák, v momentě zvýšení otáček "zakňučí ".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 20.03.13 06:08

Může to být spojkové, v převodovce, v altíku. Ale jestli to dělá tak jak říkáš, tak pod kapotou poznᚠnebo vyloučíš jen ten řemen. Takhle na dálku se blbě radí, může to být fůra věcí. Jestli mᚠv okolí nějakého mechanika, a se s tebou projede a posoudí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 20.03.13 09:56

Dobrý den. Stoupněte si před auto s nastartovaným motorem a otevřte kapotu. Tahejte za černé lanko, které vede k motoru. Takové lesklé, jiné tam není. Poznáte ho. Je to lanko od plynu a jeho taháním si plyn přidáváte a pouštěním ubíráte. Zkuste to a budete moudřejší ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: qqqqqqq
Datum: 23.03.13 14:14

Chce to určitě si klínovej řemen vyměnit, mᚠtam nejspíš prasklou drážku

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.