Dopis od česke kancelare pojistit

Od: Datum: 10.03.13 20:56 odpovědí: 19 změna: 09.05.13 23:56

Zakoupil jsem auto 28,06,2011 s poskozenym motorem- udajne prkotina ,auto bylo v poloprevodu a defakto jsem byl jen pojstnikem a pojisteni zaplatil , po tydnu a investici zhruba 4000 kc se zavada objevila znovu , chtel jsem auto vratit a odstoupit od smlouvy,jenze prodavajici o tom nechtel ani slyset ,takze jsem auto prodal 26,07,2011,radne odhlasil . V breznu se ozvala čkp a zada castku 6480 za dalsi tri mesice ,prohledal jsem doma vse ale nasel jsem jen posledni zadni cast smlouvy ,poradte necha se nekde na pojistovne sehnat kopie ,musi mne zajimat co se deje s autem kdyz jsem povinne ruceni zrusil a mam doklad ,proc to chteji ma mne

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 10.03.13 21:21

a na kom to mají chtít, když nový majitel auto nepojistitl? Nemají jeho údaje, ale Vaše ano...jak jste odhlásil auto v polopřevodu?

Ohodnoceno: 0x

Od: pavelben*
Datum: 10.03.13 23:05

Odhlasil jsem jen povinne ruceni z duvodu prodeje ,nebot oprava by byla na mne draha ,nikde jinde me jmeno nefiguruje.V poloprevodu byl clovek od ktereho jsem to koupil a odstoupit od naseho prodeje nechtel .Prodal jsem to tedy dal i s prodelkem

Datum: 11.03.13 07:39

Potom ČKP poskytněte kopii prodejní smlouvy s tím, ať si peníze vymáhají po novém majiteli.

Datum: 11.03.13 13:01

v podobných situacích velký pozor-vy nesmíte(nebo kdokoliv,fyz.osoba) nikomu dalšímu(krom policie,st.zastupitelství a soudů) sdělovat osobní údaje kohokoli(pokud už je znáte),no a ČKP do vyjímky nepatří,takže jí můžete sdělit v podstatě jen jméno kupujícího(vše ostatní už je z pohledu zák.101/2000 Sb,ochrana os.údajů trestným činem) Takže na kopii smlouvy znečitelnit,začernit,údaje kupujícího a pak až posílat,no a na jejich reakci,že:"...toto nelze akceptovat...",jim odvědíte ve stejném duchu,navíc je upozorníte na jejich zbytečné soudní výdaje,poněvadž vámi najmutý velmi renomovaný(rozuměj drahý) právník si také rád přivydělá a sejdete se tedy u soudu...Jinak s tou bandou než použitím stejných hrozeb co používají oni nejde jednat...

Od: bono*
Datum: 11.03.13 13:37

To vám asi poradil Hurvínek se Špejblem. Neplacení povinného ručení je prasečina, auto je buď provozované, nebo zrušené, případně RZ v depozitu a přerušené placení pojištění. Nevím co vymýšlíte, ČKP je nuntná instituce, aby většina sociálů nejezdila bez pojištění.

Datum: 11.03.13 20:00

bono, silně se mýlíte,

vozidlo musí být pojištěné přesně podle zákona, když je provozované...nikoliv když se odstavené mimo prostory vyjmenované v zákoně 168/1999. §1, odst.2

doplněno 12.03.13 09:08:

vozidlo je provozováno, musí být pojištěno, pokud ho neprovozujete nemusí být pojištěno.

Pokud jste vozidlo prodal, tak to sdělíte čkp, a nebude problém. Na registru Vám pomůžou s iniciály kupce...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.03.13 00:18

Souhlasim s vami ,auto musi byt pojistene ,bud je pojistene at se provozuje nebo ne ,nebo cisla v depozitu . Ja co jsem ho mnel tak jsem se snazil ho mit pojistene i kdyz nejezdilo , mam problem jen za obdobi co bylo potom prodano a jeste i ten ze postradam predni stranku smlouvy ,ale pozadal jsem pojistovnu o kopii -snad mi ji poslou

Datum: 11.03.13 20:25

Co to furt meleš "renomovaným(rozuměj drahý) právník" . To pro člověka znalého práva v překladu znamená, že si vůbec nejsi jistý výhrou, proto se necháš zastupovat renomovaným právníkem. *ee*

Ono totiž pro stranu, která prohraje spor je prakticky každý právník stejně drahý, protože výše jeho odměny se řídí vyhláškou. *smich*

Chápeš.*frajer*

Datum: 12.03.13 13:38

Ještě k právníkovi-asi je to dost blbá rada, většina lidí co neplatí povinné ručení si asi nebude najímat právníka či advokáta, který se s nimi bez zálohy nebude ani bavit. Proto raději plaťte řádně pojištění a místních rad si raději nevšímete.

