TURBO diesel a jak sním jezdit

Od: Datum: 18.03.13 19:50 odpovědí: 22 změna: 19.03.13 23:19

Dnes jsem byl v jednom nejmenovaném autobazaru a jel se projet jedním turbodieslem, dost mě zarazilo, že pán co to semnou jel projet, tak studený diesel vytáčel strašně do otáček... takže 1rychl. st. a až do čeveného (myšleno červenné pásmo otáček motoru), 2 totéž, 3 říkám mu co to tak točí, vžyď oddělá turboa navíc to zbytečně točí (hluk, a též co vám bude diesel na 2 tánout při 5t ot./min.) a on mi řekl, že tomu (doslova) prd rozumím a ať mu dotoho nekecám.. když jsem to pak říkal jeho kolegovi, tak říkal, že když jsem neměl nikdy auto s turbem, tak ať si prvně přečtu, jak se stím jezdí... jsem laik, ale něco přečtený mám, ale turbo bych před zahřátím nikdy něhonil přes 2500 ot-3000?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.13 19:52

tak to je dobry cyp , studeny diesel do cervenych policek ... ten se dosmeje *ee*

Ohodnoceno: 1x

Od: laybor*
Datum: 18.03.13 19:53

Tam si raději nekupujte , to byl magor.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.03.13 20:25

zde je ta "nadávka" naprosto trefná. souhlas

Datum: 18.03.13 19:59

diesel se pokud se neohřeje se nevytáčí víc jak na 2500otáček osobně jezdím tak do 2300ot dále s dieslem se vůbec nejezdí jak s benzínem pokud diesel trápíte dlouhodobě v otáčkách tak mu to nedělá dobře než sem toto pochopil odpravili sme s bratrem v podstatě všechny diesly co sme měli *zed*

takže pokud chce někdo trápít vůz -machrovat ve vysokých otáčkách *smich* je třeba si pořídit benzín v opačném případě je třeba mít dostatečnou finanční hotovost na opravy jenž se zcela určitě dostaví*uf*

Datum: 18.03.13 19:59

a takoví dementi se pak diví že se jim to auto nějak furt sere...

Datum: 18.03.13 20:13

máte naprostou pravdu, pokud je motor studený, tak se jedná od "debilizmus" řidiče to vytáčet. Opravdu je dobré jet do 2000-2500 otáček. Až je motor prohřátý může se točit víc. Pokud je turbo ještě studené, není nic horšího, než ho takhle mordovat.

Kdo chce aby mu disel dobře posloužil bežně jezdí do 2000 otáček a na dálnici do 2500-3000. Záleží na objemu motoru, čím vetší objem tím menší běžné otáčky. Já jezdím s 1,4 Tdi, je celkem slabý, takže 2200 otáček je běžných. Dobré je vědět,kde má motor vrcholek točivého momentu a za tento už není potřeba motor více vytáčet, za ním se totož výkon motoru zvyšuje ne jeho silou ale otáčkami (nepíšu to zcela přesně). 1,9 tdi je dobré řadit už někde kolem 1800 otáček. U každého motoru je to trochu jinak. Vytáčrní diesla funguje na rallye, ale ne v běžném provozu. Kolegové co psali,že se tím motor dřív zničí nebo opotřebí podle mého názoru mají pravdu. Nehledě na to, že studený olej také hůře maže.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.03.13 20:27

Mno nebojím se říci,že u TD je to pro rychlé odvaření motoru.Ale ono to není vhodné pro každý motor.Každý trpí při takovém chování za studena,i benzínový,ale takm to není tak rapidní jako u výše zmíněného TD!

Datum: 18.03.13 20:30

Jakýkoliv motor nesnese takto hrubé zacházení, když je studený ;) jedná se hlavně o to, že olej v motoru je studený a ztuhlý (tím tuplem v takovém počasí), a prvních pár minut nedokáže mazat tak dobře, aby motor snášel vytáčení bez problému. A nejde jen o motor, vše je studené a ztuhlé (převodovka, turbo, atd...)

Od: ivanek*
Datum: 18.03.13 20:52

http://rtservis.cz/img/tachom…etry/velke/20110221212758.jpg

on to třeba na tu trojku táhl až na doraz... tj až na samí konec červeného... a já si říkal ty ko*ote kčemu tam to červený más..

taky m zarazilo, že to nebyl žádný mladík, ale čerstvý 50tník... no on mi chtěl asi ukázat zátah turba, ale turbo začalo brát od cca něco pod 2tot a za 4 to už vůbec netáhlo

Datum: 18.03.13 20:55

no, asi docela magor, do 5500 MAX točím benzín, za tepla, když potřebuju opravdu výkon.

