Pojistné plnění nehody, auto je v polopřepisu

Od: Datum: 18.03.13 18:36 odpovědí: 12 změna: 19.03.13 16:24

Dobrý den,

chci se zeptat jak je to s pojistným plněním pojišťovny když jsem nedobrzdil a klepnul auto předemnou, ale moje auto je ještě v polopřevodu... vadí to pojišťovně a bude po mě něco vymáhat kuli tomu že auto není na mě dopsané?

pojistka je na moje jméno a jsem v ní uveden jako provozovatel a vlastník.

další otázka je, do kolika dní se auto musí přihlásit? jsem pracovně mimo svůj domov takže nemůžu to zatím dohlásit na sebe...

děkuji za odpovědi...Honza

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 18.03.13 18:38

právě jste naplnil skutkovou podstatu přestupku, hodlal jste provozovat auto které jste nakonec i provozoval, čehož důkazem je autonehoda, na dohlášení si lze zvolit zmocněnce

Ohodnoceno: 1x

Od: laybor*
Datum: 18.03.13 18:41

Proč by to mělo pojištovně vadit? Jste pojištěný, jste.

Dohlašovat zatím nemusíte .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.03.13 18:40

pojištovně je jedno, zdali je převod ještě nedokončen...

Ohodnoceno: 2x

Od: truckercech
Datum: 18.03.13 18:45

no v to doufám... první příspěvek se mi zdá trochu zcestný :D sorry :D ale jako když naše úřady fungují jen po, st, pá a to ještě dopoledne a když majitel je z jiného okresu...to asi těžko zvládnu v jeden den ...

vím že na přihlášení je nějaká doba...prý 14 dní... od data odhlášky na mou osbou...

Datum: 18.03.13 18:47

Žádná 14 denní doba na přihlášení neexistuje.

doplněno 18.03.13 19:01:

Si přečti zákon 56/2001 sb,

dokud nebude novelizován ve smyslu dohlášení ,tak můžeš jezdit do té doby v polopřevodu.

Datum: 18.03.13 18:49

aha...zajímavé... a jak dlouho teda? a vůbec...co se stane když to na sebe dohlásím až za rok?

Datum: 18.03.13 19:02

pokud by nehodu řešila policie nevylučuji že zašle hlášení správnímu orgánu, a správní orgán vám vyměří pokutu...asi tak dlouho

dokud vám nebude auto s novelou zákona vyřazeno z registru

Datum: 18.03.13 19:04

Za co bude ta pokuta?

Datum: 18.03.13 19:48

za to že se dotyčný nepřihlásil k auto jako nový provozovatel

Datum: 18.03.13 19:49

já se domnívám, že vozidlo bylo nahlášené v registru, jen nedokončil započatý úkon.

Datum: 18.03.13 19:52

přesně tak... jen nemám dokončen přepis...

Datum: 19.03.13 16:24

tak dnes dle infa na pojišťovně přepis vůbec ničemu nevadí...jde o pojištění auta...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.