Datum: 12.03.13 14:03

...a místních rad si raději nevšímete
obvzláště některé ani nečtěte. Jsou tací právníci, co to špatným přístupem a neznalostí dotáhli až k soudu, jiní zase sdělí, že není šance, a ti co tomu rozumí (a nemusí být ani právníci) radí, bránit se.

Datum: 12.03.13 14:40

Nějak váš příspěvek nemohu pochopit, připadá mi, že jste se do vysvětlování nějak zamotal. Jinak podle vás činím chybu, když autoveterány parkující v garáži ukládám na zimu do depozitu, abych nemusel platit pojištění? Taktéž za motocykl bych neměl platit v zimě povinné ručení? Prosím poradte mi.

Datum: 12.03.13 16:46

určitě jsem se do toho nezamotal, páč toto ovládám velice přesně. v jiných diskuzích Vám to vysvětluji, klidně i on line..

Za Váš motocykl byste měl uzavřít lepší pojištění, kde bude zohledněno, že v zimě vozidlo neprovozujete. (tak to mám u tuningového vozidla.)

Vy chybu neděláte, jen strikně dodržujete zákon.

Od: janice
Datum: 20.03.13 17:01

Dobry den,

prave ted resim tuto situaci. Doslo mi ze nemam zaplacene povinne ruceni. Bohuzel jsem v tomto obdobi auto nevlastnila ale CKP mi sdelila, ze dostali me udaje jako RC, OP, jmeno a adresu od pojistoven...

Resim toto s pravnikem a mam samozrejme narok na ujmu, jelikoz byly zneuzity ma data a osobni udaje.

CKP byla proste jen lina a nasla me jako stavajiciho majitele a jiz se jim nechtelo patrat dal. Takze me donutili jet do meho mesta pro dopuruceny dopis, utratit 4000 za benzin a cas plus usla mzda.

Pokud muzete, brante se, proc ma nekdo zneuzivat me udaje k ziskani udajum? Muj pravik a ja se branime, jelikoz toot si proste nesmi dovolit... Na toto jsou registry a jine instituce.

Bohuzel to proste zkousi, nekdo se lekne a zaplati aniz by patral kdo co po nem chce...a pak zaplati i druha strana a to uz se nikdo nedovi...atd atd atd...

Datum: 20.03.13 17:19

janice, právník to řeší, nebo potřebujete nějak pomoci?

Datum: 06.05.13 20:11

Taky jsem mnel problem s ckp ,pan milancukrar poradil ,prisel omluvny dopis , dekuji Vam

Od: zabu
Datum: 08.05.13 10:12

ČKP je banda zlodějů, líná vznést dotaz na registr vozidel. Radši bude buzerovat lidi, a řešit to přes ně, než aby hnuli sami prstem. Moje osobní zkušenost. A kdyby mě náhodou chtěli žalovat, tak jsem schopen každé slovo prokázat. A ne jednou.

Datum: 08.05.13 11:03

To Zabu-mýlíte se,Registr NEŘEŠÍ vlastnické vztahy! A v tom je ten problém,protože hejno lidí koupí auto a nepřepíše na sebe a tak CKP uhání toho kdo je v registru a přitom ten člověk již třeba 5 roků auto nevlastní!Takže to v mnoha případech ení buzerace lidí,jen to jde na špatné lidi,protože ti poctiví taději zaplatí třeba desítku ekovýpalné a pak 800 za příhlášení a mají uschované kupní smlouvy aby do budoucna prokázali vlastnictv či nevlastnictví!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.05.13 19:27

Zabu, musím souhlasit s kolegou dieselem. Mnoho podobných se taky ohánělo a skončilo platebním rozkazem a i prohrou u soudu.

ČKP nemá povinnost tázat se registru. Je to jen na změně zákona..

Od: zabu
Datum: 09.05.13 23:56

diesel: Nečtete a odpovídáte z cesty. ČKP neřeší vůbec nic. Bohužel. ČKP je líná, podívat SE za pět let do registru. Je to banda lumpů. Kdyby se za těch pět let od události podívala ona nebo policie alespoň jednou do registru vozidel, zjistili by, že už dávno nejsem majitel, a že jsem udělal vše, co po mě náš právní řád žádá. Včetně odhlášení vozidla v zákonné lhůtě. Místo toho se se mnou chtějí soudit. Dobře. Mají co chtěli. Jsou to bezskrupulózní lumpové, bohužel s podporou zákona. Tentokrát prodělají.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.