Přepis vozidla - prošlý OP

Od: Datum: 11.03.13 13:08 odpovědí: 5 změna: 11.03.13 15:46

Dobrý den, koupil jsem ojeté auto a dnes jsem ho chtěl přepsat, ale kromě problému s evidenční prohlídkou (musí být napsaná na mě a ne na předchozího majitele auta) se vyskytl problém s tím, že jsem měl prošlý občanský průkaz. Poté mi řekla, že si mám zajít vyřídit nový OP a mám se vrátit zpět s papírkem, který mi dají místo občanky, a s pasem. Když jsem doma zjistil, že pas mám neuvěřitelné 3 dny propadlý, málem se mnou šlehlo. Nevíte, jestli bude problém s tím, že nemám pas? Vydat nový trvá podobně jako OP, takže to mě nezachrání. Vozidlo jsem koupil 3.3. a musím jej podle kupní smlouvy do 10 p. dnů odhlásit ze starého majitele a přihlásit na sebe. Ale jak to mám udělat, když nemám pas?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.13 13:13

Použijte rodný list , to je zlatá rezerva

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 11.03.13 13:14

Ďábelské - tolik ´náhod´ najednou... *smich*

Vezmi si rodný list - ten by ti s "papírkem místo OP" měl stačit...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.03.13 13:22
avatar

pokud je auto odhlášeno na...(vás) ,žádný stres,desetidenní lhůta je pro zápis změny-tou změnou jako takovou je úkon odhlášky,ne dohlášení(to co chete udělat)...Dnes už se OP dá udělat kdekoli na úřadě bez ohledu na trv.pobyt(což je v čechách překvapující-jedna z mála světlých vyjímek,že to prostě jde,když se chce) a je to tak do 14 dnů...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: l10
Datum: 11.03.13 13:47

Auto právě odhlášeno není, je tam pořád starý majitel. Odhlásit to mám já, k tomu mi předchozí majitel dal svoji plnou moc.

Od: nu*
Datum: 11.03.13 15:46

nechápu na co se ptáte, kdyžby jste měl mít ponávštěvě úřaduve všem jasno...

potřebujete doklad totožnosti, úředníci se ZE ZÁKONA řídí zákonem č.500/2004 Sb. -Správní řád a tam je napsáno,co máte doložit VY a co mají ověřovat a kontrolovat ONI...

1.) Jistě chápete že nelze jen tak přepisovat cokoliv na základě žádosti neidentifikované osoby.

2.) Podle správního řádu se ověřuje jméno,příjmení, datum narození a trvalé bydkliště.

3.) protože trvalé bydliště není uvedno v rodném listu ani v pasu,může úředník trvat na tom aby jste doložil tyto údaje občanským průkazem. Na oddělení osobních a cestovních dokladů Vám vydají náhradní doklad.

Takže zda bude či nebude problém, to se ptejte TOHO, kdo bude provádět úkon. Obecně, opakuji, PASEM nedoložíte trvalé bydliště.

Pokud úřednice přistoupí na to že trvalé bydliště doložíte náhradním dokladem za propadlou občanku, mohl by jí k tomu stačit ještě pas nebo řidičák,což jsou veřejné listiny.Je tam FOTKA, na náhradním dokaldu fotka není.

ANO, BUDE TO PROBLÉM. NEUSPĚJETE, poděkujte sám sobě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.