TD a za studena do takových otáček může točit fakt jen...

Datum: 18.03.13 21:18

je to zabiják. za studena neeeee...

ale jak tady pisete ze tocit diesel do 2500 a dlouho vydrzi ten kdo takhle jezdi tak asi pak hodne jezdi do servisu s turbem ne?musite to taky nekdy odhlenit. prijde mi ze si porad myslite ze dnesni diesely jsou jako pred 20ti lety. vyssí otáčky uz jim davno tolik nevadi. spise jsou nachylne na palivo, castejsi vymenu oleje a to turbo trpi . jsem na italy a kdyby jstvideli co italske JTD vsechno vydrzi asi by jste se divili. temer celou dalnici praha brno otacky kolem 5tis stilous ma najeto 190 tis a nebyl jediny problem alfa 300tis bez problemu. rad se svezu s akceleraci (proto taky ten ital, protoze kdo jiny ma tak sladene motory s autem mam proste rad pocit kdyz se na me nekdo nalepi, mysli si ze je macho a ja mu jen zamavam

Datum: 18.03.13 21:21
Spíš bych řekl, ze těmi otackami chtel maskovat treba nepravidelný chod motoru, pískající turbo či jinou závadu...
Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.03.13 21:47

myslím si to taky

protože když jsme stáli tak to pořád točil na 3-4 tisíce otáček... pořád tomu šlapal na plyn, bože co to bylo za KOKOTA tam už nikdy a byl to velkej autobazar

Datum: 19.03.13 08:42

ona takováhle situace není bohužel vůbec nijak vyjímečná-stačí trošku zagooglit(videa s tím a tím modelem a motorizací auta) a kolikrát fakt žasnu co jsou někteří "píp" schopni dělat...*zed* Odborník se diví,laik žasne...

Od: vanil*
Datum: 18.03.13 20:00

Turbo bere mezi 3 až 4 tisíci otáčky.Dál točit nemá smysl.Asi Vám chtěl ukázat zvuk. :D

Od: weka®
Datum: 19.03.13 09:16

mám 1,8 tdi focus ...

jezdím kolem 1500otáček...když chci rychlejší zrychlení a nebo jedu přes 130, tak mám otáčky nad 2500...;)

každopádn vždy když dojedete po nějaké delší trase či při jízdě, kdy se více namáhá turbo, tak nechat motor alepoň 20sekund nechat běžet na volno...

turbo se tím zchladí ;)

doplněno 19.03.13 09:18:

jinak mě turbo zabírá kolem 2500otáček...

Datum: 19.03.13 09:21

@weka

20 vteřin je málo, nestačí se zchladit.

Lepší je kolem minuty, optimální kolem dvou, až tří.

doplněno 19.03.13 09:22:

Nebo ho nechat ke konci cesty dochladit pomalejší jízdou.

Od: weka®
Datum: 19.03.13 16:54

říkám alespoň...každopádně čím déle tím lépe...

jinak já jezdím do práce 25km, takže mi těch 20sekund stačí...turbo se nemá šanci až tak zahřát když jedu max 100-110;).

Datum: 19.03.13 23:19

To dost pozdě! Při jakých otáčkách máš největší kroutící moment?

Od: nu*
Datum: 19.03.13 17:08

nechápu proč sem nenapíšeš název toho bazaru

Datum: 19.03.13 17:18

autoesa

Od: nu*
Datum: 19.03.13 17:40

http://www.sdruzeni-sova.cz/z…dvody-a-esa-na-trhu-ojetin-s6

Na těchto stránkách sdružení SOVA se dočtete o tom jak se superextrabazar autoesa "namočil" v jedné větší krimi-kauzev průmyslově vyspělé zemi by takový subjekt dávno skončil, ale protože v ČR žije 40 procent úplných blbců, má je kdo držet nad vodou

doplněno 19.03.13 17:43:

v odkazu se píše jak se v autoesa prodávali kradená auta, ale v ČR mohou zloději svobodně dál podnikat

doplněno 19.03.13 19:56:

Nedávno byla v TV reportáž o zlodějích navigací, dnes ve zprávách záběry z policejní akce v NH car Praha , kde se tyto navigace měly montovat do aut...Tak věřtě velkým prodejclm aut...to by se v SRN nemohlo sttá, a kdyby, firma prodávající kradená auta a navigace jde ke dnu...u nás prosperuje

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.