Bouchání při 5. rychlosti

Od: Datum: 11.03.13 18:56 odpovědí: 4 změna: 17.03.13 18:25

Dobrý den, pokud při zařazeném 5. rychlostním stupni pustím plyn a následně prudce plyn opět přidám, ozve se z motoru "bouchnutí". Toto dělá jen u 5. rychlosti, občas i při 4. rychlosti- ale už slaběji. Mám dost vůli v řadící páce, nemůže to být tímto? Nebo je v háji převodovka? Jinak jde o Felicii 1.3 MPi r.v.1997 najeto 110000 km. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.13 19:52

Hadám urvaný silenblok motoru .

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.03.13 13:08

Pokúste sa rozpoznat a vylúčit ,či "bouchnutí " nie je z výfuku. Nespálený benzín exploduje na nesprávnem mieste .Možno postači iba správne nastavit časovanie-servis

doplněno 13.03.13 22:33:

Ak je to kovový zvuk,vezmite dlhšiu montovaciu páku a páčenim na silentbloky ,čapy i závesy vymezujte a nájdite neprimeranú volnost .Skontrolujte i gumové uloženie výfuku a ramien zadnej nápravy .Vy to musíte nájst nie iba menit

Ohodnoceno: 2x

Od: milzal
Datum: 13.03.13 20:19

Zní to jako kovový zvuk... Zítra zkusím vyměnit silentbloky. Pokud by to ale dělalo dál, zajedu do servisu. Dnes jsem si všiml, že to dělá i při jiných rychlostních stupních.. i na 4 trochu i na 3-ce. a i při deceleraci. Nemůže být v háji převodovka?

Od: milzal
Datum: 17.03.13 18:25

Dnes jsem si všimnul jedné věci... Pokud zařadím 5-ku (bez spuštěného motoru), auto stojí na rovince a zkusím ho rozpohybovat dopředu- dozadu, ozývá se nejspíš z převodvky? téměř stejné bouchání (rachocení) jako když jedu sdělám nohu z plynu a prudce přidám plyn při zařazené 5-ce. Neví někdo v čem je problém? Zítra dám auto do servisu...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.