Letni pneu na snehu vs pokuta

Od: Datum: 18.03.13 20:16 odpovědí: 24 změna: 20.03.13 10:39

zdravim lidi uspechal jsem to včera jsem přezul a dnesk večer padá s níh zejtra dopoledne potřebuju nutne jet a nechce se mi to přehazovat zpet ráno :D smeju se proto že sem hloupý jak houpací kun a mel sem svoji hlavu, kdyby jsem poslechl rady mohl sme být v klidu ;) proto se ptám kolik je za to bodu pokud me chytej? a kolik je finanční pokuta za jizdu na letnich pneu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.13 20:25
avatar

Mohlo by být posouzeno i jako technicky nezpůsobilé vozidlo pak 5 bodů a až 10000,. Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 20:28
avatar

tak to jste tedy netrefil!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gocars*
Datum: 18.03.13 20:27

Pěkný večer,

nejde tak ani o nějakou pokutu, či nějaké bodové ohodnocení, to je oproti ostatním možným problémům prkotina. Hlavní je přece Vaše bezpečnost ;) letní pneumatiky na sněhu, prostě nefungují, čili možnost nehody obrovsky stoupá. A samozřejmě s tímto procentem stoupá i riziko zranění při nehodě.

Případně se může jednat o malinkou nehodu bez zranění, jen plechy, ale jakmile pojišťovna zjistí, že jste nepoužil zimní pneumatiky, pekelně Vás natáhne, klidně za Vás nemusí zaplatit škodu Vámi způsobenou...

Pokud to půjde, zluste si případně půčit auto od známích nebo třeba rodiny, případně zkusit odložit věc na jindy, nebo jet vlakem (autobusem). Ale taky klidně může být ráno už sníh fuč *smich*

Zakončím to jednoduchým příslovým... Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.03.13 21:11
avatar

Gocarsi,,zajímalo by mne,jak jsi přišel na to,že letní pneumatiky na sněhu nefungují.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: gocars*
Datum: 18.03.13 21:45

Snad všichni vědí, jak jsem to myslel...samozřejmě, že letní nevyletí do vzduchu, když se potkají se sněhem *smich* ale letní na sněhu prostě nedrží tak jak zimní, ať se jedná o trakci, brzdění nebo přilnavosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 15:17
avatar

To Gocars a další-někdy se mi zdá že jste tím "hodnocemím" letních v zimě a zimních v létě zvýhodnění či rovnou placeni gumárenským průmyslem ,respektive přímo výrobci pneumatik!

Jen tak pro zajímavost- před několika roky (napadl první sníh už v říjnu a držel se u nás až dokonce března a bylo ho na volných prostranstvích skoro metr) a já v tu dobu jezdil na 105 s letním pneu zn Debica Passio! ,byli nové s nájezdem po zimě kolem 1000km.Co myslíte-kolikrát jsem auto dostal byť jen do smyku nebo neubrzdil? Zajímavé že letní na sněhu nedrží,ale ani s ručkou a prudkým přidáím jsem to auto neutrhl do smyku! Za to nyní mám o5 funglovky zimní a přesto jen na mokru jse již párkrát měl namále.Tak mi tvrdte i nadale jak je to špatné!

Fakt je ale ten že je ještě na přezutí na letní brzy! Tím spíš pokud budu sledovat ,jakože nesleduji, zprávy o počasí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 20:41

Byla vydána ČHMÚ výstraha, pokud vás tedy chytí, nebo něco způsobíte, očekávejte nemilosrdný flastr. *houpy* přeju klidné spaní.

doplněno 18.03.13 20:41:

výstraha = případ, že se dá očekávat náledí, námraza nebo souvislá vrstva ledu *frajer* praxe

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 20:53

nahoda je blbec ale na druhou stranu kolikrat vas zastavili v lonskem roce? cili tim chci naznacit nebojte se a jdete do toho. hlavu vam neutrhnou .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 21:00

mam řidičák rok a 7 mesícu a ještě me nezastavily, autem jen traktorem sem mel nahodu, ale autem me nezastavily ;) nuu uviidim jestli ráno bude vrstva snehu přezuju zpátky jak blbec ;)

Datum: 18.03.13 21:34

ráno sníh?= 100% pravděpodobnost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.13 22:35

Rapide, sorry ale musím...Sneží skoro celý den, fotku, jak to vypadá venku na Mikulovsku (kde je sníh spíše vzácnost) jsem v jiném vlákně dával už kolem poledne (shodou okolností zrovna pod tvou odpověď), ty jsi tohle vlákno založil ve 20.16... Na co jsi proboha toho půldne čekal?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 18.03.13 23:59

Zákon, stavěný vždy našimi zákonodárci pro advokáty, lobisty, exekutory apod. verbež, a ne pro běžné občany, říká - že zimní pneu musíte mít pokud je na povrchu komunikace souvislá vrstva sněhu. V jiných státech, kde mají trochu v hlavě, je daný termín od - do.

