Řidičák na automat vs zdravotní důvody

Od: Datum: 14.03.13 10:31 odpovědí: 5 změna: 14.03.13 12:13

Dobrý den,

prosím, chtěla bych se zeptat. Příteli před nedávnem vzali ze zdravotních důvodů klasický řidičák skupiny B. Chtěl by si udělat řidičák pouze na automat. Nevíte někdo, zda si ho můžu udělat hned teď nebo musí počkat minimálně 3 roky, které jsou lhůtou, po které si lze zažádat o vrácení řidičáku při odebrání ze zdravotních důvodů?

Nemá žádný závažný zdravotní problém, má kratší levou nohu, takže se mu v některých autech špatně mačká spojka.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.13 10:41
avatar

Včera jste tento dotaz dávala na automotokolo web, kde Vám již spousta lidí odpověděla. Není samozřejmě nic lehčího, než se poptat samotné policie.

doplněno 14.03.13 11:02:

Neochotou? Máte tam hned několik odpovědí, že to má přítel zkusit hned. A to jsou rádci jako zde - většinou žádní odborníci, jen tipují a hodnotí situaci dle svých prožitých zážitků.

Nezlobte se, ale místo ptaní se laiků na internetu už jste desetkrát mohla zavolat na dopravní oddělení policie nebo se přítel mohl jít zeptat do jakékoli autoškoly, kde by mu jistě poradili... a samozřejmě bylo příteli př odebrání ŘP sděleno, na jakou dobu to je. Od toho se vše odvíjí.

doplněno 14.03.13 13:04:

Neobtěžuje, jen se divím. Že Vám stačí názor anonymní laické veřejnosti na internetu... Od policie jste museli dostat vyjádření, minimálně ústní, ale dle předpisů písemné, jaká je lhůta, kdy bude mít přítel řidičák odebrán.

Možná se Vám to nelíbí a přijdete si dotčená, ale stále mi přijde rozumnější vynaložit úsilí a snažit se komunikovat s neochotným člověkem, tz. nenechat se odbýt a požadovat jasnou odpověď, než brát jako fundované rady z internetových poraden, kde Vám každý vtipálek může defacto napsat, co chce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: valentyna*
Datum: 14.03.13 10:47

No, to jsem samozřejmě udělala, ale setkala jsem se tam jen s naprostou neochotou. Tak to dávám sem, kdyby se tady objevil někdo, kdo s tím má třeba zkušenosti, případně pracuje na úřadě a tak.

Od: valentyna*
Datum: 14.03.13 11:58

Vážená paní,

pokud Vás můj dotaz nějak obtěžuje, tak jednoduše na něj nereagujte.

S neochotou jsem se nesetkala na internetu, ale na policii. Ne vždy se podaří narazit na sympatického policistu, který s Vámi jedná slušně a vše Vám rád vysvětlí.

Datum: 14.03.13 11:09
avatar

Nevím jak pkd ze zdr.důvodů byl odebrán ŘP,ale normálně pkd je ŘP na manuál,tak není třeba dělat ani celý kurz ani kondiční jízdy na automat!Opačně pkd by byl ŘP jen na automat,tak při přechodu na manuál se udajně musí absolvovat kondiční jízda či jízdy v AŠ!Jinak ja radí Martinaa!

doplněno 14.03.13 11:12:

Ještě doplním-tchán onemocněl a taky mu údajně sebrali ŘP,jenže to již měl řidičák přes rok jeho syn,takže nic neřešil,ale ten se pak odstěhoval a najednou v případě nutnosti nebyl řidič-pak si rychle vzpomněl že mu nebyl sebrán ale že mu lékaři nedoporučili jezdit (jezdil s aviíí 30 jako řidič z povolání a po onemocnění byl přeřazen!)Takže tak je otázka zda mu byl sebrán či pouze se nedoporučuje řídit!

doplněno 14.03.13 12:13:

A ještě jeden dotaz-jste si jista že v tomto případě má se zadržení ŘP něco společného policie? Nemusel jej náhodou odevzdat na příslušném odboru na úřadu?Teda pkd je zdravotně nezpůsobilý?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 14.03.13 12:13

vážená paní,

policie ČR neeviduje ani nevydává řidičské průkazy, tuto agendu vedou od roku 2001 dopravní úřady, sídlící ve městech a obcích kde je obecní úřad s rozšířenou působností...

Doporučuji Vám najít si webové stránky Vašeho města a vznést dotaz přímo tam, na úřad, obratem Vám odpoví...Nejsou to žádní policisté, ale civilní osoby...Tam se ROZHIODUJE, proto se fundovaně radí TAM. Policista na lince 150 je rád že žije, a v této souvisolsoti není podrobně a do hloubky vzdělávám ani školen, protže příslušné úkony neprovádí a na nic nejsou peníze..

Na dopravním úřadu to ví, prortže TAM mají k dispozici kartu řidiče s potřebnými údaji ke konkrétní osobě, bez jejich znalosti nelze pravdivě a objektivně poradit, myslím tady, a to nikomu.

Neztrácejte proto čas tady. Garantuji Vám, že úřednice od přepážek řidičáků nemají čas surfovat po netu, letos se opět už poněkolikáte vyměnují řidičáky proto mají jiné práce víc než dost.

Hezký den

bratr nespokojeného úředníka

doplněno 14.03.13 12:14:

Policie už nemá ani zkušební komisaře autoškol, kteří jsou také od roku 2001 zaměstnanci obcí s rozšířenou působností.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.