SPZ do depozitu na 1 den?

Od: Datum: 15.11.12 18:25 odpovědí: 14 změna: 16.11.12 17:37

Lze ulozit spz do depozitu i na 24hodin?

Dekuji za odovedi.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 15.11.12 18:26
 

Lze - ale čekat v této době dva dny posobě v řadách na úřadu?

 
Od: babka*
Datum: 15.11.12 18:33
 

Velmi pekne dekuji za odpoved.

Musim to tak udelat kvuli zmene pojistovny.*pusa*

Datum: 15.11.12 18:38
 

Také jsem to tak potřeboval. Došel jsem na úřad (bez sundání značek), požádal o vložení a okamžité vydání z depozitu, zaplatil (ještě požádal o oskenování techničáku), poděkoval a odešel.. Jednoduché..

 
Datum: 15.11.12 18:42
 
avatar

kvůli změně pojištovny lze zcela jednoduše jakože si sepsat kupní smlouvu(nac. seženete např.obchodní,živnostenský rejstřík),poté s touto k.smlouvou na pobočce své pojištovny ukončíte stávající povinné a následně uzavřete(ta nová smlouva musí min.navazovat ve stejný den..) a je to...Až vám případně příjde dopis od oné dřívější pojištovny(pokud jste nyní u Kooperativy,České pak zcela určitě) dopis jakože v registru nedošlo k odhlášení,takže podle nich mají za to,že vaše k.smlouva je neplatná a pokračuje-vy jim napíšete,že majetkoprávní vztahy mezi 2 a více fyz.osobami vymezuje právě jen a pouze kupní smlouva,nikoli deklaratorní registr vozidel(dle rozhodnutí NS ČR) a pokud zaměstnanci pojištovny trvají na svém mylném názoru,budete nucen se obrátit na média a správní orgány pojištovny pro elementární neznalosti platné legislativy jejich zaměstnanci-což v konečném součtu bude nepochybně znamenat personální změny na pozici referentek atd.,s pozdravem vy a nashledanou...Takhle to řeším obdobně ,praxí osvědčený způsob-do týdne příjde omluvný dopis...

 
Datum: 16.11.12 17:37
 

Tohle je akorát rada, jak se dostat do obrovského průseru. Vytvářet totiž fiktivní kupní smlouvy na někoho cizího ze živnostenského rejstříku a následně jí poskytnou pojišťovně je minimálně nerozumné.

Pokuď by si např. ČKP myslela, že na toto vozidlo není placeno povinné ručení a nebo i opravdu nebylo, tak může výzvu může dostat i tento člověk. A určitě by se v takovém případě začal bránit.

Pak jsou 2 možnosti,

1) kupní smlouva je pravá a majitelem vozidla je ten, který byl náhodou nalezen tebou v nějakém rejstříku.

2) kupní smlouva je zfalšovaná a zde už může být naplněna skutková podstata několika trestných činů.

Proč sakra vytvářet fiktivní smlouvy, když to zákon po Vás nevyžaduje a praví, že stačí pojišťovně tuto věc oznámit. *bzum*

 
Od: laybor*
Datum: 15.11.12 19:03
 

Jeden den odhlásíte - druhý den uděláte novou smlouvu tak na sebe navazují , netřeba dávat RZ do depozitu.

 
Od: buss®
Datum: 15.11.12 18:42
 

Počtěte si v z .č. 56/2001 § 13, ale není tam nic o depozitu... na den asi nééé, rok. Nejlepší odpověď ale obdržíte na svém příslušném OdbDSA.

 
Datum: 15.11.12 18:45
 
avatar

buss-už konečně prosím pochop realitu všedního dne-úředník tu není od toho,aby lidem (zdarma) radil jak co možná nejlépe v jejich zájmu věc řešit-ale jak co nejjednodušeji pro sebe(rozuměj pro úředníka) se "otravujícího občana " zbavit...Tohle jednání zde přetrvává od dob nedávno minulých,kdy ten kdo měl razítko,měl doslova obrovskou moc cokoli...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.11.12 19:12
 
avatar

To Erik *palec*.Obě dvě odpovědi! I když ne všichni jsou stejní,ale u nás jsou přesně jak je popsáno!

 
Datum: 15.11.12 19:15
 
avatar

To Babka-nejlepší a nejlevnější postup je jak píše p.Erik.V případě možnosti lze řešit u PC z domova .

 
Od: nu*
Datum: 15.11.12 19:38
 

bohužel pojišťovací lobby opět prosadila zákon, který odporuje občanskému zákoníku..pojistka jako každá jiná smlouva by měla jít zrušit okamžitě vzájemnou dohodou smluvních stran...ale pak by pojišťovny nemohly držet klienta dlouhé měsíce...jinak v důvodové zprávě k zákonu 56 není o dopozitu jako prostředku zániku pojištění ani slovo, tento institut je tam k jiným účelům...ale lobby pojišťoven kasíruje peníze a práci hází na stát...kdo přijde v dnešní době na úřad a chce nechat zapsat nějakou změnu, ten musí počítat s tím že 80 procent dat k autu se přenosem do nového systému jaksi ztratilo, místo pečlivě zadaných čísel jsou tam dnes jen nuly, nuly, nebo nesmysly...tak než úřednice zadá do systému dočasné vyřazení, vše co již jednou zdala musí zadávat opět, protže to tam prpstě není...tak se jim nedivte že to trvá půl hodiny, soukromá firm shrábla za ztrátu dat desítky milionů, a úřady pracující za skromné státní příspěvky to tam zadarmo opět, tedy podruhé pracně zadávají...toto je možné jen v ČR...

doplněno 15.11.12 19:41:

A ten kdo v médiích lživě tvrdí, že do systému zadaly úřednice v minulosti miliony chyb, ten se může podívat do svého technického průkazu, kolik milionů chyb tam má a kolik dat mu tam ve skutečnosti chybí...v techničáku je vše ok, a techničák se tisknul ze systému, do kterého se nejdřívě ty údaje musely zadat a uložit...Tak jak se mohl ze zkaženého chybného systému vytisknout správný techničák, a jak to že dnes po 9.7.2012 to tiskne jen nuly a kraviny, pokud se to předtím vše pečlivě neopraví?

 
Datum: 15.11.12 19:42
 
avatar

s tímhle se nedá než souhlůasit-v této konkrétní situaci i úředníky lituju-ale na druhou stranu,my,z druhé strany přepážek,za to taky nemůžeme-necht kolegové(úředníci) tlačí na své nadřízené,event. není problém domluvit nějaký hromadnější "strike"-to je asi jediný způsob jak se můžou věci "napravit"-to že Dobeš jakože k 3.12. skončí,fajn,ale problém zůstává...

 
Datum: 15.11.12 19:43
 
avatar

nu, lituji Vaše kolegyně, ale věřím, že se to vylepší. Musí se to zlepšit.

 
Datum: 16.11.12 14:46
 

Taky jsem posílal čestné prohlášení a stačilo to. Prodej..

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.