V naší banánové republice stačí, aby jste na komunikaci našel kousek asfaltu a již to není souvislá vrstva...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 08:23
avatar

danečku, politicky nešlo prosadit striktní zákaz od do, páč sociální se ozvali, že když staří lidé chtějí občas za zimu vyjet, když je hezky, musí si koupit pneušky.

Zvítězilo sociální cítění, před rozumem. proto podobný kočkopes, který se vymstí pdobným jako tazatel. Pamatuji jak chumelilo na 1. máje, proto sundám pneušky klidně až v dubnu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 08:34
avatar

asi jediná situace,kdy už dávat letní je,že mám třeba rozdělaný auto,dávám ho do kupy a na nějaký týden dva nemá cenu shánět a obouvat zimní,jinak těm z.pneumatikám neuškodí i pár dní teploty 15 C nad nulou-pravda málokdo jsme ještě zkraje minulého týdne předpokládali,že napadají vagóny těch bílých sr...k,když už nás všude mediálně masírovali s jarem(sice žádná hitparáda,ale jaro už ano)...Ale at už tak nebo tak hlavně všichni opatrně,na silnicích je to mazec...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 08:38
avatar

erikchu, v neděli večer jsem viděl opakování poředu o počasí, tuším turbulence, nebo tak nějak. Vyprávěli tam o novinářské kachně, kterou hlásili již v únoru, že chumelit již nebude.

Nikdo nedával takovou zprávu do tisku, takže si jí novináři vymysleli..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 19.03.13 13:17

jsi hlupák ohrožující nás rozumné a bystré řidiče, jeď proto vlakem a s autem vyjeď až na velikonoce:-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 19.03.13 14:16
avatar

ty jsi hlupák který ohrožuje sám sebe

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 19.03.13 14:47

ale MOTO-broučku, nevztekej se jen proto že jezdím japonským chopperem a italským skůtrem...své čínské vraky prodáš někomu jinému:-P lidí jako rapid je v ČR 40 procent, a to je velká kupní síla :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 19.03.13 15:13
avatar

nj, a nechceš ještě předvádět kdo má většího pinďoura?

vztekat se nemohu, protože jezdím na japonské motorce a německým autem

prodávám všechny motorky a že má většina lidí jen na ty čínské není moje vina, stejně jako to, že jsi opuštěn rozumem

doufám, že nepoužíváš nic činského?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kkkkkk
Datum: 19.03.13 14:46

teda a co jste vy moralisti "vždy na zimních" dělali před 2O-ti lety? Taky jste každýmu kázali, nebo jste s tím začali až teď, když si výrobci gum a švestky prosadily tenhle paskvil?

Copak jste už rezignovali na vlastní úsudek, že si nechte všechno diktovat od těch zlodějů nahoře?

Jak tady někdo napsal že "letní pneumatiky na sněhu nefungují" - to je teda machr. Ať se podívá na svý auto a ukáže mi test, kde se ty jeho konkrétní zimáky testovaly na sněhu! Zdůrazňuju to slovíčko SNĚHU. Protože zimák zkoušenej na suchým asfaltu při nízkejch teplotách je mi k prdu úplně stejně jako letní.

Že někdo vyrazí na letních, ještě neznamená že ohrožuje ostatní. Ostatní ohrožuje až tehdy, když podle toho nejede.

Na závěr ještě dodám, že já na těch zimních jezdím i teď a nějakej čas ještě budu, ale ne proto že mi to někdo nařídil ale prostě proto, že jsem si sám zhodnotil přínos zimních gum a rozhodl jsem se že se mi vyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: nu*
Datum: 19.03.13 14:52

broučku já na zimních jezdím až do velikonoc, a kdybych je sjel tak si koupím další a další a další, o co jde? Je to jenom věc, a zatím nya ty zimáky MÁM...Po 4 letech guma ztrácí dobré vlastnosti a přilnavost atd a za ta 3-4 sezony by bylo proto dobré aby se sjela...tak k čemu je sušit ve sklepě 10 let?

No a lidé co nemají na zimní gumy, ať si jezdí na letních, jako ten děda co před poštou naboural 2 Octavie a 1x Yetiho...prostě to klouzalo a na té letní galusce to nezvládal...Ušetřil sice 4,5 tisíce za gumy a teď se na něm budou hojit pojišťovny poškozených...

A TO SE VYPLATÍ:-P

doplněno 19.03.13 14:55:

KKKK, žijeme v 21. století a čo bolo to bolo, snahy o zvyšování bezpečnosti silničního provozu, to je celoevropský trend, a kdo to nepochopí, ten může odjet do TOGA a jezdi tam, klidně v protisměru, nebo půjde z kola ven...a vůbec bych se nedivil kdybys ty švestky volil...

dnes na ně všichni jen nadáváte, tak nechápu kdo jim dal vlastně hlas

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 19.03.13 15:16
avatar

seš teda dobrej frustrát *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 23:33

Pánové, spousta lidí nechá nazuté zimní po celé léto a bude dojíždět vzorek :)) Všimněte si, jak prodejci nabízejí už nyní letní pneumatiky, ale není moc zájem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.