Rozvodový řemen a kladky u Renault Thalia ben

Od: Datum: 11.03.13 12:19 odpovědí: 8 změna: 11.03.13 18:16

Kdy jste si nechali měnit rozvodový řemen a napínací kladku u Reanult thalia? V SK píši 5 let a nebo 120 tisíc km.Já mám thalií 6 1/2 ruku a najeto 70 tisíc.V servisu mě řekli,že ale zatím nemusím spěchat s výměnou.
Dík za tipy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 11.03.13 12:26

Jednoznačně dejte na intervaly výměny stanovené výrobcem motoru a ne na rady servisu. V tomto případě bych rovnou změnil servis, nevíte jakého překvapení by jste se dočkal příště. Třeba čekají ažse motor potká a oprava bude dražší a pro ně i výhodnější.:)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.03.13 12:47

v serisu vám mohou říct cokoli-oni vám grátis nic dělat nebudou(jakože shánět hlavu,ventily atd.,pokud by se to "potkalo")...Takže to zbytečně "neodkládejte"...,proto se uvádí údaj jak časový(5let) nebo "opotřebování" 120 tkm-a podle toho co nastane dřív...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.03.13 12:48

kladka a řemen a pumpa teda jestli je u thalie pod rozvodama není tak drahá aby to nestálo za výměnu, poškozený motor je výrazně dražší*frajer*

Od: ladaadal*
Datum: 11.03.13 13:07

Držel bych se pokynů výrobce. Když se ti to potká bude to mnohem dražší a servis ti jistě nepřidá ani korunu.

Od: andel
Datum: 11.03.13 14:01

Thalie 7letá, najeto 40k km. V servise nám říkali, že je to brzo na výměnu, ale po výměně se divili v jakém hrozném stavu řemen byl.

Datum: 11.03.13 15:07

za kompletní výměnu rozvodú dáte i s prací tak 4500kč a materiál není žadný šmejd

doplněno 11.03.13 15:08:

na 1,4 mám napsáno další výměna za 80 tisíc km

Od: odpovedi*
Datum: 11.03.13 17:16

Tak už jsem se objednal.Rozvodový řemen,kladky,vodní čerpalo + práce 6000 kč.To je snad dobrá cena.Sice se mě to moc finančně nehodí,protože jsem bez práce a hledám ji.Ale zase si,ale nekokáži představit kdyby mě auto kleklo,tak bych vůbec neměl šanci do práce dojíždět,kdyby byla mimo moje bydliště.

Všem dík za rady.

Datum: 11.03.13 18:16

Rozhodně jeto lepší volba než potom bědovat já jsem taky nechtěl rozvod udělat musel jsem nato dát své vydřené odměny ale nakonec jsem ho nechal vyměnit a mam klid :( holt jeto auto které člověk musí udržovat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.