Odmítnutí podání výpovědi

Od: Datum: 11.03.13 22:34 odpovědí: 5 změna: 13.03.13 12:48

Zdravím,

došla mi ještě jedna pokuta za parkování z roku 2012. Dá se ještě teď klasicky využít možnosti nepodání výpovědi, když byl přestupek spáchán v době, kdy ta vyhláška ještě platila? Minule jste mi tady poradili a doteď nic nedošlo, tak se vás znova spoléhám. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.13 23:44
avatar

Kterou "vyhlášku" máte na mysli?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maslo009
Datum: 11.03.13 23:56

Nechci tady řešit vyhlášky, jestli jsem to blbě formuloval, tak se omlouvám, ale určitě mi rozumíte. Tehdy jsem použil tuším tohle http://www.straznici.com/download/Podani_vysvetleni.pdf, tak mě zajímá, jestli se to dá ještě použít.

Datum: 12.03.13 06:04

Pokud se přestupek stal v roce 2012, jedná se podle zákonů platných v roce 2013, tedy podání vysvětlení podle § 61 zák. č. 200/2008 Sb,, o policii ČR můžete odmítnout podání vysvětlení, pokud by jste jím způsobila újmu sobě, nebo osobě Vám blízké, jejíž újmu by jste pociťovala jako újmu vlastní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 06:14
avatar

Rozhodné je zákonné ustanovení platné v době spáchání skutku, tedy je možno se od volat na osobu blízkoum nebo jí na rověň postavenou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 12:48
avatar

od 19.1.2013 se situace zjednodušeně změnila z osoby blízké na osobu vzdálenou...,jako většina schválené (a i navržené)legislativy poslanci ČR je i tohle trošku paskviloidní,tudíž je tam x možností jak postupovat se stejným záměrem jako stát-pokusit se obejít mezinárodně zakotvené právo nevypovídat proti sobě a blízkým(ona osoba blízká) a sankcionovat "nebonzování",aby mohl stát snadněji inkasovat...A stejným přístupem lze úřad "zasypat" informacemi a at si v roční lhůtě koná,šetří atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.