Ložisko kola

Od: Datum: 11.03.13 23:27 odpovědí: 6 změna: 12.03.13 05:15

Zdravím, nejsem si jistej, jestli mám špatný ložisko, tak se radši zeptám, když jedu rovně, tak neslyším od kol žádný hluk, žádné hučení, ale do zatáček mi jde od kola takový silný drhnutí, i když jedu pomalu. Poloosa to není protože je opravená a druhá je v pořádku, v servise mi před rokem o ložisku něco řikali, ale jelikož to rovno nehučelo, tak sem to neřešil. Dále, je možné aby takto vymlácené ložisko způsobovalo vibraci kol při jízdě a případě nerovnoměrnost jízdy. Díky za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.13 23:43
avatar

Někdy se stane,že za kryt kotoučové brzdy zapadne kamínek a uvízne tam.Při odklonění kola pak drhnme o kotouč brzdy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 11.03.13 23:45

Kamínek bych tam neměl rok :D :D

Datum: 11.03.13 23:44

Dej si tu stranu na hever a kolem zalomcuj ve všech osách. Pokud tam bude vůle po celém obvodu, tak to čepy asi nebudou, ale bude to to ložisko, které se takto za jízdy dokáže rozvibrovat a házet řízením...

Zde na kvalitě nešetřit

doplněno 11.03.13 23:46:

Extrém:


doplněno 11.03.13 23:54:

Základem je mít přípravky na lisování, aby se nové ložisko usadilo správně a při montážni neotlačilo a nezničila klec (pak by odešlo po pár km hned).

Práce tak na 2 - 3 hoďky

doplněno 12.03.13 00:29:

Tak to ani já ne

Já bych do servisu donesl holou těhlici s ložiskem a nábojem a servis bych to nechal přelisovat na nové ložisko. Pak bych si to zase namontoval zpět sám...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: axlik*
Datum: 11.03.13 23:47

No právě jsem chtěl udělat geometrii, ale řikám si jestli prvně nenechat vyměnit to ložisko co je vadný :) už nevím která to byla strana, upozorňovali mě na to dva mechanici nezávisle na sobě v létě, jen já nedbal :D na jak dlouho je asi ta práce? Je to starý clio čili tam není nic speciálního, ani abs a pod. věci co by to zkomplikovali.

doplněno 11.03.13 23:49:

Takto zlé to u mě asi není :D vždyť tohle auto muselo být neovladatelný :D

doplněno 11.03.13 23:57:

Práci bych nechal na servise, nemám k tomu potřebný instrumenty, možná ani odvahu to dělat před barákem na zvedáku :D

Od: ar*
Datum: 12.03.13 01:17

Dejte kola do plného rejdu a pomalu se rozjeďte, to samé na druhou stranu. Budeli v kole "lupat" je to kloub, pokud ne bude to opravdu to ložisko.Jestli nemáte potřebné vybavení jak píšete nechte si to raději udělat. Představa, že přijdete do servisu s těhlicí v ruce a oni ji přelisují je celkem úsměvá. To jde pokud je tam nějakej známej, který si to tam donese a udělá to. Jako zakázka, no nevím nevím i když je pravda, že lidi napadají různé věci. Nedávno za pnou přišel člověk na olakování kapoty, že prý nemá moc peněz a ani kde to udělat, že by si materiál přinesl a u mě to obrousil připravil a já že bych to jen ostříknul a že mi za to dá 100Kč.:)

Cítil se uražený, když jsem takový vejvar odmítnul.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 12.03.13 05:15

:D jaký máte auto? Červený...Aha..A co s nim máte? Nejede... :D Špatnou poloosu už poznám, měl jsem levou v háji a to byl uplně jiný zvuk, teď když odbočuju vpravo tak prostě slyším takový drhnutí, ale při rovné jízdě nic..Jednu dobu to hučelo to jo, ale teď fakt nic..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.